Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Butor gyárat szeretnék nyitni...

Butor gyárat szeretnék nyitni ilyenek az el képzeléseim, jók vagy nem jók?

Figyelt kérdés

FA:24800 (idővel ingyen lenne,mármint saját erdő rész,)

Gépkezelő:10x480eu

Kárpitos:10x480eu

csomagoló:20x380

Kihordó(szállitó):8x500eu

kertész(ha már lesz erdő azt valakinek gondozni is kel):10x500eu


mégis,hogyan müködik a butor eladása?be fektetők kellenek,mármint butor árus cégek?ill.hogyan müködik ez teljes mértékében?


2017. febr. 4. 13:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Katasztrofálisak az elképzeléseid... ilyesmit egy óvodás korú gyerek ír, addig ne gondolkozz vállalkozásban, amíg ennyit tudsz a témáról, tanulj inkább...
2017. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Donald J. Trump ***** válasza:
88%

-S ki tervezi meg a bútorokat? Már ha nem 0 hozzáadott értékű sámlikat meg lucaszéket akarsz gyártani, akkor nem árt 1-2 tervező sem (tudod: 2017 van, CAD-ből meg 3D modellekből lehet kiindulni). Bérszámfejtő? HR? Designer?

-Virágokat is árulsz majd a bútorok mellé, hogy kertészeket is felveszel?

-Én, mint gépkezelő vagy kárpitos miért akarjak épp neked dolgozni? Milyen előnyökkel és karrierkilátásokkal jár ez számomra?

-Semmi akadálya, hogy akár saját magad áruld a bútorokat vagy harmadik félen keresztül értékesítsd, de ezt mondjuk bele kéne tervezni előre - ahogy azt is, hogy a bevételek ne csak fedezzék, de lehetőleg túl is teljesítsék a kiadásokat. Én nem látok egyetlen bevételkalkulációt sem.

-Az elképzeléseid természetesen nem jók. Ezzekkel max. Meseországban lehet bútorgyárat nyitni.

2017. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Mi van?Mi az a 10x480eu? 10hónap,nap,óra,ember??


Ez nem elképzelés hanem egy nagy semmi.Az meg hogy van erdő az pont mind1.A fát ki kell vágni,osztályozni,feldolgozi(tudod deszka legyen vagy léc) ergó kell egy fűrészüzem.Na utána megtevezni a bútort amit lehet sorozatban gyártani,egyéb anyagokat megvenni(tudod a szög meg a csavar nem fából van),kell asztalos(pl.a felsorolásodban nem látom,vagy felétek a kárpitos az asztalos is?).Úgyogy ne saját erdőn meg erdészen kellene gondolkodni...

2017. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Most látom már kérdezted ezt a héten. Figyu srác a nagy üzemek,gyárak meg iparos családi dinasztiák nem a földből nőnek ki. Hosszú idő míg neked bútorgyárad lesz. De ha olyan penge vagy hogy már adsz is el abból amit a garázsban csinálgattál az egy jó kiindulópont lehet.Mérd fel az igényeket!Milyen fabútorokra lehet kereslet? Tömegtermelés kell, vagy inkább egyedi bútorokat érdemes gyártani? Azért felétek is kezdenek jobban élni az emberek,magyarul növekszik a fizetőképes kereslet,akik hajlandók egyedi bútorokra kiadni a pénzt. Ma már senki nem tanul asztalosnak vagy kárpitosnak,hiányszakma lesz. Az én kárpitos ismerőseim eléggé tele vannak munkával mert a népek szeretik felújíttatni a nagyitól örökölt fotelt. Aztán mikor már nem bírod a sok melót na akkor lehet gondolkozni egy azaz 1darab segéd felvételéről.Persze a melókért kapott lóvét nem elkölteni hanem venni belőle gépeket. Milyet? Amitől gyorsabban kész a munka!Ha meg megöröklöd a 96éves rokontól a erdőt azzal nem leszel előrébb a bútorgyártásban.Mint írtam fentebb kivág,elszállít,feldolgoz.Az erdővel a birtokomban egy teljesen más vállalkozást indítanék be.
2017. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

"Az erdővel a birtokomban egy teljesen más vállalkozást indítanék be."


