Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA 25. 000Ft vagy 50. 000Ft?

KATA 25. 000Ft vagy 50. 000Ft?

Figyelt kérdés
December elején volt egy kisebb ügyem, amiért a bíróság adott "ajándékba" pár hét közmunkát. Februárban csináltam (vagyis inkább csinált a könyvelőm nekem) egy egyéni vállalkozást, alanyi adómentes, KATA-s. Olyasmiket olvastam, hogy közmunkás nem is lehet KATA-s stb., bár nagyon kevés anyag van erről a neten, azok is 4-5 évesek, és a könyvelő sem szólt, hogy ez akadály lenne (nem fogok ezután pénzt kapni, csak ez lett a büntetésem). Ezenkívül nincs semmilyen állásom. Ebben az esetben ugye 50.000Ft-ot kell majd fizetnem havonta?

2019. márc. 1. 02:08
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Ha közmunkára ítéltek, akkor nem közfoglalkoztatott leszel, ez nem ugyanaz a közmunkás, mint amikor valki munkanélküli és úgy kerül közmunkára. A 25000Ft feltétele az, hogy legyen bejelentett, legalább 36 órás főállásod. Ha ez nincs, akkor az 50000 játszik.
2019. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első: a büntetés gyanánt kiszabott közmunka nem azonos a munkanélküliként alkalmazott közfoglalkoztatottal, főleg, ha még pénzt sem kapsz érte - így aztán 50 ezer ft lesz a fizetendő adód.

Viszont ha februárban lettél KATA-s, akkor már márc. 12-ig be kell fizetned az 50 ezret.

2019. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! :)
2019. márc. 1. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!