Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pékbolt nyitási feltételek?

Pékbolt nyitási feltételek?

Figyelt kérdés
Pékárú boltot szeretnék nyitni . Egy nagyobb üzemből fogom rendelni az árút szóval nem fogok sütni semmit . Elvileg minden feltétel adott viszont nem tudom erre milyen engedélyek szükségesek (kötelező helységkialakítási feltételek ) . Továbbá elég e egy vendéglátói végzettség vagy kötelezően fel kell vennem egy élelmiszer eladói végzettséggel rendelkező alkalmazottat ?

2017. okt. 30. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Könyvelő és ügyvéd
2017. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Könyvelő és ügyvéd ugyan mibe tudna segíteni?? cegalapitasban sokszor egymás ellen licitálva? 😀😀😀😀



Ami Neked kell az haccp tanácsadóval a helyiség szemléje majd javaslat az átalakításokra, ha szükség és egyáltalán. Haccp ,kémiai kockázatbecslés, munkahelyi kockázatbecslés, érintésvédelem tűzvédelem, rágcsálóirtás e.ü. kiskönyv, tűzoltó keszulek minimum 6 kgos hitelesitve utanvilagito tablak dohányozás tilos 5 nyelvű tábla, elsosegely felszereles alap csomag eleg 2 -főre. Berendezések. Miután megvagy ezekkel akkor, vagy ha le akarod költségelni akkor korábban,

de egy havi jarulekod kidobás lesz kiváltani ev-t, nebih külön engedély igénylés,( itt lehet kérnek antsz vizvizsgalatot) igenyelj ptgreget es vegyel pl. reszletre pénztárgépet, ami melle adnak hitelesitett merleget is a kimeros cuccaidnak, ha megvan a külön engedély határozat azzal bemenni az önkormányzathoz bejelenteni a tevékenységet és hipa alá bejelentkezni másnap nyithatsz.

Antszhez a kemiai kockazatbecslesben szereplő szereket jelentsd be.



30 napon belül vegyél fel valakit akinek van végzettsége egyszerűsített foglalkoztatásban. Majd hivni fognak törvényességi felülvizsgálatra ott be kell mutatmod a munkaszerződést, ingatlan használatit, stb.


Mindent összevetve kb 1 hónap alatt tudsz nyitni.

2017. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlati tanácsnak még annyit, hogy hasznaltan szerezd be az üzletberendezéseket.Vatera nav árverés tele van ilyen felszámolás, végrehajtás alá került üzletekkel, illetve jofogason magánszemélytől is célszerű lehet felvásárolni pl. hűtőket és a pékáru mellett ital tejtermék, édesség stb is bejelölni a külön engedély igényléskor a forgalmazandó termekkoroket. Ezeket viszont haccpbe is bekell írni és a tárolásaikat megoldani 5-10.000-es hűtőkben, de a forgalmon nagyot is dobhatnak.
2017. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az pékség, nem pékbolt.

Önkormányzat működési engedély.

Ha tejterméket is árulsz, akkor elmész az önkormányzat előtt a nébih-hez.

Ehhez a hűtőhöz venned kell egy bevizsgált hőmérőt ( 8 ezer/db), meg egy sima kontroll hőmérőt.

Mosogató kialakítás 2 fázisos.

Mosószereket, csak olyantól vegyél, aki ad hozzá leírást, most nem jut eszembe a neve. A lényege az, hogy több oldalas leírás.

Munkavédelmi szakember.

Tűzoltók az életben nem fognak meglátogatni, de ha veszel egy 2 kg-s poroltót, már boldog lesznek, meg csináltatsz egy áramtalanító főkapcsolót, jól látható helyen akkor tényleg nem lesz gond.

A kenyérszeletelőhöz külön legyen egy főkapcsoló, a legjobb, ha dugaljos, ez 400v lesz több, mint valószínű, és nehogy automatát vegyél.

Legyen sok zacskó.

Az árút ne ott vidd be, ahol bejönnek az emberek, és legyen hol tárolni a rekeszeket.

Külön bejárat a dolgozoknak.

Haccp-t te is meg tudod írni, felesleges 50 ezeret kiadni rá, vannak sablonok a neten kb egy nap alatt meg lehet írni, nekem komplett pékségre elfogadata nébih.

Hűtöt ne vegyél használtat, vannak jó helyek a neten, ahol 60 ezerért veszel normális új vitrines hűtőt. nagyot. Főleg az ilyen szépséghibás dolgokat áruló helyeken. Garanciát is adnak rá.

