Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kezdjek 35 hektár földdel?

Mit kezdjek 35 hektár földdel?

Figyelt kérdés

Apám bérbe adja de én nem szeretnék nagyon dolgozni inkább ezt kihasználva földműveléssel foglalkoznék.

Vegyük az hogy átlagos a föld minősége.

Van ez a föld akkora hogy lenne értelme valamit termeszteni rajta? (gondolok itt a mezőgazdász bérlésére, mivel nincs otthon gépünk)

Még nem nagyon érint ez a dolog 21 éves vagyok de szeretném minél előbb elkezdeni a tudás begyüjtését. egyébkén elképzelésem hogy napraforgót vagy kukoricát termeljek. Kisvárosban lakom és van ott tároló is apám ott tárolja a kukoricát amit a kisebb földünkről arattak(pincénknél 1 hektár föld) tehát tudnám hol tárolni.



2016. dec. 25. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én se szeretnék dolgozni...

.

.

.

.

.

.

.

.

Várjunk csak, szabadverseny van! Aki ügyesen versenyez, az kiérdemli, hogy ne kelljen dolgoznia! Szabad esélyekkel indul mindenki..! Kivéve, ha nemesi családba születik és neki 0 versennyel sem kell dolgozni.

2016. dec. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
vegyük hogy egy átlagos polgár és egy nemes között helyezkedünk el :)
2016. dec. 25. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Olyan réteg nincs. Lassan átlagos polgár se. Vannak a gazdagok, a poglgárok (nagyon kevesen, ez a középosztály) és a szegénység, ami k. sokan van.


És mivel szabadverseny van, a szegények is bármikor összeszednek röpke 20 millát hogy vállalkozást indítsanak.


Mert egyenlőek az esélyek.?

2016. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

#3 ja, szegényként 100e-es fizuból pikk pakk összeszedek 20 millát a vállalkozásra és még mellette meg is élek persze!


kérdező: add ki bérbe.

2016. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam, mivel 35 nem sok de mondjuk ha lenne pl 50 akkor már erősen gondolkodnék valami gép vételében, olvastam akár a gép árának 100%-át is megnyerhetem de már a 70% is jó
2016. dec. 25. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Az attól függ mennyit kapnátok a bérbeadásért.De ha szetetnél nekikezdeni a földművelésnek, akkor szerezz mezőgazdasági végzettségeket, és pályázz olyan pályázatokra, amik segítségével megfinanszírozhatod a gépek vásárlását.A gépekkel bérművelést is vállalhatsz, de te is vehetsz még bérbe földet, ha kikalkuláltad, hogy mennyit éri meg, és mit termesztenél rajta.Rengeteg állami támogatás van, és pályázatokat kell benyújtani.(pl fiatal gazda pályázat 40 év alatt)
2016. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Add ki bérbe. Ekkora területből, szántóföldi növénytermesztés mellett még, ha mindent ügyesen csinálnál is csak kb. melós szinten tudnál megélni milliós pályázati hitelekkel a hátad mögött.
2016. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi bérmunkában műveltettük a 2 ha földünket, így cakk-pakk nettó 200 000Ft/év maradt átlagban, de bejött 2 év mikor 56 000 és 38 000Ft maradt csak, idén 140 000-ért bérbe adtuk a fene se aggódik rajta.
2016. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz dolgozni, akkor add bérbe!

A gazgászkodás sokkal keményebb meló, mint a gyári munka, nagy kockázattal, csak nem olyan monoton.

2021. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!