Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Turis ruhák eladása interneten?

Turis ruhák eladása interneten?

Figyelt kérdés

Foglalkozik valaki ilyesmivel? Mennyit tudtok vele keresni?

Imádok turiba járni, kb minden szombaton megyek (akkor 100-200Ft a felnőtt, 50-100Ft a gyerekruha) annyira szép dolgokat lehet venni, szinte új állapotban. Pár hete vettem egy H&M-es kis tavaszi kabátot 150Ft-ért és eladtam 2500-ért.

Azon gondolkodtam ha most megyek szombaton, nem magamnak turizok hanem csak H&M,C&A, F&F stb gyerekruhákat, ruhákat veszek és eladom.

Szerintetek megéri ezzel foglalkozni?

Mennyit lehet ezzel keresni kb egy honapban!?



2017. márc. 17. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez eleg hogy is mondjam...gaz:(
2017. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért is?

Jelenleg vizsgákra tanulok. Itthon vagyok, nem tudok dolgozni. Így is jóval bolti ár alatt adom el. Ha megveszik miért baj ez?

2017. márc. 17. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem annyit nem, amennyi melóval jár összességében. (Elmenni, válogatni, fotózni, feltölteni, csomagolni, postázni, stb.) Benne vagyok ilyen csoportban, van olyan, ahol tudom, hogy a csoport "tulajdonosa" nagy zsákokkal jön el a turiból. Úgy látom, feltölt mondjuk 100-150 ruhát, ebből lesz gazdája kb. 20-nak, a többi meg kb. ott rohad rajta.
2017. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
El kell magyarazni, miert? Az szomoru.
2017. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as :)

Köszönöm a válaszod.

Igen én is gondoltam rá, de ha 5-10 ezer bevételem lenne havonta már az is jó lenne. Mivel mint írtam jelenleg nem dolgozom így lenn időm.

2017. márc. 17. 11:02
 6/8 anonim válasza:
39%

Ehhez a NAV-nak is lesz majd egy-két szava, tavaly hosszan cikkeztek arról, hogy több százezer Ft-ra büntettek egy kismamát, aki a gyereke használt gönceit értékesítette, és nem adózott utána.

A kismama arra hivatkozott, hogy a gyerek kinőtt ruháit adta csak el, a NAV viszont üzletszerűnek minősítette az esetet (a gyakoriság alapján határozzák meg, nem a bevétel alapján).

Tehát egy db szekrényt eladhatsz akár 200000-ért, és nem büntetnek meg, de ha eladsz ruhákat rendszeresen, mondjuk 10-szer, összesen 50000 Ft értékben, az már üzeletszerű tevékenység. Adószám meg minttudoménmi kell hozzá.

2017. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Te jo eg...na az ilyeneket jelentenem az biztos. Undorito.
2017. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Mennyit lehet keresni? Attól függ mennyit tudsz eladni.

Megéri? Ha van rá időd és kedved, akkor megpróbálhatod.

De nem árt, ha adózol is az értékesítés után, mert véletlenül belefutsz egy NAV-osba, és akkor az büntetést vonhat maga után.


6.: a gyerekednek vett ruha későbbi eladása nem üzletszerű, illetve mivel ingóság, ezért 600 ezer Ft bevételig illetve 200 ezer Ft jövedelemig adómentes.

Nem hallottam az említett ügyről, de ha több 100 ezerre büntették, akkor rengeteg ruhát kellett eladnia ahhoz, hogy ilyen összegre büntessék. Tehát gondolom nem tetszett a NAV-nak, hogy a nőnek egy háznyi használt ruhája van a gyerekeiről, mert ez elég abszurd.

2017. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!