Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » PayPal befizetésről számla?

PayPal befizetésről számla?

Figyelt kérdés
KATA-s, egyéni vállalkozónak lehet PayPal fiókja, ami azzal a számlaszámmal van összekapcsolva, amelyre egyébként utalni szoktat? Magyarul néha napján küldenek pénzt PayPalra is, ÁFA mentes vagyok, ugyanúgy magyar az is, aki küldte a pénzt (magánszemély), erről állíthatok ki számlát, ha a fizetésnél mondjuk utalás helyett PayPal-t írok? A pénzt egyenként érdemes levenni, vagy tarthatom a PayPalon? Ha pedig ez lehetséges, akkor az nem baj, hogy valamennyit levon a PayPal, ezáltal nem lesz az összeg pontosan annyi, amennyit az ügyfél utalt, ráírhatom a számlára azt az összeget, amennyit ténylegesen küldött (pár 100Ft-tal kevesebb lesz, pl. 4.000Ft jön, de csak 3.700Ft marad meg ebből, mert 1-2 dolgot vont a PayPal)?

2019. febr. 12. 04:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Még valami. A számlát kiállíthatom akkor is, ha a PayPalra megjött a pénz, vagy csak azután, ha a számlámra lekértem a pénzt?
2019. febr. 12. 05:22
 2/4 anonim ***** válasza:
KÖNYVELŐ!!!! Sürgősen
2019. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy most a feleségem cégével foglalkozik, mert kell egy nyomtatvány ahhoz, hogy megkapjuk az utalást, és ott nem apró pénzekről van szó, ezért zargatom kb. 2-3 napja már és megígértem neki, hogy míg ezzel nem végzett, addig hagyom...


Szóval tőle ezt 2-3 nap múlva tudnám megkérdezni, viszont nekem már utaltak PayPalra.


Nem tudom tovább húzni, kiállítottam a szokásos módon a számlát, de PayPalt írtam utalás helyett, remélem, így rendben lesz...

2019. febr. 12. 15:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Na pont most megérkezett az a nyomtatvány, így nem szégyelltem felhívni. Azt mondta, ugyanúgy kiállíthatom a számlát, mint eddig.
2019. febr. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!