Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mettől meddig szól a munkaidej...

Mettől meddig szól a munkaideje egy alkalmazottnak, aki a saját autóját használja munkaeszköznek a mi cégünknél?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásunk ,amiben vagy egy fő alkalmazott,aki saját autóval jön és megy. Fizetjük a bérét,idén viszont drasztikus fizetésemeléssel állt elő,majdnem egyharmadával kér többet, mint előtte!

Megpróbáltunk egy pár hónapot, de meg kellett emelnünk a szolgáltatásaink árát, amit sok ügyfél nem tolerált, ezért elpártoltak!

A fizetésemeléssel Önmagában még nem lett volna probléma, de már úgy számolja a munkaidőt, hogy amikor felkel otthon és elkezdi berakni a szerszámokat a kocsiba attól, amíg hazaér és kipakol!

Irreális!

Rentgeteg plussz költség az emeléssel együtt!

Az utolsó munkánkon Az 1/3-át kerestem a saját alkalmazottamnak.

Mivel nincs munkaerő eddig kénytelen voltam kifizetni, most tervezem, hogy beszélek Vele.

Ti mit tudtok, mettől meddig szokták kifizetni az embereket?

Azt tartanám egy középmegoldásnak, hogy amikor elindul otthonról és amíg végzünk, a hazaúthoz meg semmi közöm, mert utánna bárhová mehet, nem kötelezem, hogy haza menjen, de Ő azt állítja, hogy munka után fürdés nélkül nem tud elmenni sehova!

Lassan már kifizetteti velem a fürdést!?


2018. nov. 17. 01:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

"különben a mohósága miatt csődbe megy a cégünk."


Cég még alkalmazott "mohósága" miatt soha nem ment csődbe, csak inkompetens vezetés miatt... Kismillió lehetőséged van a helyzet megoldására NEKED, mint tulajdonosnak, ne sározd az alkalmazottat. Ha nem találkoznak az igények és az elvárások akkor más megoldást kell keresni akár együtt akár külön, ennyi. De ha csődbe mész arról csakis te tehetsz majd.


Visszatérve a munkaidőre:

Az, hogy mi számít munkaidőnek igen jól behatárolható még törvényileg is, ez nem "meglátás" kérdése.

Ha az alkalmazottad otthonról bemegy a cég telephelyére az nem munkaidő - ha csak nincs erről külön megállapodás. Ahogy amikor este a telephelyről hazamegy az sem munkaidő.

Ezzel szemben - és javíts ki ha tévedek de elkerülted a kérdést és úgy érzem szándékosan - te azt várod az alkalmazottól, hogy otthonról helyből a munkaterületre menjen, ott dolgozza le a napot majd onnan egyből haza, mindezt saját autóval és saját szerszámmal.


Namost, amennyiben az alkalmazottat arra utasítod, hogy a munkaterületen jelenjen meg, nem pedig a cég telephelyén (ahonnan TE biztosítod a transzfert a munkaterületre) akkor teljesen jogos az elvárás, hogy az út munkaidő legyen oda-vissza. Hiszen a munkaterületre kivonulás a munka része. Ha mindezt saját autóval teszi akkor még a költségét is 100%-ban kellene térítened (9 ft / km amortizáció + 100% üzemanyag NAV norma alapján).


Szóval első körben ezt kellene tisztáznunk, mert addig csak szimpátia vagy unszimpátia alapján dobálóznak az emberek a különféle tanácsokkal.

2018. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát Te többet fizetsz arra a pár órára, de a haza meg visszautazás idején nem adsz fizetést??!"


Nem.


1-es alkalmazott, egész nap bent van, x órabér.

2-es alkalmazott, napközben hazamegy majd visszajön x+y% órabér.


Értsd meg, mindegy milyen indokkal kér magasabb fizetést a munkavállaló. Mondhatod, hogy az útban eltöltött időre nem fizeted neki ki a havi x ezer forintot, de ő meg mondhatja, hogy az alap munkaidejére kér x ezer forinttal többet. Kettőtökön áll a vásár.


