Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kinek a nevére kell ilyenkor...

Kinek a nevére kell ilyenkor kiállítani a számlát?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki utal másnak a számlájáról, de közleménybe bele írja a saját nevét, ilyenkor kinek kell számlát adni?
2019. febr. 14. 14:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Magyarul pl. Kiss József küldött 5.000Ft-ot, de közleményben ott van, hogy Nagy Iván. Ilyenkor kinek a nevére kell kiállítani a számlát
2019. febr. 14. 15:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki jogosult számlát kiállítani? Egyéni vállalkozó mindkettő? És miért kell számlát adniuk??
2019. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én adok el valamit (szolgáltatás), mint egyéni vállalkozó. A vevő valószínűleg magánszemély, de más számlaszámáról utalt, de bele írta közleménybe a nevét.
2019. febr. 14. 15:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés helyesen, nekem kinek a nevére kell ilyenkor kiállítani a számlát?
2019. febr. 14. 15:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek eladod a terméket, példádban a Nagy Ivánnak.
2019. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Beleírhatom megjegyzésbe annak a nevét, akinek a számlájáról utaltak, hogy könnyen megtalálható legyen?
2019. febr. 14. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a vevő nevére. Fizethet az kártyával, utánvéttel, közvetítővel, vagy elektronikus pénztárcából akkor sem az ő számlájáról kapod.


Max a naplófőkönyvbe írj egy megjegyzést, de akár oda is inkább a tranzakció azonosítót.

2019. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Alsó megjegyzésben beírtam, meg a nyilvántartásba is. Így rendben lesz? Köszönöm egyébként!
2019. febr. 14. 16:54
 9/9 anonim ***** válasza:
na, nem dolgozott hétfőn a könyvelőd?
2019. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!