Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Beleszólhatnak tènylegesen...

Beleszólhatnak tènylegesen ebbe, hogy én meddig tartok nyitva?

Figyelt kérdés
Adott a 6.kerületben egy gyrosos, ami felett lakások találhstóak az épületben. Több szórakozóhely van a közelébe így elég jó befektetésnek tűnt, viszont a lakás közös képviselője elviekben petíciót indítványozott, hogy csak 10ig lehessünk nyitva ugyanis a lakókat zavarják a szagok. Megteheti ezt, hogy rámparancsol vagy mi ennek a menete. Tegnap még fél2kor mi bent voltunk más okokból ahogy látták, hogy égett a villanyösszeszámolva olyan 20-25 vendégtől biztosan elestünk. Mit tehetek a közösképviselővel? Mindenképp az van amit ő akar?

2018. márc. 29. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szereljetek fel szagelszívót, illetve zárható pult ablakot, hogy éjszaka csak akkor kelljen nyitni, ha kiszolgálás van.

Azért ez nem egy olyan panasz, mint a kocsmáknál a csendrendelet, lehet ellene tenni, hogy ne legyen probléma, szerintem.

2018. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden társasháznak van szabályzata. Az üzlethelység pedig a társasház része, tehát a szabályoknak meg kell felelnie.


Innentől kezdve minden válasz a kérdésedre a szabályzatban lesz. Én amúgy megértem, nyáron éjszaka szellőztetnél és dől be a hagymás gyros-szag...

2018. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szagelszívó fent van, az ablak direkt nincs nyitva pont ez miatt. Értem, hogy meg kell felelni szabályzatnak, de senki nem hangoskodik csak van aki enni szeretne nekünk meg sajnos akkor ez nem igazán éri meg ilyen szempontból. Megpróbálok még egyezkedni a közös képviselővel, mert szabályzatot mondjuk nem tolt elénk, csak azt mondta petíciót indított ezellen de minden este 9.45kor jön le, hogy nagyon reméli már nekiálltunk bezárni.
2018. márc. 29. 10:51
 4/8 A jó édes ***** válasza:
41%
Rádparancsolni rádparancsolhat, de te meg nem vagy köteles engedelmeskedni. Ha nagyon pamporászni akar, akkor majd elviszi bíróságra az ügyet. A házmester nem egy ügydöntő testület - az üzletnek első körben az országos szintű követelményeknek kell megfelelnie, másodsorban pedig a települési/kerületi önkormányzat elvárásainak. Minden egyéb ami ez után van már sokkal gyengébb érvényű magánjogi szerződés. Az, hogy a hely bérleti szerződésében ti mit írtatok alá nyilván ismeretlen a számunkra, de a rendelkezésre álló információk alapján kizárt, hogy a 10 óra utáni kötelező zárást ki tudná kényszeríteni a házmester.
2018. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha üzleted van a Terézvárosban, akkor azért annyit illene tudnod és megtenned, hogy megnézed a kerületi önkormányzat rendeletét.


Most kikerestem Neked, de legközelebb magad is megtalálhatod az önkormányzat honlapján a rendeletek címszó alatt.

Ebben TELJESEN VILÁGOSAN LEÍRJA, hogy az üzeletek nem tarthatnak nyitva tovább 22 óránál:

"Az üzletek éjszakai nyitva tartásának rendje

3. § (1) Az üzletek 22 óra és az azt követő nap 06 óra között nem tarthatnak nyitva."



Kivételes esetekben ettől eltérni csak a társasház többségi tulajdonosainak beleegyezésével és ilyen -olyan műszaki feltételek bizonyításával lehet.

Ergo, ha a társasház nem egyezik bele, akkor nem tarthatsz tovább nyitva.


[link]

2018. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Itt van a helyi rendelet:

[link]


Ahogy az is le van benne írva, hogy mint vendéglátó egység miként kérhetsz meghosszabbított nyitvatartásra engedélyt.

2018. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiába engedi az önkormányzat, a társasházi szabályok rád is érvényesek, be kell tartani őket.
2018. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2018. márc. 29. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!