Ha sokallod a fizetését nem szükséges alkalmaznod.


Sőt, vállalkoznod sem szükséges. Rengeteg vállalkozás megy csődbe, mert nem tudják a költségeket kitermelni, melynek sokaknál egyik legfőbb eleme lehet a munkabér. És igen, lehet hogy olyan árszinten már nem lesz fizetőképes kereslet arra amit kínálsz.


A munkavállaló meg lehet, hogy máshol többet tud majd keresni, mert életképesebb a vállalkozás.


Egy focis példa: lehet, hogy Messi fizetését csak 5-6 csapat tudná kigazdálkodni, de az nem Messi hibája (mert az az 5-6 csapat ki tudja!). Nem érvelhetsz neki azzal, hogy a Balmazújvárosban nem tudsz ennyit fizetni egy játékosért, mert ő meg - teljesen jogosan - azt mondhatja erre (mint ahogy meg is tette, ahogy az írásodból kiderül), hogy neki nem muszáj a Balmazújvárosban fociznia.

2018. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11 Nem tudom te hogy jössz a képbe,de szerintem nem a te kommentedre reagáltam úgyhogy semmisnek veszem a válaszodat.


12

"A munkavállaló meg lehet, hogy máshol többet tud majd keresni, mert életképesebb a vállalkozás."


Van egy másik munkahely, ami és az itteni munkahely között vacillált mielőtt itt elhelyezkedett, de egy ismerőstől tudom, hogy ott nem fizetik az útját, ráadásul bkv-val, meg vonattal kellett volna bejárnia dolgozni, és ez nem nagyon tetszett neki.

Szóval az Én véleményem szerint nem találna jobb balekot!

2018. nov. 17. 12:35
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

Mivan?

Igen, tudom, arra nem akartál válaszolni, mert akkor nem tűnne úgy, hogy te vagy a jófej csávó akit épp ki akarnak zsákmányolni...


Vagy te most olyan fajta vagy aki azt várja, hogy megveregessük a válladat, mondván igen, így van, te mindent megteszel de hát még ilyet, milyen kapzsi dolgozók vannak. elképesztő! Hát el kell, hogy keserítselek, a világ nem így működik. Vagy felfogod ezt vagy csődbe mész. Nekünk igazából édes mindegy. De arrogánsan és szűklátókörűen a mai környezetben nem lesz senki sikeres.

2018. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

szerintem Neked nem az üzleti rovatban kellene trollkodnod és értelmetlen válaszokat írkálnod!

A "Nekünk" -el ,amit írtál úgy gondolom te egy alkalmazott lehetsz, nem sok fogalmad lehet a vállálkozások működéséről.

Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, és indokolni, megmagyarázni mit miért és mennyiért és ez kinek hogy éri meg, NE ÍRJ!

2018. nov. 17. 13:39
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem irtam "nekünk"-et, de ezt rádhagyom... játszd a sértődöttet nyugodtan miközben a csőd felé vezetsz egy olyan céget, ahol az alkalmazottad saját bevallásod szerint többet keres, mint te.


Jelen állás szerint csak én irtam neked jogilag helytálló választ, senki más, tehát úgy is mondhatnám, hogy egyedül az én válaszom lenne hasznos - ha felfognád és megfogadnád. De ugye nem az a tartalma amit te "elvártál" ezért inkább hőzöngsz. De nem várom el, hogy megfogadd, hiszen egy olyan kérdést tettél fel, ami az üzleti életben triviális...


Válaszolva amúgy a kérdésedre, voltam vállalkozó is jó 10 éve, jelenleg vezető vagyok egy amerikai multinál, mert fele annyit kell dolgozni ugyan annyi pénzért és a felelősség is kisebb. Ennyit erről...

2018. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem írtam "Nekünk"-et:


" Nekünk igazából édes mindegy."

2018. nov. 17. 14:54
 18/19 anonim ***** válasza:
30%

11-es válaszoló megírta a TUTIT!


Neki teljesen igaza van... Ennyi!

2018. nov. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megvan még a cég?
2019. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!