Pultot 500-600 ezerért szintén újat már komolyakat tudsz venni. Használtan fele ennyi, viszont az úgy is nézz ki.

Pénztárgép kell, meg beregisztrálni a sim kártyára. Ezt a könyvelő elintézi.

Sehova nem fognak behívni, mert nincs ember aki ellenőrizzen. És nem is jönnek ki, szintén ezért.

Az engedély kérés után 30 napon belül a nébih kijön, addig minden nap sikáljatok fel, lássák minden okés, utána nem fognak zaklatni.

Én azt csináltam bementem a helyi nébihez, és elmondtam mit akarok csinálni, elmondták mit kell csinálni, hogyan kell kialakítani mindent.

Nem is volt utána gond.

A lényeg sok hypo legyen a padlóhoz, pár vödör, csak szivacsot használj, legyen kesztyű, legyen hűtési napló, meg érkeztetési napló, és az nem fognak csesztetni.

2017. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztonsági adatlapnak hívják, ki kell nyomtatni az összes szernek és a kémiai kockázatbecslés doksival együtt ott kell tartani az üzletben és nem lehet lejárt az érvényességi ideje. Azt kell bejelenteni 7800 Ft-ért elektronikusan az ántsz oldalán.


Azért a saját haacp-t mondjuk hanyagolnám, pláne hogy szivacsot írsz, miközben csak mosogató kendőt fogadnak el. Fekete fehér öltöző hiányzik, rizikó faktorok, munkaruha kezelés, ételmaradék szerződés, elszállítás,rekesz tárolás,egy azon bejáratot is használhatja áruátvétlre is, stb. Szóval azt a bruttó 50-et megéri bőven ha szakember készíti és max hogy a nébih élelmiszer ellenőrt idézzem szó szerint ( felesleges ennyire részletesen leírni, de legalább mindenre kiterjed):-)


Ev-.ként pedig az összes telephelyem miatt voltam törvényességi felülvizsgálaton. Legutóbbinál pl. az önkormányzathoz addig el se juthattam míg nincs a kezembe a nébih külön engedély. Tehát nem utólag jönnek és van olyan ahol 1 év után jöttek ismételt ellenőrzésre. ( Heves megye)


Többinél fordítva volt, előbb bejelentés, utána viszont egy hónapon belül mindenki ellenőrzött. Tűzoltók is, és mivel átvett üzletben nem volt hitelesítve a készülék aznapra kaptam haladékot a bírság helyett, hogy elvigyen és hitelesítsem plusz utánvilágító tábla beszerzés. ( Borsod megye)


Több ilyen üzletem van, nem pékség egyik sem :-)


Becsődölt fornettisek komplett berendezését 50-100.000-ért megkapod, még a kinézetbe is max a nébih kötött bele, hogy legyen újra élvédőzve. Egy ilyen üzletbe kompletten ne tegyél bele többet 4-500.000 Ft-tól tokkal vónóval. 2 kompresszoros, két szekrényes vitrines hűtő bezáró üzletből 20 ezer, hűtőpult, vitrines pizzapulttal 20.000 Ft, kb ilyen árak vannak. Saválló 3 szekrényes pult alatti hűtő, hűtött munkaasztallal a Navnál 100.000 Ft. Nébih se köt bele, az olcsó megoldásokba, pláne hogy 100Ft-osba 400 Ft-ért veszed bele a kontroll hőmérőket, soha senki nem kért hitelesített, viszont tényleg rengeteget vihet el, ha arculatot akarsz :-) De nem attól lesz forgalmad, ha jó az üzleti terved és életképes az üzlet.

2017. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyi kiegészítés, ha esetleg ezt a tejes, csomagolt felvagottas vonalat követed és a helyiség alkalmas zöldség előkészítő ( kétfázisú mosogató kézmosó munkaasztal) lehatárolásra akkor lehet érdemesebb a büfé követelmény szerint kiépíteni ugyanazokkal mint fent leirtunk, csak az esetben büfékent engedélyezteted plusz pékáru , tejtermék, stb. és pl. adsz mellette szendvicset, kávét.


Ez esetben viszont jó a képesítésed hozzá és nem kell alkalmazott sem.

2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Heves megyében van pékségem, 80A-s szekrénnyel, a tűzoltok sose jártak nálam. Mondjuk én enyém Kft. Nébih a papír kitöltése után egyszer volt nálam.
2017. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!