Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kereskedők! Ha külföldről...

Kereskedők! Ha külföldről rendelnék egy terméket 10000 Ft-ért akkor mennyiért kellene adnom, hogy ne veszítsek vele?

Figyelt kérdés

Szeretnék boltot nyitni, vagy valami kisebb vállalkozást.

Tegyük fel, hogy rendelek valamit mondjuk 10 ezerért, akkor nyilván jön a 2700 Ft (27%) áfa. Úgy tudom, hogy ennek is van valami ügyintézési díja. Mondjuk 2-3000 Ft.

Mi kell még, hogy legálisan el lehessen adni így valamit?

Kínából rendelnék ahol nem adnak számlát, vagy ha igen, akkor sem fogadják el itthon.


Katás nem lehetek, mert barátomat pont így büntették meg.

Úgy mondta, hogy nem tudta bizonyítani, hogy mit hol vett és ez volt a gond.


Én elsősorban kisebb boltokban vásárolnék és nem nagyobb cégeknél több ezer darabot.

Így biztos, hogy nem tudok (rendes) számlát szerezni.


(Mindenből 10-20 darabot rendelnék, ezért nem érdemes nagy cégekkel egyeztetnem,)


2018. okt. 3. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem tudsz számlát szerezni a beszerzésekről, akkor nincs értelme vállalkozást indítani.
2018. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Van vagy nincs nem lényeg.

Csak számolni szertnék, hogy mennyiért kéne adnom.


Olvastam, hogy ha valaki renel kínából és nem kap semmi igazolást akkor le kell adózni a terméket, meg van még pár dolga amivel már árusíthatja a terméket.


Sajnos már nincs meg ez a cikk, (vagy csak én nem találom.)


A lényeg, hogy meg lehet oldani legális úton.


Aki esetleg ért hozzá az kérem írjon.

2018. okt. 3. 21:47
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

"Tegyük fel, hogy rendelek valamit mondjuk 10 ezerért, akkor nyilván jön a 2700 Ft (27%) áfa. Úgy tudom, hogy ennek is van valami ügyintézési díja. Mondjuk 2-3000 Ft."


Vámügyintézés, de csak akkor, ha EU-n kívülről jön az áru.



"Mi kell még, hogy legálisan el lehessen adni így valamit?"


Hely, amin keresztül eladod, plusz marketing.


"Kínából rendelnék ahol nem adnak számlát, vagy ha igen, akkor sem fogadják el itthon."


A rendesebb helyek azért adnak számlát, és megvan annak a minimális formátuma, aminek rajta kell lennie, hogy érvényes legyen.


"Katás nem lehetek, mert barátomat pont így büntették meg."


???


"Úgy mondta, hogy nem tudta bizonyítani, hogy mit hol vett és ez volt a gond."


Akkor azt a büntetést nem a KATA miatt kapta. A KATA egy adózási rendszer, nem olyan vállalkozásforma, amelyben nem kell igazolni az áru eredetét.


"(Mindenből 10-20 darabot rendelnék, ezért nem érdemes nagy cégekkel egyeztetnem,)"


Nem értem, a nagy cég nem szolgálna ki?

2018. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A barátom katás volt és azért lett megbüntetve mert bár a katásoknak egy bizonyos értékig nem kell adóznia mégis kell igazolniuk, hogy hol vették az adott terméket.

Ő ezt nem tudta és ezért volt ebből gondja.


Én sem tudom igazolni, de ha leadózok és elintézek pár dolgot - aminek ára van - akkor már forgalmazhatom itthon a termék(ek)et.



Nagy cégnél jól írtad. 100 darab alatt nem szolgálnak ki.

De volt ahol azt írták, hogy kb. 100 $-ig csak 1000-es csomag van. 1000 $-ig meg minimum 100-at kell vennem.

Biztos van más, de azt még keresem. :)

2018. okt. 3. 22:16
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Hát hajrá. De az áru eredetét minden vállalkozásnak igazolnia kell, akárhogyan is adózik. Úgyhogy nyugodtan legyél KATA-s, jó az.


A kínaiakkal a másik baj, hogy nem nagyon tudnak jól angolul. Iszonyú nehéz velük kommunikálni.

2018. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem pont elbeszélünk egymás mellett. :)


Az a lényeg, hogy ha rendelek valamit és nem tudom igazolni az eredetét, akkor is el lehet adni valahogy legálisan csak vég kell járni egy utat. Adózás, ... stb.

Aminek persze költsége van.


Erre a költségre lennék kíváncsi.

2018. okt. 3. 22:41
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

"mert bár a katásoknak egy bizonyos értékig nem kell adóznia "


Hogy a fenébe nem kéne adózniuk! :D

2018. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem gondolod, hogyha vállalkozó akarsz lenni, ha ebbe akarod fektetni a pénzed, ha ebből akarsz élni, akkor képesnek kell lenned MAGADTÓL utánanézni ezeknek a dolgoknak?

Üzleti tervet, marketingtervet és adóbevallást ne írjunk neked?

2018. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

"Az a lényeg, hogy ha rendelek valamit és nem tudom igazolni az eredetét, akkor is el lehet adni valahogy legálisan csak vég kell járni egy utat."


Hogyan igazolod, hogy nem loptad? Üzletszerűen az ilyesmi nagyon kockázatos, és nem legális.

2018. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Nincs ilyen lehetőség. Gondolj csak bele, ha volna, akkor minden lopott cuccot így legalizálnának.
2018. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!