Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretnék iskola mellett...

Szeretnék iskola mellett itthon oktatni pénzért. Melyik adózási forma lenne a legalkalmasabb számomra? Illetve legálisan oktathatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak érettségim van, első éves vagyok orvosi egyetemen, viszont szükségem lenne pénzre az iskola mellett.

Részmunkaidőre nem tudok elmenni, mert nagyon nagyon kevés időm marad a tanulás mellett.


Arra gondoltam, hogy felkészíthetnék az érettségire középiskolás diákokat, illetve szívesen korrepetálnám az alsósokat, általános sulisokat minden tárgyból, és tanítanám nekik, hogy hogyan kell hasznosan tanulni, logikusan gondolkodni, stb...


Régebben rengeteg magán tanárhoz jártam, 2 évig, hogy sikerüljön a felvételim. Híres tanárokhoz, a legjobbakhoz, akik 60 percre 12-15 ezer ft-ot kértek el alkalmanként!


Nos, én rengeteget tanultam tőlük, illetve megvan az összes jegyzetem, teszt lapom, stb, így tovább tudnám adni szinte ugyan azt, amit kaptam a 2 év alatt, plusz a saját meglátasaimat emellé...


Én egy órára 4-6 ezer ft körüli összeget kérnék, egyszerre egy főt vállalnék.

Előre láthatóan heti 5-6 embert tudnék vállalni.

Ha lenne rá kereslet, akkor kb. havi 80-140 ezer ft körüli összeget tudnék keresni rajtuk.

Itt lenne a sztorim vége...



Ha jól tudom, Katás vállalkozóival lehetne ezt csinálni, viszont havi 50.000ft rengeteg pénz, főleg, ha a 80 ezres határt sem érem el a hónapban...


Második aggodalmam, ha jól tudom, akkor szabad otthon ilyen jellegű munkát végezni, ha van szakképesítésem oktatás terén. Ellenkező esetben nem is vállalhat az ember ilyes fajta tevékenységet.


Vagy csináljam mindenféle adózás nélkül? Be lehet bukni egy ilyennel?


Félek attól, hogy egyszer valakit nem vesznek fel valamilyen okból, és rám hárítja majd, hogy a pénzéért cserébe nem kapta meg az elvárt oktatást tőlem és én vagyok a bukásának az oka, vagy esetleg egy alsós szülője éppenséggel a nav-nál dolgozik, és bepróbálkozik nálam egyszer a gyerekével, hogy adok-e számlát róla vagy sem...


Mi lenne a legalkalmasabb megoldás számomra?


2017. márc. 30. 05:20
 1/3 anonim ***** válasza:

"Vagy csináljam mindenféle adózás nélkül? Be lehet bukni egy ilyennel? "


Be. Nem is kell, hogy ne vegyenek fel egy gyereket vagy a szülője NAV-os legyen - elég, ha a "jóindulatú" szomszéd feljelent, mert látja, hogy nagy a jövés-menés.


"Ha jól tudom, Katás vállalkozóival lehetne ezt csinálni, viszont havi 50.000ft rengeteg pénz, főleg, ha a 80 ezres határt sem érem el a hónapban... "


Ez így van - jó pár kezdő vagy nem kezdő vállalkozás szenved ennek a kínjától...

Azt javaslom, járj utána: NAV, okmányiroda (itt megmondják, milyen végzettséggel lehet és mit) és könyvelő

Esetleg megoldás lehet kezdésnek az adószámos magánszemély (NAV-nál érdeklődj erről), de annak annyira bonyolult az adózása - ki mikor, milyen járulékot von le - hogy ebbe nem bocsátkoznék bele (meg annyira nem is tudom).

2017. márc. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pff. A tanítás háztartási munkának számít, az ügyfeleidnek kell bejelenteni ügyfélkapun keresztül, havonta egy ezresért.
2017. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemély. Ez után érdeklődj a NAV-nál, hogy ilyen tevékenységre megoldható-e.

Ha magánszemélyt oktatsz csak, akkor nagyon egyszerű az adózás. Akkor bonyolultabb, ha szervezetnek, cégnek dolgozol ilyen módon.

2017. ápr. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!