Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell a szomszédok beleegyezése?

Kell a szomszédok beleegyezése?

Figyelt kérdés

Élelmiszer boltot szeretnénk nyitni,családi házunknál. Kell a szomszédok beleegyezése a nyitáshoz?


Ha igen,de nem kapom meg mit tehetek? Nem szeretnénk bérelni helyet,mert van.


2018. máj. 21. 07:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy tudom nem kell.


De olvasd el a telephelyengedély köteles, illetve a telephely bejelentés köteles tevékenységek listáját, ott megtalálod hogyha valahova beletartozik az élelmiszer bolt. Azt is megtalálod a rendeletben hogy ilyenkor mit kell csinálnod.

2018. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2018. máj. 21. 08:20
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Tudomásom szerint nem. Ha az önkorm. úgy találja, akkor a nyitvatartási időt valamicskét korlátozhatja, hogy kora hajnali rakodás ne zavarja őket. Élelm. üzlet esetében nincs más, ami a szomszédokat zavarhatná.
2018. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

"Élelm. üzlet esetében nincs más, ami a szomszédokat zavarhatná."


Nem belekötök, csak elmesélek valamit:

A minap jöttem hazafelé (Bp, belváros) és elhaladtam egy kis fagyizó mellett, ami egy társasház aljában van. Miközben mentem, megakadtam a szemem egy kiíráson - "vissztolattam" :D

A következő volt a papíron:

" A szomszédok kérésére kérjük a hangoskodás mellőzését, mert zavarja a délutáni pihenésüket"


EMBER! Fagyizó!!! Nem kocsma,lóversenyiroda, stb

Nem akartam hinni a szememnek, próbáltam megérteni a helyzetet, megkérdeztem az eladót, mégis ezt hogy?

Kiderült, van, hogy 2 család összetalálkozik, megörülnek egymásnak és hangosan beszélgetnek. "felháborító!" :D Miccccsoda emberek vannak manapság: fényes nappal beszélgetnek.


Komolyan mondom, majdnem elsírtam magam, annyira el voltam keseredve. És bár megértő és toleráns vagyok: sok mindent megértek és elfogadok, de ezt egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen létezik. Mert ha mindez éjszakára vonatkozna, az oké. De fényes nappal délután...

Lassan már azt is megérjük majd - ha így megy tovább - hogy a gyerekeknek az iskolaudvaron néma csendben kell játszani - nehogy megzavarják a környéken élők nyugalmát :-(

2018. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Hát, ha jól megy a bolt, akkor egész napos jövés-menés és kocsicsapkodás eléggé zavaró tud lenni.

Úgy tudom, engedély nem kell. Egy tipp: nyitáskor hívd meg a szomszédokat. Ne az egész utcát, csak azokat akik közvetlen szomszédok, s még az utca túloldalán lakót.

Persze, ha nem egy tízemeletes panelről van szó.

Egy-két szendvics, egy pohár pezsgő csodákra képes.

Honnan veszem? Volt itt Pesten egy balhé egy vendéglő miatt az Örs közelében.

Ment a nagy morgás az építkezés idején. Aztán nyitáskor odahívta a szomszédait. Azonnal megszűnt minden morgás.

S több ilyen esetről is lehetett hallani.

Veszteni valód nincs. Na jó, ha nem jön be, akkor 2-3 ezer forintot buktál.

2018. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Csak társasház esetén kell tulajdonosi hozzájárulás, ahol egyazon helyrajzi szám alatt, több ingatlan található. Saját tulajdon estén elég a tul. lap. és ha van a többi tulajdonos társ/haszonélvező hozzájáruló nyilatkozata. Bejelentés esetén jelölni kell a nyitva tartási időt, de itt csak maximum a 22 óra utáni időszakot érintheti forgalmazási korlátozás, illetve ha pl. zene is van akkor környezeti hatástanulmány kell hozzá.
2018. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

"Ha az önkorm. úgy találja, akkor a nyitvatartási időt valamicskét korlátozhatja, hogy kora hajnali rakodás ne zavarja őket."


Ez abszolút nem is lenne életszerű, amikor a pékek és tejesek reggel 3-7-ig szállítanak első körben. Tehát alapból a nyitvatartási időn kívül esik a szállítás, nem lenne értelme korlátozni a nyitva tartási időt emiatt.


Viszont a környéki lakók élhetnek bejelentéssel a jegyzőhöz, aki utána akár meg is vonhatja működési engedélyt indokolt esetben. De csak azért mert a pék a kocsiban az éberség miatt bömbölteti a zenét, nem fognak bezárni egy boltot :-) ( Személyes tapasztalat)

2018. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,hogy leírtátok!


Nem vagyok jóba az egyik szomszéddal,olyan,mint aki nem normális,abba is beleköt,hogy miért nem hangosabban köszönök,(pedig normálisan köszönök )valamint a férjem miért nem vele megy a buszmegállóig . Pedig férjezett a hölgy. Ez nem tartozik ide,de hogy értsétek miért nem hívnám őket át,mert egy válaszoló ezzel az ötlettel próbált segíteni,amit köszönök máshol jó lehet,de nekem..



Rossz szomszédság török átok. :(

2018. máj. 21. 09:28
 9/25 A kérdező kommentje:
Magyarul tőlük engedélyt mi biztos nem kapnánk,ezért érdeklődtem. Megnyugtató,hogy nem is kell.(elvileg)
2018. máj. 21. 09:32
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Arra azért baromira kíváncsi lennék, hogy mi lehetett olyan baromira rossz válasz egy MEGTÖRTÉNT, elmesélt eseten, hogy 0-ára le lett húzva.


Még azt sem lehet mondani, hogy nem hasznos válasz, meg nem tartozik a kérdéshez, mert igenis, hogy előfordulhat, hogy még ilyenbe is belekötnek. Ha nem is kell engedély, attól még egy rossz szomszédság meg tudja keseríteni az emberek életét.

Na mindegy, azt hiszem, már sosem fogom a gyakori közönségének gondolkodásmódját megérteni - pedig próbálom szorgalmasan :D

2018. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!