Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy oszlassam el az üzletről...

Hogy oszlassam el az üzletről a rossz véleményeket?

Figyelt kérdés

A városban ahol élek jó forgalmas helyen volt egy üzlet, nagyon jól ment.A tulaj elköltözött innen családi okok miatt, eladta az üzletet. Az új tulaj rövid idő alatt/1 év/ mindenféle szempontból tönkretette:hozzá nem értő alkalmazott, összevissza nyitvatartási idő, rossz árukészlet, apadó árukészlet, a végén már alig volt nyitva, valamire hivatkozással folyton bezárt/betegség, haláleset, szabadság, stb. volt kiírva/, majd legvégül egyszer már ki se nyitott, de ki se írta.Eladta a helyiséget. A vevők csalódtak benne, becsapva érezték magukat, szidták, stb.

ELtelt 1 év kb. és mivel ez egy speciális dolgokat forgalmazó bolt volt, és nem volt ilyen a városban másik, én munkanélküli lettem,és a mellette levő üzlethelyiséget hirdették bérbeadni, kivettem és ott nyitottam egy ugyanolyan üzletet, mint ami megszűnt.

A gond az, hogy az emberek azt hiszik, mivel a mellette levő üzletben nyitottam, hogy újra a rosszul menő üzlet nyílt meg, arra már nem emlékeznek hogy az előző üzlet eggyel arrébb volt, tulajt nem ismerték csak alkalmazottat. Így a rossz előző tapasztalatok miatt be se jönnek az üzletbe, vagy nagyon kevesen.

Nem írhatom ki, hogy ez az üzlet nem az az üzlet. Aki bejön, annak elmondom, csodálkozik is, de alig jönnek be.

Adtam fel hirdetést, amiben benne volt nagy betűkkel, hogy új üzlet nyílt, stb. De ez se hatott.

Valakinek van ötlete?



2018. ápr. 2. 12:53
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
Ha már úgyis megnyitottál melyik város és melyik üzlet ez?
2018. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán bejöhet még az új vezetőséggel, általában ezt szokták kiírni.

Viszont sajnos láttam hasonlót pékségben.

Eladták, mert jól ment, az új tulaj 1 év alatt csődbe vitte, majd egy másik kivette, aki szépen csődbe ment egy évvel később, mert az emberek becsapva érezték magukat.

2018. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra a helyre, ahol egy kajszibarack tűzelhalásban kiszáradt, nem ültetünk másik kajszibarackot.

Arra a rétre, amelyen két nap legelés után az összes birka elpusztult, nem hajtunk ki újabb nyájat.

Arra a helyre, ahol az előző kút elapadt, nem fúrunk újabb kutat.

Azon az utcasarkon ahol egy adott profilú bolt már becsődölt, nem nyitunk hasonló profillal boltot!


Ha akkor teszed fel a kérdést, amikor még ötlet szinten volt benned a dolog, akkor is szívesen elmondtam volna ezeket a dolgokat.


De te kihívást éreztél benne, úgy gondoltad, hogy majd te megmutatod, hogyan kell ezt jól csinálni.

Nos, tessék!


"Nem írhatom ki, hogy ez az üzlet nem az az üzlet."

Dehogynem!

Eleve teljesen más dizájnnal, más kirakattal kellene felhívni magadra a figyelmet. Alsóhangon egy pár száz-ezer forintot erre költened kell, hogy már az utcán messziről lássák, hogy ez az üzlet NEM az az üzlet!

2018. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Dizájn, kirakat, felirat, tábla, mindenben más.

Nem az vezérelt, hogy majd én megmutatom.Ez a téma áll közel hozzám, ehhez értek.Eredetileg teljesen más helyen akartam üzletet, de nem jött össze egyik sem, mert vagy drágán adták ki, vagy nem akartak bérleti szerződést kötni, vagy meggondolták magukat. Az idő meg telt, én munka nélkül, és ez a hely folyamatosan ott volt, olcsón, szuper jó hely minden szempontból.

Hirdetem, biztos hosszú idő mire beindul, próbálok türelmes lenni.Azért be-bejönnek emberek, mindenkinek elmondom, ez nem az az üzlet.Talán terjedni fog a dolog.Utólag mindig könnyű okosnak lenni, de amikor döntés előtt állsz, nem sok választásod van, próbálod pozitívan nézni a dolgokat.

2018. ápr. 4. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!