Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire lenne életképes ez a...

Mennyire lenne életképes ez a vállalkozás?

Figyelt kérdés

Néhány ismerősömmel szeretnénk egy hidroplános sétarepülős vállalatot csinálni. A lényeg az lenne, hogy Budapestről repülővel el lehessen jutni a Balatonra, illetve a Balatonon a népszerűbb helyeket összekössük repülővel (pl. Tihany-Siófok, Aranypart-Zamárdi, Ezüstpart-Balatonfüred, stb...)

Szerintetek mennyire működne ez? Ti igénybe vennétek ezt a szolgáltatást?



2017. aug. 13. 15:16
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Valahonnan a Római-partról indulnának a repülők és Duna menti helyekre is repülnénk (Esztergom, Csepel, stb...) és talán a Tiszához is mennénk
2017. aug. 13. 15:20
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
A szabad le és felszálló pályát hogy biztosítanátok, úgy hogy ott más vízi vagy egyéb közlekedés amit veszélyeztethet, ne legyen? Szerintem engedélyt se adnának ilyenre.
2017. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
jelölnek ki helyet, hogy hol lehet fel- és leszállni, fel-és leszállás előtt ill után már olyan, mintha hajóval lennénk. Külföldön működik ez (pl Maldív szigetek)
2017. aug. 13. 15:58
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Sok minden van ami külföldön működik, Magyarországon meg nem. :D
2017. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
17%

Már megcsinálták :-)


[link]

2017. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

nem, nem csinálták meg, azt teljesen más, amit küldtél, az nem hidroplán

Jó lenne ha a kérdésre válaszolnátok...

2017. aug. 13. 19:10
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a problémád: felteszel egy kérdést a GYAKORIN, ahol köztudottan, zömmel nem az emberek "krém"-je van jelen.

Minden második kérdés arról szól, hogyan tudnék hitelt felvenni, hogyan szerezzek pénzt, stb.


ENNEK ELLENÉRE a 2-es és a 4-es válasz is a témához kapcsolódik, értelmes és még igaz is. (nem én voltam egyik sem).

Az nem gond, hogy az 5-ös válaszomat lehúztad: azt ugyan én is tudom, hogy a sétarepülő nem hidroplán, de

1.- szerinted olyan gazdag ez az ország, hogy ugyanazon a terepen/útvonalon 5-6 repülős cég is megfér egymás mellett?

Tessék, nézd meg, hányan csinálnak sétarepülést:

[link]


És akkor még arról nem beszéltünk, hogy amikor leszáll a hidroplán, akkor ugye kellene valami kikászálódó hely is - ami jellemzően a hajóknak van kikötő, ott ugye hidroplán nem tud kikötni a szárnyak miatt.

Na mindegy, te tudod.

Ha hiszed, ha nem, normálisan válaszoltunk :-)

2017. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A hidroplánnak elég a stég is, mivel a szárnyai fent vannak, nem zavarnak. Tisztában vagyok vele, hogy hányan foglalkoznak sétarepüléssel, benne vagyok a témában eléggé. Vízre érkezik és vízre száll, ezt egyik sétarepülős cég sem tudja nyújtani.
2017. aug. 13. 20:18
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennél egy fokkal komolyabb piackutatást szoktak végezni egy ilyen volumenű beruházás kapcsán, mint hogy GYK-n megkérdezik, hogy én igénybevenném-e.

De csak hogy lásd, mennyire nincs új a nap alatt: ( [link] ) - komoly utánanézés volt, a "balaton hidroplán" keresésre a második találat Google-n. Érdemes lenne utánajárni, hogy ez miért szűnt meg anno.

Amúgy ha van egy felesleges hidroplánotok, nagy csomó szabadidőtök, és emellett milliós nagyságrendű felesleges pénzetek, nem én leszek az, aki lebeszél erről.

A repülés egyébként sem egy olcsó mulatság engedélyeztetés tekintetében, pláne, ha üzletszerűen utasokat is akarsz vinni. Arról meg ne is beszéljünk, hogy itt a vízi élővilág miatt az összes természetvédő cseszegtetni fog, az összes felülvizsgálat, szakértői véleményezés és engedélyezés többszöröse lesz annak, mint amit egy "földi" megoldás esetén kéne fizetni. És akkor ott vannak maguk a strandok. Szerintem ezek a települések nem szívesen nyírnák ki a turizmusukat azzal, hogy a partszakaszuk egy részét miattatok el kéne keríteni (aminek a bérleti díja ismét nem olcsó mulatság), plusz az ilyen típusú zajszennyezést sem kedvelik a turisták. És akkor még szó sem volt arról, hogy igénybevenné-e bárki ezt a szolgáltatást.

Javaslom, hogy gondoljátok át. Az se biztos, hogy jogilag megvalósítható, ha igen, akkor is nagyon drága, és akkor még csak az indulásról volt szó. Számoljátok ki, hogy a különféle fix költségekkel együtt havonta mennyi minimális kiadásotok lenne, és ha úgy látjátok, hogy össze tudtok szedni annyi pénzt, hogy legalább nullszaldóra kijöjjetek, és ha jogilag az egész megvalósítható, akkor csináltassatok egy piackutatást, és ha van rá igény, látjátok, hogy mit érdemes, és mit nem megvalósítani.

Túl sok a ha, és a kockázati tényező. Elsőre szerintem nem életképes, bár ez az ötlet nem ér annyit szerintem, hogy komolyabban utánaszámoljunk.

2017. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Vannak olyan eljárások, amikkel lehet halkítani a repülő motorján. Nem okozna nagyobb szennyezést, mint bármilyen más hajó, sőt, a szennyezés mértéke kisebb lenne. Nagyjából tisztában vagyunk a költségekkel, legalábbis az üzemeltetési költségekkel, mivel mind a 4en repülünk kisgépen. A karbantartással sem lenne probléma, van köztünk egy repülőmérnök és meg tudnánk bízni ezzel foglalkozó céget is. Erre a hidroplános dologra még nincs szabály, ezért még nem is tudunk ezzel foglalkozni, de szerintem ez nem lehet akadály.

Nem strand területen szállnánk le -és fel, hnem távolabb. A nagyobb probléma az, hogy a magyar hatóságok nem mernek egy ilyen új dologgal foglalkozni, félnek ezektől.

2017. aug. 13. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!