Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Igaz hogy jan.1-től kötelező...

Igaz hogy jan.1-től kötelező lesz az egyéni vállalkozóknak is a céges bankszámlanyitás?

Figyelt kérdés

Jelenleg a nem áfakörös egyéni vállalkozóknak nem kötelező céges számlát nyitni, elegendő egy sima lakossági - vagy akár az sem.

Igaz, hogy januártól mindenkinek kötelező lesz a céges számla?

Ez a bankokon kívül kinek jó?



2017. szept. 16. 11:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted.


Az, amit beidéztél, az a törvényjavaslat eredeti szövege. Ami mellesleg más szövegezéssel, de ugyanazt mondja, mint ami eddig is benne volt a törvényben.


Ezen annyit változtattak közben, hogy teljesen átírták arra a szövegre, ami a törvényben szerepel.


Arra, ami eddig is benne volt.


Nem változott semmi, eddig is így kellett volna csinálni, csak nem csináltátok! :P

2017. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Eddig ez volt, amit másoltál:


"A belföldi jogi személynek és az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek – ideértve az egyéni vállalkozót is – (a továbbiakban együtt: pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó) "


Alapból az EV lehet pl alanyi mentes is, azaz NEM

általános forgalmi adó fizetésre kötelezett. Ekkor

nem kellett pénzforgalmi számla (ahogy nekem sincs),

viszont beleírták, hogy


"A belföldi jogi személynek, az egyéni vállalkozónak minősülő magánszemélynek és az

általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek (a továbbiakban együtt: pénzforgalmi

számla nyitására kötelezett adózó"


Tehát itt már az ÁFA irreleváns, vagyis pl az alanyi

mentes vállalkozónak is kell pénzforgalmi számla.

2017. szept. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ugye ez azért jelentős, mert 8 millió forint bevétel alatt

lehet bárki alanyi mentes, így a bevételét lakossági szám-

lára is kérhette, bizonyos esetekben akár elég volt egy

számla, egy sima folyószámla. Most már legalább kettő kell,

és a legtöbb esetben ennek a számlának vannak költségei,

akár számlavezetési díjat, akár magasabb jutalékot nézünk

a pénzmozgások után.


A törvényeknél még egy A betűnek is hatalmas jelentősége

lehet ;)

2017. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ja, így már világos. Na, hát többek között ezért nem vagyok én vállalkozó. Szopjon ezzel a franc :P


Viszont a neten elérhető (igaz, béna) ingyenes jogtárak ezt a változást nem jelzik előre 2018. jan. 1-től, se a következő, júliusi időpontban az adózás rendjéről szóló törvényben.


Az nem lehet, hogy időközben meggondolták magukat, és egy másik törvénybe elrejtették, hogy "nem lép hatályba az Art.-t módosító törvény xx. $-a"? Volt már példa erre is.

2017. szept. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Na én pont ezért nem nyitottam még vállalkozóit - pedig gondolkodtam rajta, hogy ne a legnagyobb tumultusba menjek majd oda...

De ki tudja...? Annyi mindent változtatnak, aztán visszavonnak, hogy még az is lehet, nem lesz belőle semmi.

Jelenleg KATA-s vállalkozónak ÁFA mentes körben nem kötelező - ennyit tudok :-) Ezzel már spóroltam az elmúlt 3 év alatt már vagy 100 ezret :-)

2017. szept. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Oké,akkor induljunk ki abból, hogy jan 1-től kell.


Akkor az működhet-e egy egyéni vállalkozónál, hogy a vállalkozói számára (aminek díjmentes a szla.vezetése és az utalás) beérkezett összeget átutalja a lakossági számlájára (ahonnan díjmentesen felveszi kp-ban)??

2017. szept. 17. 08:24
 17/21 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de díjmentesen csak 150 ezer ft-ig tudod felvenni a készpénzt.
2017. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17: Több banknak van olyan konstrukciója, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén akár 4 pénzfelvétel is díjmentes.

A Gránitnál pl így van és 1M Ft-os napi limitet be lehet állítani, tehát akár 4x1M.

2017. szept. 17. 11:03
 19/21 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy pl Gránitnál az azonos ügyfél az

a pénzforgalmi számlát és a folyószámlát egy kalap alá

veszi-e? mert ha igen, akkor ingyen mozgatod a pénzt

(ahogy a hirdetményben le is van írva).


Én is erre gondoltam, de az kártyafüggő, már a készpénz-

limit, amennyit ki tudsz venni vele. Van olyan kártya,

ahol max 100e, van, ahol 300e, nekem pl az egyik

dombornyomott kártyámról 500e-nél többet nem enged fel-

venni egyszerre. És ha 2 részletben veszem ki az 1 milli-

ót, azt már 2 kártyás tranzakciónak számolja. Mindenesetre

nem kell ennyit felvennem havonta sajnos, szóval azért

nem akkora érvágás :)

2017. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19: Ezeknél a pénzfelvételi kedvezményeknél az a lényeg a bankoknál, hogy legyen x százezer Ft havi jóváírás a számlán.

A kérdés az, hogy ha te a váll. számládról utalsz majd a lakosságira (hogy onnan vedd fel a kp-t), az minek minősül majd? Nem-e azt mondja majd a bank, hogy az nem jó, mert saját számláid közt utalgatsz.


Elvileg csak a KH-nál meg az OTP van lekorlátozva 100e-re az idegen kártyás kp felvét.

BB-nál, UCB-nál fel tudsz Gránitos kártyával venni egyszerre 1M-t - feltéve, hogy van az automatába annyi.

2017. szept. 17. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!