Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Új egyéni vállalkozóként...

Új egyéni vállalkozóként miket igényelhetek?

Figyelt kérdés
Bármi ami segíthetne a célom elérésében.

#egyéni vállalkozás #vállalkozás #új egyéni vállalkozás
2018. márc. 17. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor vállalkozóvá válási támogatást - ezen kívül kb. semmit, max csekket az adó befizetéséhez (igen, tudom, átutalással is lehet fizetni, ez csak jelzés akart lenni, hogy a vállalkozó jelenleg csak fizethet, mint a köles.)
2018. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem valami bíztató , köszönöm válaszod.
2018. márc. 17. 14:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Bérköltség és 2-3millió tőketámogatást, valamint 10 millióig kamat támogatást hitel esetén.


Emellett szocho kedvezményt adott esetben és további adókedvezményeket, hogy ne kelljen annyit fizetned.

2018. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Norbi, kezdő vállalkozó 10 millióig kamattámogatást hitel esetén? Áruld már el, hogy hol vágnak hozzá a kezdő vállalkozóhoz 10 milliót? Max jelzálogra, szerintem.

Mert én 7 éves, stabil KATA-s vállalkozóként sem kapok.

2018. márc. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze úgy értem, hogy vállalkozói hitel esetén. Annak is meg megvannak a maga feltételei ugyanúgy mint más hitel esetén, csak épp kamattámogatott.
2018. márc. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Magyarul semmi segítséget nem kap egy kezdő vállalkozó csak hitelt tud felvenni ? És ahhoz milyen feltételek kellenek hogy hitelt tudjak felvenni pl.: edző termi berendezésekre ? Vagy akar arra hogy bereljem a gépeket és a hely bérleti díjat is tudjam fizetni ? Vagy az utóbbi saját zsebből menne kezdetnek is ? (Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de szeretnek minél jobban felvilágosulni mielőtt bele kezdenék eg saját vállalkozásba.)
2018. márc. 18. 14:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha beregisztrálsz munkaügyi be 1 hónapig akkor jogosult lehetsz a gépek, berendezések beszerezéséhez 2 millió ft nettó értékig vissza nem térítendő támogatásra. Ehhez legalább egy fő kezes kell, aki minimálbért keres.


Mellé igenyelhetsz 6 havi bér és jarulektamogatast, de 3 évig üzemeltetned kell főállásban a vállalkozásod.


Emellett vehetsz fel mikrohitelt pl. az Mvatol kamattamogatottkent, de a hitwl 150%-anak megfelelő ingatlan fedezet szükséges hozzá.


Otp invest hitel esetén is 10 millió a határ de ők már az ingatlan érték 80%-ig adnak hitelt, de rosszabba kamat mértéke is.


Kezdőként üzleti terv kell kivéve az otp-t, ott az ingatlan erteke a meghatározó.

2018. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdő vállalkozóként nem igazán adnak hitelt - mint írtam, csak max. jelzáloghitelt (magyarul ingatlan fedezettel, ha van egy lakás, ház, amire tehetnek jelzálogot)


Nem tudom, mennyit tudsz a vállakozásról, de mielőtt elkezdenél vállalkozni, ülj neki számolni.

Számold ki, mennyibe kerülne havonta a terem bérlése, mennyi lenne a rezsi, ha alkalmazottat is akarsz, akkor annak mennyi lenne minimum a bére, mennyibe kerülnének a gépek, mekkora belépő ár lenne ideális a havi működésedhez, mi van akkor, ha valami miatt pl. nincs bevétel, de az adót fizetni kell, stb.

2018. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a segítséget és a jó tanácsokat !! Bizok benne hogy össze jön amit szeretnék. Szép napot nektek.
2018. márc. 18. 15:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért erre nagyon figyelj oda:


"Mellé igenyelhetsz 6 havi bér és jarulektamogatast, de 3 évig üzemeltetned kell főállásban a vállalkozásod."


Jó páran bebukták ezt: nem figyelmeztették őket előre, nem jött be a számításuk, becsődölt a vállalkozás és tetemes adóssággal "szálltak ki" a dologból :-(

Ezért írtam fentebb, hogy előbb számolj, üzleti terv, stb.

2018. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!