Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet egy angliai vállalk...

Hogy lehet egy angliai vállalkozást feljelenteni?

Figyelt kérdés

Rendeltünk tőle 40ezer font értékű árut, kb egy hónapja. 10% előleget kért 4000 font körüli összeget el is utaltuk. Se a termék nem jött meg se a cég nem ír vissza.

Köszönöm.


2016. dec. 5. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Van erről szerződés, számla és hasonlók? Mit vállalt a cég, milyen szállítási határidőt? Most mit mond?
2016. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szerződést nem csinált. Számlát Xml-be csinálta. Amint írtam azóta elérhetetlen hiába írok neki.
2016. dec. 6. 01:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!


2007 óta van kint előlegben negyedmillióm telefonra, se áru, se pénz.


Rendőrség nem foglalkozik vele, mert túl költséges lenne, nemzetközi jogász, hiteles fordítások, kinti tárgyalások, stb. Annyit mondták, német gmbh-nál 1 hónappal előttem 3 milliós tartozással sem mentek semmire, be kell nyelni.


Ha ltd volt, akkor végképp felejtős, korlátolt felelősség mellett 16 évesen is alapítható, pár százezer forintból rövid idő alatt, ugyanígy pénz lenyúlása után megszüntethető, ha nincs cég, nincs kin behajtani. Utólag komolyabb Eu-s partnerekkel beszélgetve kiderült, erősen kerülendők az angol ltd-k, pláne ha túl szép és jó az ajánlatuk.

2016. dec. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor szerződés és számla nélkül (egy xml nem számla) utaltatok, ennyi erővel ajándékba is adhattad volna valakinek.


Sajnos ha nem PayPal-on vagy kártyás fizetésként utaltál, akkor bukta.

2016. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kötöttem szerződést, nekem is xml-ben küldtek számlát, de banki utalás volt.

2 hét múlva meg is jött.

2016. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!