Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az egyedül fenntartott életet...

Az egyedül fenntartott életet meddig lehet bírni?

Figyelt kérdés

Nektek, kik érintettek vagytok ebben, hogy megy? Milyen módon lehet elfogadni a magányt?


Jó tudom, persze járjak közösségbe, olvassak, nézzek filmet, sétáljak, végezzek testmozgást ... - ez mind meg van, mégis egyedül vagyok. Körülöttem az emberek oly boldogok, boldogok a többnyire mű és csupán eljátszott kapcsolataik miatt. Bárcsak én is lehetnék boldog, bárcsak engem is örömmel töltene el, ha körülvesznek valakik, akiket barátomnak hívok, mégis csak arra jók, hogy átökörködjük az órákat, eljárjunk bulizni és beb-sszunk totálisan. De nálam ez nem így megy.

Én Beszélgetni szeretnék hétköznapi és nem hétköznapi dolgokról, Önfeledten nevetni, Álmodozni, Közös programokat átélni.

Az emberek engem jólelkűnek, segítőkésznek tartanak; rengeteget tanulok, tök jók a jegyeim (de mit érek velük?) és még ronda sem vagyok - mégis beléptem a második X tartományába és szüleimen kívül nem beszélek senkivel.


Nem vagyok önző, nem vagyok egoista - nem akarok hírnevet, sem sok pénzt, sem mások elismerését. Soha nem érdekelt, ki mit gondol rólam. Én csak azt szeretném, ha tartozhatnék valakihez. Ez most komolyan olyan nagy kérés? !



2013. okt. 25. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyre több ilyen magányos ember van, még családban is. Egyelőre annyit tudok mondani, hogy a magányérzetnek vannak előnyei és nem is egy (sok cikk van erről az interneten), ezekre kell figyelned, önmagad keresd és megbecsüld, így magabiztosabb legyél.

Kíváncsi leszek a többiek válaszára is.

2013. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
szeretek így élni, egyáltalán nem hiányzik senki, akihez alkalmazkodni kelljen.
2013. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbálj olyan haverokat szerezni akiknek többről szól a dolog, vagy a mostaniakkal leszervezni komolyabb programokat, több napos túrázás, satöbbi egész csapatépítő lehet.
2013. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Valójában nagyon sokáig lehet valaki egyedül. Bele lehet fásulni, és olyankor az ember már a vágyat is elveszti lassan, hogy változtasson. Aztán egyszer csak jön valaki, és felrázza. Olyankor minden visszaugrik a rendes kerékvágásba.


Szerintem csak türelmetlen vagy. Ez mondjuk nem is baj, csak nem a megfelelő módon engeded ki a gőzt. Próbálj kimozdulni, barátokat, ismerősöket szerezni, élményeket gyűjteni. Akár kiállítás, rendezvény, tánctanfolyam, stb. A lényeg, hogy ne a hajad tépd ilyenkor, és ne a környezeted vádold.


"Én csak azt szeretném, ha tartozhatnék valakihez. Ez most komolyan olyan nagy kérés? !"

Ez olyan, mintha a sült galambot várnád. Otthon ülsz, és rázod az öklöd az ég felé. Így csak be fogsz csavarodni. :))

2013. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Én így valahogy látom ezt:

Van egyedül-lét,és van magány.Nem ugyanaz a kettő.Habár általában a kettő kombinációjában élnek az emberek,vagy a harmadik változatban :a társas magányban.

Az egyedül-lét amikor valaki egyedül él,nincs családja nincs párkapcsolata,tehát nem osztja meg a mindennapjait szorosan egy-két személlyel.Ennek ellenére jól érzi magát,mert jó viszonyban van önmagával.Mert szereti önmaga társaságát.Egyedül is tud nevetni,örülni,mókázni,gondolkodni,filózni,örül a napfénynek,egy jó könyvnek,egy finom vacsorának.Nem kerüli az emberek társaságát,de nem is tőlük függ a hangulata.Szabad ember,nem függ senkitől,nem kell alkalmazkodnia senkihez,és nem tartozik számadással senkinek.Az ilyen ember mindég talál módot,lehetőséget arra,hogy önmagát, a lelkében rejlő jót és szépet megossza másokkal.Minden ember körül vannak emberek,senki sem sziget.A hozzám tartozó embereket maga az élet hozza az életembe.Csak nyitottan,figyelnem kell,velük tartozom össze.

