Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell a szomszédok beleegyezése?

Kell a szomszédok beleegyezése?

Figyelt kérdés

Élelmiszer boltot szeretnénk nyitni,családi házunknál. Kell a szomszédok beleegyezése a nyitáshoz?


Ha igen,de nem kapom meg mit tehetek? Nem szeretnénk bérelni helyet,mert van.


2018. máj. 21. 07:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

A nyitvatartási idő nincs összefüggésben azzal, hogy a beszállítók mikor hozzák az árut....


Tippre pár dolog, amire érdemes - legalább elméletben - előre felkészülni, mint szomszédok reklamációja:


- Hajnali áruszállítás (elkerülhetetlen, ha nyitásra friss árut akarsz a boltban)

- Egész napos jövés - menés, gyalogosok, autók

- Megnövekedett autóforgalom

- Parkoló autók (pl. akik a szomszédok kapujába állnak, mert "úgyis csak 2 percre ugrok be")

2018. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le. Én nem pontoztam le senkit,eddig 2 pozitív értékelést adtam,negatív senkinek nem ment,legalábbis tőlem.
2018. máj. 21. 11:18
 13/25 A kérdező kommentje:
Na igen,parkolás elkerülhetetlen,csak ez az egy szomszéd köt bele mindenbe,de ez pont elég...bezzeg ő éjjel-nappal bömbölteti a magnót,direkt este 10-kor hasogat fát,pedig egész nap otthon eszi őket a penész,nem is dolgoznak,de van pár gyerekük,segély meg minden, nem roma család amúgy,mert van aki egyből erre gondol,állítom rosszabbak..csak irigykednek és kötekednek,amíg el nem küldöm melegebb éghajlatra ,bár egyszer már megtörtént .
2018. máj. 21. 11:24
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, nem az a baj, hogy lehúztak, hanem az, hogy nem értem a logikát? Mi a rossz benne? na mindegy...
2018. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%
Ezekhez hozzávenném még, hogy célszerű lehet felhívni a figyelmet, hogy a bolt x méteres körzetében ne lehessen alkoholt fogyasztani, mert az "ürgéző" ( kommersz felesek, 2 dekások), söröző munkások is adhatnak okot a bejelentésre a szomszédodtól. Pláne ha ilyen "jó indulatú". Lassan a pontozás irreleváns lesz, mint mérő eszköz.( Nekem sem szokásom lepontozni, max fel, ha teljesen azt írja valaki amit gondolok, szóval két helyről biztos nem lettél lepontozva." Toplista pont értékelésért 2 pont" :-)) )
2018. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi,hogy felhívtad rá a figyelmen! Ez is hasznos válasz volt,de kivételesen mindenkié ,megnyugtató,hogy vannak még segítőkész emberek! :)
2018. máj. 21. 13:38
 17/25 anonim ***** válasza:
Azt egyébként is törvény tiltja, hogy az üzletben vásárolt piát az utcán megigya a vevő. Tehát nem azért kell tiltani, mert te olyan rendes vagy, hanem mert téged a törvény erre kötelez! :))
2018. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem törvény az, hanem önkormányzati rendelet-ha egyáltalán van-és van -e az önkormányzatnak olyan kapacitása pl. közterületeseknel, hogy be is tartassa.Emellett kérdés a bejárat előtti rész köz- vagy magánterület lesz-e neki?!😊
2018. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Amit nagyon ajánlok, főleg ilyen esetben, hogy minden tiszta legyen, mert ha ilyenek akkor simán feljelentenek NAV-nál is, stb...


Egyéni vállalkozó leszel vagy céget fogsz alapítani?

2018. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Mondjuk itt simán megisszák a boltban vett sört a bejárat előtt,mármint a konkurrenciánál,én is tudom,hogy nem szabadna,sőt kassza mellett is .(helységet nem írok),ez egy falu egyébként.

Mikor jártam anno,mindig láttam,hogy 7-8 körül egy tag ott beszélget a pénztárossal és iszik ,rendszeresen jár,dohányozni azért kimegy.

Nálam ilyen nem lesz!


Egyéni vállalkozó leszek.


Amúgy itt jó sok szabálytalanság van.

Eladják a lejárt termékeket is stb ..

Nem vicc,én már nem egyszer észrevettem.

Olcsó c.pos sajtot betettek a mi.o laktózmentes csomagjába és szintén elpasszolták NEKEM.

Otthon vettem észre,sajtimádó vagyok,nem volt nehéz rájönni.


Akkor a tulaj asszonya beviszi a kézzel készített cuccait csak úgy és eladja.

Igaz a pénztáros háta mögé helyezte.

Jaa .Büdös sajtot nem egyszer vettem.



Irritáló az egész,néha azon gondolkodom,hogy elköltözöm,boltot nem csak itt tudnék nyitni,de itt lenne a legegyszerűbb .Ettől független jól jött az infó,hisz mindenhol alkalmazhatom.

Bár most,hogy így beszélgetünk róla ,itt a legkevesebb esélye.

2018. máj. 21. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!