Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mettől meddig szól a munkaidej...

Mettől meddig szól a munkaideje egy alkalmazottnak, aki a saját autóját használja munkaeszköznek a mi cégünknél?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásunk ,amiben vagy egy fő alkalmazott,aki saját autóval jön és megy. Fizetjük a bérét,idén viszont drasztikus fizetésemeléssel állt elő,majdnem egyharmadával kér többet, mint előtte!

Megpróbáltunk egy pár hónapot, de meg kellett emelnünk a szolgáltatásaink árát, amit sok ügyfél nem tolerált, ezért elpártoltak!

A fizetésemeléssel Önmagában még nem lett volna probléma, de már úgy számolja a munkaidőt, hogy amikor felkel otthon és elkezdi berakni a szerszámokat a kocsiba attól, amíg hazaér és kipakol!

Irreális!

Rentgeteg plussz költség az emeléssel együtt!

Az utolsó munkánkon Az 1/3-át kerestem a saját alkalmazottamnak.

Mivel nincs munkaerő eddig kénytelen voltam kifizetni, most tervezem, hogy beszélek Vele.

Ti mit tudtok, mettől meddig szokták kifizetni az embereket?

Azt tartanám egy középmegoldásnak, hogy amikor elindul otthonról és amíg végzünk, a hazaúthoz meg semmi közöm, mert utánna bárhová mehet, nem kötelezem, hogy haza menjen, de Ő azt állítja, hogy munka után fürdés nélkül nem tud elmenni sehova!

Lassan már kifizetteti velem a fürdést!?


2018. nov. 17. 01:07
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék,hogy látja,hogy nincs más ember,aki a cégnél dolgozna, viszont így,ha tovább folytatódik csődbe megyünk. Ő az állítja, hogy máshol megfizetik neki ugyanezt a pént. Kíváncsi lennék, melyik cég fizeti így, ill. ki az aki ki tudja termelni ezt az irreális összeget ?
2018. nov. 17. 01:15
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem "szokás" kérdése.


Amit a dolgozód csinál, az abszurd. Teljesen mindegy, hogy mivel jár be dolgozni. A munkaidő kezdésre a munkahelyen kell lenni, és addig tart, amíg a munkavégzés helyén van a dolgozó "jogszerűen".


Ha 14-ig tart a munkám, de én még 14:15-ig maradok, mert a körmöm fényezését nem tudtam befejezni, az nem a munkavégzés része, tehát nem munkaidő a plusz 15 perc.


A munkaidőbe beletartozik az előkészítő, és befejező munkálat is, de ez mind a munkahelyen történő munkálatokra vonatkozik, nem kezdődik már el az otthonomban, és nem is ott fejeződik be.


Szabadulj meg az ilyen dolgozótól, amint lehet, ha nem tudod határozottan terelgetni, mert ferde az értékrendje. :)

2018. nov. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Az az abszurd, hogy ennyi ésszel valaki vállalkozik.

Minimum az Mt-t illett volna olvasni, mielőtt foglalkoztat valakit.

2018. nov. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Örömmel látom, hogy Balázska végre kamu vállalkozó lett és még így sem pörög a biznisze!
2018. nov. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Utolsóval nagyon egyetértek. És még az is fáj neki, hogy harmadát keresi meg, mint az élősködő alkalmazottja.
2018. nov. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Kifejtened mit jelent az, hogy az alkalmazott saját autóval jön megy? És milyen szerszámokat pakol, a sajátját vagy a céget?
2018. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha sokallod az alkalmazottad fizuját akkor keress másikat, aki kevesebbért megcsinálja ugyanazt. Ha nincs akkor ő monopolhelyzetben van és annyit kér amennyit nem szégyell és Te meg fizetsz amennyit tudsz.
2018. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Az ilyen hisztikriszti munkavállalónak ez sem fog jó lenni egy idő után.
2018. nov. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

A munkabér is és a munkaidő is kettőtök közötti megállapodás eredménye (nyilván a törvényi kereteket betartva, tehát nem fizethetsz neki extrém keveset vagy dolgoztathatsz akármilyen sokat).


Innentől teljesen mindegy az indoklás. Ha neked x összeget ér meg a munka akkor annyit kínálhatsz neki, semmivel sem kevesebbet. Ha neki nem éri meg annyiért dolgozni, akkor mindegy, hogy milyen indok miatt kér többet, de többet fog kérni vagy elmegy máshova dolgozni.


Mindkettőtöknek joga van az álláspontjához, legfeljebb a jövőben nem dolgoztok együtt.



"Irreális!"


Akkor vegyél fel mást helyette (ha nem tudsz, akkor nem irreális).



"Az utolsó munkánkon Az 1/3-át kerestem a saját alkalmazottamnak."


Ez akár reális is lehet, ha ő dolgozott. Ha meg nem ilyen mértékben szeretnél osztozkodni, akkor dolgozz(tass) mással.



"Mivel nincs munkaerő eddig kénytelen voltam kifizetni, most tervezem, hogy beszélek Vele."


Ha nincs munkaerő akkor vagy kénytelen leszel többet fizetni, vagy árat kell emelj vagy abba kell hagynod a vállalkozást mert nem piacképes.



"Ti mit tudtok, mettől meddig szokták kifizetni az embereket?"


Nyilván másik iparágban vagyok (kereskedelem), de meg van szabva, hogy mikor kell nyitni, mikor kell elkezdeni bezárni, és ezt fizetem (függetlenül attól, hogy a zárás meddig tart). A bérekbe viszont be van kalkulálva, ha valakinek kétszer kell bejönnie (pl reggel bejön 3 óra hosszára, hazamegy, majd késő délután még bejön 2 óra hosszára). A lényeg, hogy a kínált fizetés piacképes legyen, illetve hogy nekem is megérje.

2018. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Ez akár reális is lehet, ha ő dolgozott. Ha meg nem ilyen mértékben szeretnél osztozkodni, akkor dolgozz(tass) mással."



Egyáltalán nem reális, ! Én milliókat fektettem be a vállalkozásba, kapcsolatokat építettem ki, hogy felépüljön az ügyfélkör, ill Én is végzek munkát,felmérések árajánlatok készítése, anyagbeszerzés, leszervezés, ami szintén egész napos tevékenység és ez mellett nem tudok aktív munkát is végezni.

Az 1/3-.ad arra sem volt elég, hohgy ezeket a költségeket fedezze.

Tehát, ha az alkalmazottunk akar továbbra is dolgozni kénytelenek leszünk más megállapodásra jutni különben a mohósága miatt csődbe megy a cégünk.

Nem szeretnénk kirúgni, mert jól dolgozik, de sajnos a mai magyar munkaerőpiac nem kedvez nekünk.


"A bérekbe viszont be van kalkulálva, ha valakinek kétszer kell bejönnie (pl reggel bejön 3 óra hosszára, hazamegy, majd késő délután még bejön 2 óra hosszára). A lényeg, hogy a kínált fizetés piacképes legyen, illetve hogy nekem is megérje. "


Tehát Te többet fizetsz arra a pár órára, de a haza meg visszautazás idején nem adsz fizetést??!

2018. nov. 17. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!