A magány,mindennek az ellenkezője,a lélek vacogása.Mivel nincs jó viszonyban magával,unatkozik egyedül önmagával,nem viseli önmaga társaságát és rosszul érzi magát.Fáj neki az egyedül-lét.Ezért állandóan sóvárog társaság után.

Szerintem a harmadik a legrosszabb,a társas magány,azért mert van ugyan valaki melletted,de mégis magányos vagy ráadásul nem vagy szabad.Nem tehetsz amit akarsz,elszámolással tartozol valakinek,a másik ember korlátoz és alkalmazkodnod kell hozzá.

Természetes emberi vágy tartozni valakihez,de én azt gondolom az ember csak önmagához tartozik igazán,mert egyedül születik és egyedül hal meg,minden baját végső soron egyedül csinálja végig és minden fájdalma önmagának szól.

Mindezt röviddel az ötödik x előtt mondom.

Te kérdező még fiatal vagy ahhoz,hogy elfogadd a magányt.Még lehet társad,családod,még tartozhatsz valakihez.Nem könnyű manapság megtalálni azt akit akarunk,de nem is lehetetlen.Viszont tenni kell érte.

2013. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4: Én nem rázom az öklöm az ég felé. Sőt nem is várom, hogy rám találjon a szobában a társ. Gúnyt és helyét nem álló cinizmust látok soraidban. Direkt leírtam, hogy számos programban részt veszek, s egyáltalán nem töltök itthon sok időt. Válaszodat nem tudom hasznosnak vélni. Mellesleg fiú vagyok; érdekesen mutatnék tánctanfolyamon..


5. Érdekes dolgokat írtál, köszönöm. Szerintem én az első két kategória között vagyok, már csak azt kéne eldöntenem, melyikbe tartozom... S persze jó lenne az elsőbe, bár ezt sajnos nem olyan könnyű elérni.

2013. okt. 25. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:

"Gúnyt és helyét nem álló cinizmust látok soraidban. "


Akkor vagy nagyon rosszul látod, vagy én fogalmaztam rosszul. Éppen hogy segíteni akartam, és kicsit sem gúnyolódni. De hát te tudod, sok sikert, meg minden..

2013. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én csak azt szeretném, ha tartozhatnék valakihez."


Nem igazán értem, ezt mi másnak lehet hívni, mint magánynak.

Ne merülj el a filozofálgatásban, mert nem visz előbbre.


És mielőtt beszólsz, ezt is segítő szándékkal írtam.

Na most már tényleg léptem. :)

2013. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem szóltam be, csak leírtam a véleményemet.
2013. okt. 25. 16:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem sokáig, mert az ember társas lény és szüksége van kommunikációra, meg érzelmekre is. Bár vannak befelé forduló emberek, akiknek kevesebb az igényük ilyen téren. Nekem nagyon nagy a szociális igényem kiskorom óta, de mégis sokat voltam egyedül és mindig is rühelltem ezt az állapotot. És úgy vettem észre, hogy egy idő után még az is bezazul a magánytól, meg a túl sok egyedülléttől, aki állandóan hangoztatja, hogy ő mennyire szeret egyedül lenni. Velem a magány azt tette, hogy fásult lettem tőle, egy csomó dolog iránt elvesztettem az érdeklődésemet, ami amúgy érdekelt volna, elvesztettem az életkedvem és ingerlékeny, dühös, könnyen felbosszantható vagyok, kicsit rossz lett a természetem, cinikus lettem és sokkal érzékenyebb bizonyos helyzetekre. Tehát olyan depresszióhoz hasonló állapotban vagyok, de ez mégsem depresszió szerencsére.
2013. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!