Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Független biztositás közvetitő...

Kérdezlek kérdése:

Független biztositás közvetitőként dolgoztam egyéni vállalkozóként, jogosan követelnek tőlem pénzt?

Figyelt kérdés
Itt dolgoztam fél évet, és kötöttem egy szerződést, aztán felmondtam, a vállalkozásom is megszüntettem, és állitolag aki kötött velem ilyen biztositást nem fizette tovább, igy visszakövetelik tőlem azt, amit kerestem. Azt jogosan követelik, úgy, hogy én nekem már a válalkozásom se volt meg amikor küldték ezt a papirt hogy tartozásom van feléjük?

2017. jún. 21. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jogosan. Valószínűleg benne volt a szerződésedben, csak ba**tál elolvasni, de azért aláírtad. Paff...
2017. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen jogos. Sok ilyen cègnèl benne van a szerződèsben hogy ha az ügyfél lemondja a nàlad megkötött biztosìtást, abban az esetben neked vissza kell fizetned a kötèskor kapott jutalékot. Ha elolvastad volna a szerződèsedet, ezt tudnàd. Én ezèrt soha nem mentem ilyen munkàra.
2017. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam a szerződést és tudom hogy alapból vissza kell fizetnem, de akkor is ha már nincs meg az egyéni vállalkozásom? Én csak azt nem tudom...
2017. jún. 21. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy màr nem vagy vàllalkozó, az nem szàmìt semmit. Ez esetben is vissza kell fizetned.
2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ohh értem. Hát akkor tényleg nagyon rossz döntés volt ezt a munkát válsztani, nagy szerencse hogy nem voltam ott sokáig. Köszönöm a segitséget.
2017. jún. 21. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért? Mit gondoltál? Hogy Gipsz Jakab vállalkozó, meg Gipsz Jakab nem ugyanaz a személy? Aláírtál mint Gipsz Jakab vállalkozó, és azért neked mezei Gipsz Jakabként már nem kell jótállnod?
2017. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sose értettem, hogy ha valaki nem tud valamit, de megkérdezi, akkor miért kell leereszkedően válaszolni... Nem, nem tudtam hogy követelhetik-e rajtam a pénzt, úgy hogy se nem dolgozom már ott, se a vállalkozásom nincs meg. Főleg hogy annál a cégnél ahol én dolgoztam igy utolag tünt fel, hogy rengeteg dologban hazudtak, és manipuláltak, igy nem voltam biztos a dolgomban.
2017. jún. 22. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!