Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Otthon, egyedül dolgozást...

Otthon, egyedül dolgozást hogy lehet bírni?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdésem, akik szintén otthon, egyedül dolgoznak.

Szabadúszóként kezdtem el nemrég dolgozni, egyedül dolgozom, otthon, ügyfelekkel a kommunikáció kimerül legtöbb esetben az e-mailben. Nem vagyok pörgős típus, de magamat is megleptem, hogy egy idő után elkezdett borzasztó nyomasztó lenni, hogy egész nap egyedül vagyok itthon, és senki nem szól hozzám.

Van egy kutyám, őt szoktam sétáltatni, elmegyek bevásárolni, de ezen kívül nem járok sehová (otthoni munkával az utazás is kiesik ugye, amikor kicsit emberek között lennék).


Aki hasonló helyzetben van/volt, milyen trükkökkel lehet ezt átvészelni? Kérlek olyanokat ne írjatok, hogy "de jó neked, bezzeg, ha én otthon dolgozhatnék"... nem vagyunk egyformák egyrészt, másrészt ennek az életformának nem csak előnyei vannak ám.



2018. szept. 6. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Egy lakótelepi társasházi lakásban bár egyedül vagyok otthon, mégsem érzem magam egyedül mert nagy a nyüzsgés a lakótelepen és a városban. Szeretem a magány nyújtotta nyugalmat. Még kirándulni is a természetben szoktam főleg kerékpáron, és nem a nyüzsgő civilizációban érzem jól magam.

Egy falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, tán ezért is szoktam meg ezt a nyugalmat. Ott akkora a csend hogy az asztalon lévő zsebóra ketyegését méterekről is meg lehet hallani. Az a ház már üres és ha benne vagyok akkor ott már tényleg túlzott nyugalmat érzek, ezért kerékpáron kb. 10 km-es körzetben fel szoktam keresni minden régi ismerőst.

Vagyis sok függ attól hogy hol lakunk, van ahol inkább egyedüllétre vágyik az ember mert kompenzálni akarja a város nyüzsgését.

2018. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Én többé-kevésbé 3 évet dolgoztam otthon. A magánnyal nem volt gondom. Alapból ilyen vagyok.

Nekem az tette be a kaput, hogy a cégnél elég gyorsan "másodlagos" dolgozónak kezdtem érezni magam. Az egyeztetéseken részt vettem, de amit egymás közt megbeszéltek a többiek abból mindig kimaradtam. egy idő után már direkt nem mondtak el dolgokat. Úgy éreztem, hogy csak egy robot vagyok fix inputtal és outputtal. Jeleztem, hogy inkább bejárnék de az sem segített már sokat. Aztán jött a válság és persze (többek közt) és is belekerültem a leépítésbe.

Ma már nem bánom, de többet nem szívesen vállalnék otthoni melót.


Ha nagyon egyedül érzed magad és megoldható akkor a helyedben kipróbálnám, hogy pár nap nem otthon a lakásban, hanem mondjuk egy kávézóban, vagy könyvtárban melóznék. Szerintem nem zavarnál senkit és legalább pár órát emberek közt tölthetnél.

2018. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Én nem állandóra, csak időnként dolgozok otthon. Ha ráfókuszál az ember a munkára (pláne ha szereti) akkor tud repülni az idő. Én kimondottan élvezem, ha békében otthon tudok dolgozni. Ha kész vagyok a melóval, akkor leviszem a kutyát sétálni vagy beülök a kocsiba és kimegyek valami szép helyre. Vezetni és fotózni is szeretek.

Szerintem ha van valami aktív hobbid, akkor nem gond levezetni az otthoni munka elszigeteltségét. De a kutya társasága is tökéletes erre. Legalább is, amióta van kutyám, sokkal szívesebben vagyok otthon, mert szeretek vele foglalkozni.

2018. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Én kb. 24 éve csinálom ezt.
2018. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Nálam ugyan ez, online kereskedelem (csak postára kell elmennem, meg ennivalóért).


Fel kell venni egy alkalmazottat - én így 28 évesen korombeli, értelmes és szép lányt vettem fel irodai kisegítőnek (nem, nem azért hogy egész nap a kanapén gyűrjem...) jó, mert van normális társaság, és hajtjuk egymást a munkában, így eredményesebb a vállalkozás.

2018. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Mivel foglalkozol?
2018. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg egy közösségi iroda kipróbálása?


Nincs még semmilyen tapasztalatom vele, csak felvetettem mint ötlet.


Üdv:

2018. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Majdnem egy éve dolgozom otthon. Kutya, macska van, és élvezem a dolgot. Társaságba akkor járok, ha igényem van rá
2018. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokból nekem az jött le, hogy valószínű emberfüggő, kinek mennyire fekszik ez a helyzet. De igyekszem hozzászokni, tudatosan figyelni mostantól arra, hogy mozduljak ki (ami amikor munkába jártam, fel se merült, mert mindig mentem).
2018. szept. 10. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Én több éve, tán 10 éve vagy több, felvetettem a közös irodahelyiség-bérlést szakmabelieknek, de a kutyát sem érdekelte.

Nem jó az egyedüllét, főleg azoknak, akik egyedül élők, és partnerük sincs. Azonban, nem mindig lehet másként dönteni. Ez van sajnos, ti. kutyavilág. A munkahelyeken megy az áskálódás, ha meg egyedül dolgozol otthon, unalmas az élet bárki bármit mondjon is.

Két-három év a fityfiritty, nem érzed még a hátrányokat, meg persze az előnyöket sem igazából.

Ja, és ne pontozz le, ha csak annyit írtam be, hogy 24 éve csinálom, mert az önmagában egy teljesítmény, és nagyon fontos infó. Ne légy ge.i!

2018. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!