A kérdezőnek vélhetően van egy kis erdője, amire bármilyen fával foglalkozó vállalkozást alapítana, akkor a mai fakitermelési eszközök mellett vélhetően pár nap alatt nem lenne erdeje, és utána várhatna megint 10+ évet, mire fához jut :)



Egyébként csak egy gyerekeknek szóló képeskönyvet érdemes lenne felütnie (tesz vesz város), hogy az erdőből hogyan lesz fa... Egy bútorgyárnál a fa kivágása, és az abból történő bútor gyártás között évek telhetnek el, nem véletlenül nem úgy oldják ezt meg a gyárak, de még a magán asztalosok sem jellemzően, hogy vesznek 2 hektár erdőt, egy "kertészt" (a szó amit keresel az erdész), meg egy gépi fűrészt, aztán amit a favágó kivág reggel abból este bútort gyártanak :)

2017. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

1hektár erdőről beszélek,ami mele tközvetlen helyezkeidk egy cégháznak kialakitható rész ami kb 1hektár az is!,nem kel szálitgatni a ki vágot fát! röktön a kertbe van,

10x480(10ember x fizetés:480) magasabb a minimál bértől,hiányvan nálunk múnkából,a szomszédok mind a segélyőbl élni ami hát nem sok,konhya butor illetve ajtók,asztalosnak vagyok tanulva, Írták már ,hogy nem kötelező azstalos,elég ha a gépeket meg tanulják kezelni,vanak jelentkezők"ki iskoláztatásra"mármint,hogy ki járják az iskoláta ami 3hónapos prax és elég tudás szereznek ahoz,hogy ösze tudjanak szegecselni egy asztalt!,miért kelene külön üzem a fű részeléshez?olyant,nem lehet,hogy én meg vásárolom az erre alkalmas gépet és azt meg tanulom kezelni?már igy is adok el butorokat minden fajtát,a fészerben már gyártotam ajtót,lócát,asztalt,konyhait,haló butort!,csak nekem nem nagyon megy az eladás,leg inkább a gyártás,a leg magasabb ár amit ki raknék cédulára 800euro vagy 1000lene de nem több.Ha le marat volna még valami ami érdekelne csak Írjatok,szivesen le Írom.

2017. febr. 4. 17:33
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Ember... 1 hektár erdő az kb semmi.


Egyébként okés, hogy nem kell a székház (a szó amit keresel a gyártócsarnok) és az erdő között szállítani, de hol fogod a fát tárolni? Mert a kivágott fát előbb szárítani kell, kezelni, mielőtt bútor alapanyagot lehet belőle készíteni.


Aztán kell szerinted egy kárpítos, egy gépkezelő, egy csomagoló...



Szerintem meg kell egy rakás gép és eszköz (már onnan, hogy a fa kivágása és szállítása önmagában egy pár fős vállalkozás, a fa alapanyaggá eldolgozása megint, és a bútor gyártás megint, mindegyiknek más emberek kellenek), és akkor még nem beszéltünk arról, hogy könyveléstől az értékesítésig valakinek meg kell azokat is csinálnia (hiszen gyárról beszélünk)

2017. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az utolsonak,én erről bezsélek ezeket akarom meg tudni,de nem azt Írjátok,kb menyi ember kel ahoz?
2017. febr. 4. 18:02
 9/23 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Szerintem jobban járnál, ha előbb leraknád az érettségit vagy legalább egy magyar helyesírási kézikönyvet beszereznél. Nem kötekedésből - de eléggé lerí az írásaidból, hogy nem sok realitásérzéked van - ami ugyan abból a szempontból nagyszerű, hogy még nem ábrándultál ki a világból, de ilyen szemlélettel nem hogy bútort nem vennének tőled, de még dinnyét sem.
2017. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Hát végig sirtam a kommenteket a nevetéstől." A szó amit keresel..."😀😀


Ugyanakkor azért nem bántanám , mert nekem valahogy az érződik a szavaiból, hogy határontúli magyar lesz ő.


De egyéb tekintetben igazuk van. Sok a homályos folt ebben a tervben. Előbb meg kéne legyen fejben a folyamat a fától a butor eladásáig . üzemszerű tevékenységet meg azért nem fogsz tudni 1-2 hektárra alapozni, mert a vágásérettseg +szárítás , feldolgozas kezelés időigényes folyamat, de ehhez valóban elég ha megbizol- fel se kell venned egy erdő mérnököt vagy erdészetet, hogy tervezze meg a forgás időt neked a 2 hektarodra. még ha helyben is van a székház ( székhelyed ) talán , rajta az uzemcsarnokkal , aminek megint csak lesz rezsi költsége hiába hogy mondjuk fa alapú fűtést használnál benne valamilyen formában . Számítanod kellene a gépek energia igényét a dolgozok bérét a vevő se csak helybe fogja átvenni hanem ki kellene szállítani de hogy ne csak amolyan üvegtigris jellegű üzem legyen, amit az épp előtte elhaladók látnak , marketing is kellene vagy legalább egy területi képviselő aki fix +jutalékért mondjuk üzletekkel tárgyal neked, hogy vegyék át tőled a terméket. Csak kérdés ennyi költséget be tudsz e építeni az arba ugy, hogy nyereséged is legyen? Mert ha nem akkor hiába van erdőd.

2017. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!