Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlan bérbeadás vállalkozók...

Pokiloki kérdése:

Ingatlan bérbeadás vállalkozóként, adózás?

Figyelt kérdés

Sziasztok remélem valaki tud segíteni. Jelenleg van 2 ingatlanom amit bérbe szeretnék adni. A két ingatlanra ráfér egy kisebb renoválás(kb 5 millió ft a kettőre).


Az lenne a tervem , hogy vállalkozást akarok erre építeni és ezt a tevékenységet munka mellett is lehetne végezni. Sok oldalt olvastam és mindenhol más más információval találkoztam. Abban kérném a segítségeteket, hogy :

Ha saját vállalkozást nyitok akkor a felújítási munkákat eltudnám e számolni adómentesen(mondjuk az új nyílászárókat , beton , cserepeket stb..)

Mekkora adót kellene fizetnem a bevétel után ,ha kb 180e ft/hó bevételre számítok, mert olvastam hogy EHO díj már nincs 2018 óta, illetve ebben a felállásban a TBt sem kell megfizetni mivel azt a munkahelyem már levonja. Igy csak a szja maradj elvileg.


Remélem kicsit érthető volt , és minden jó tanácsot elfogadok a témában jártas emberektől. Köszönöm . 24/L



2019. jan. 10. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha saját vállalkozást nyitok akkor a felújítási munkákat eltudnám e számolni adómentesen(mondjuk az új nyílászárókat , beton , cserepeket stb..)


Költségbe leírhatod, de áfát nem fogsz tudni visszaigényelni utána, ha nem vagy áfakörös. Ha az vagy,akkor a bruttó vételár/munkadíj 27%-a visszaigényelhető, ha az eladó, szolgáltató is áfakörös.


Mekkora adót kellene fizetnem a bevétel után ,ha kb 180e ft/hó bevételre számítok,


Attól függ, hogyan adózol?!


Kata szerint havi 25 ezret, de akkor semmit nem tudsz elszámolni, adókedvezményt sem érvényesíthetsz, vagy szja után, ami meg kivét után adózik 40%-ot, de a bevételből levonható a tejes kiadás és adókedvezmények is igénybe vehetők, amivel csökken a járulék mértéke és csak a maradék után adózol ha kiveszed és nem pl. fejlesztésre, vagy más tevékenységre költöd a vállalkozáson belül, mert akkor meg gyakorlatilag, 0 a havi járulék, de az ingatlanod értéke nő.



A két ingatlanra ráfér egy kisebb renoválás(kb 5 millió ft a kettőre).


Ha ezt hitelre akarod, akkor a kata erősen ellenjavallott, de szjas-ként a felújítás ktg áfája visszajöhet, illetve a kamat költségként elszámolható.

2019. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:

A KATA már csak azért sem jöhet szóba, mert az egyetlen tevékenység, ami abból ki van zárva, az az ingatlan bérbeadás.


Tehát csinálhatod a bérbeadást megánszemélyként, vagy vállalkozóként (de normál, azaz nem KATA adózással).


A felújítási költségeket magánszemélyként is el tudod számolni, ugyanakkor veszteséget nem tudsz a következő évre átvinni.


Adót nem a bevétel, hanem a jövedelem után fizetsz, magánszemélyként csak SzJA-t. Költségként leírhatod a normál havi költségek mellett a felújítást, de az amortizációt is (feltéve, hogy nem ingyenesen szerezted az ingatlant).

2019. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván kata mellett, a bérbeadást magánszemélyként végezheti. Csak, ha katasként meg felveszi telephelynek az ingatlanokat, akkor- amit magánszemélyként nem tudna-, áfakörösen katasként visszaigényelheti a telephely felújítási ktg áfáját. Ezért írtam a kata-t, de szvsz jobb szjas e.v-ként, csak ott kérdés a kivét mikéntje.


Vagy nem bonyolítja ennyire túl és magánszemélyként szja fizetése lesz csak, de akkor más a hitel kamat, a hitelképesség és az áfa,veszteség elhatárolás, amit vállalkozóként jobban ki tudna használni.

2019. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!