Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe kezdjek, ha mindenről...

Mibe kezdjek, ha mindenről lebeszélnek, hogy úgy sem fog működik?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 19. 15:40
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#19 / #20


Köszönöm :)

2018. ápr. 24. 23:49
 22/24 anonim válasza:
62%

Bármibe kezdesz, benne van a pakliban, - még a leggondosabb tervezés mellett is - hogy bukni fogsz rajta. Nincs garancia a sikerre. Ezzel a legtöbben tisztában vannak, ezért nem mernek elszakadni az ismerős biztonságtól - legyen az egy gyári munka vagy bármi más, amit nem szeretnek.


Én kereken 10 éve vagyok szabadúszó és ez a létforma egészen más, mint a havi fixes. Mindig van benne bizonytalanság, a bevételek hullámzóak, ha pihenni szeretnék elmenni, addig nincs bevételem, sem akkor, ha lebetegszem. Voltak bitang nehéz időszakok, sokat kellett tanulnom, időnként a magam kárán is.


De egyet megtanultam: magamat nem fogom kirúgni, amit saját magamnak nyújtok, az nem egy favi fixes munkahely látszatbiztonsága. Ha valami nem jól megy, változtatok. kísérletezek és korrigálok. Folyamatosan tanulok.

És élvezem a helyzetemből adódód szabadságot és kötetlenséget.


A huhogókkal nem érdemes foglalkozni. Olynokkal beszélgess, akik már előtted járnak a témában: elindították a saját vállalkozásukat, van tapasztalatuk, stb. Olyan ember, aki csak az alkalmazotti létformát ismeri, a saját félelmét fogja kommunikálni neked. Mert mást nem ismer. Velük nem érdemes foglalkozni.

2018. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

# 22


És mi jót vállalkozol egyébként,ha nem akarod leírni azt is megértem.

2018. ápr. 26. 15:04
 24/24 anonim ***** válasza:

11/23 igaza van Fel kell mérni mibe kerül és milyen formában akarod csinálni a "nem tudjuk milyen" vállalkozásodat.Ez itt ma Mao. tehát ha főállású egyéni vállakozó vagy és egy árva garast sem kerestél akkor is fiztened kell a minimálbér utáni járulékot.Ha betéti társaság tagja és nincs máshol heti 36 órát elérő munkahelyed szintén. Kft alapitó tőke 3 millió a helyzet ott is az hacsak nem nyugdijas vagy a minimálbér utáni járulékokat fizetni kell.Ez kb havi szinten 70eFt.

Az arány egyéni vállalkozó 100Ft ból marad az adózás után 25Ft od a másik két vállalkozási forma jobb.

Egyéni vállalkozó ,Bt bel tagja korlátlanul felel a vagyonával a cég tartozásaiért. És ez amit itt leirtam csak a jéghegy csúcsa.Pénztárgép már majd mindenhol kötelező internet kapcsolattal stb

Tehát ki kell számolni az alap induló költségeket g és a havi költségeket.Konzultálj hozzáértő könyvelővel !

2018. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!