Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Anyagi hozzájárulás válalkozás...

Anyagi hozzájárulás válalkozási ötletekhez?

Figyelt kérdés

A gyk nem akarja jóvá hagyni a köszönést, szóval vegyük úgy, hogy megtörtént.

A kérdésem pedig a következő lenne. Van ma Magyarországon olyan vállalkozás, amely amolyan befektetőként, pénzbeni támogatással áll oda az ötletek mellé? Úgy értem, tegyük fel Józsinak van egy remek ötlete, de pénze az fikarcnyi se vagy csak minimális. Viszont a háttérben ott a válalkozás, ami pont azokra a Józsikra specializálódott, akiknek anyagi támogatásra van szükségük. Természetesen részesedés ellenében. 34 éves vagyok. Van pár millió megtakarításom, amit a pókerből húztam ki. De több akarok lenni, mint egy egyszerű kártyás, hiszen a tudás nem örökölhető egy cég(?!) viszont igen. És azon gondolkodtam, hogyha nincs ilyen, akkor csinálok. Bár a kivitelezés kérdéses, de mindenféleképpen hiszek a létjogosultságában.Legfőképp az informatikai világgal kapcsolatos tevékenységek érdekelnek. (Programok, e-kereskedelem stb)

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 2. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Én részben ezzel foglalkozok. Inkubátorház és közös pályázatokat irok, közös kezdő vállalkozásokat vagy együttműködéseket hozunk létre .
2017. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
ötlete mindenkinek van, azért csak az ötletedben senki sem fog pénzt adni, és pályázatot se fogsz nyerni vele.. max ha az antigravitációt találod föl.. vagy ahhoz közeli eszközt.
2017. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most komolyan azt kell, hogy írjam, olvasd el újra a kérdést? Oké, olvasd el újra. Én lennék aki pénzt kínál egy-egy olyan ötletért, amelyből szerintem profitálhatnék...

Sanyarogni, mindentudóskodni, pedig ott, ahol igény van rád. Ha van egyáltalán...

2017. febr. 3. 14:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Jobban járok, ha feladok egy hirdetést. Azért köszönöm az első reagálónak.
2017. febr. 3. 22:17
 5/6 xswerdy ***** válasza:

Itt gyakorta megjelenik a fordított kérdés, azaz hogy a kérdező hogy tudna befektetőket szerezni. Persze gondolom, hogy kis részüknek van életképes ötlete.


Amúgy ez a dolog azért nemigen pár milliónál fog működni. Szerintem egy olyan vállalkozás, amivel érdemes foglalkozni befektetőként, az a 10 milliós nagyságrend. Másfelől meg nem tenném egy helyre a pénzem, hanem kb. 10 céget futtatnék párhuzamosan. Szóval olyan 100 millió körüli pénz alatt nem hiszem, hogy érdemes lenne ilyesmivel foglalkozni.

2017. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megnézed pl a kiút programot láthatód , hogy nem kell hozzá 100 millió. Ha van reális üzleti terv vagy tudsz benne segiteni akkor pl már ha te a pályázati önerőt és adott esetben egy ingatlan fedezetet mellé teszel, akkor közös céged számtalan lehet ami igy diverzifikálja a kockazatot. Az otlet gazda meg nem kuzd azzal hogy nincs önereje vagy fedezete. Az ingatlanodból még ugyanigy lehet bérleti dij beveteled is. Párhuzamosan ha csak pl. munkaügyi pályázatokat adsz igy be vagy mikrohitel pályázatot akkor vállalkozásonként 500.000 ft is elég lehet hozzá. Több ilyenbe vettem részt az elmult 3-4 év alatt és 1 kivételével- amiből kiszalltam adoszamoskent végül a know how-al, mind fut még most is bevételt termel nekem is.
2017. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!