Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az emberek többsége miért van...

Az emberek többsége miért van abban a tudatban hogy egy sikeres vállalkozáshoz pénz kell?

Figyelt kérdés
Rengeteg embernek vannan milliói, tízmilliói mégse tudja merre induljon. Nem lesz sikeres vállalkozó, üzletember.

2019. márc. 25. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem ismernek téged, és nem tudod felvilágosítani őket.
2019. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Abból, hogy rengetegnek ott a pénze, mégse vállalkozik, nem tudom, hogy derül ki az neked, hogy pénz nélkül el lehet indulni.
2019. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Hol az összefüggés? Csak mert valaki gazdag, akkor rögtön vállalkozni akár?
2019. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek legtöbbje abban a hitben él, hogy a siker és a pénz kívülről jön. Kell hozzá egy eszköz, ami megtermeli.


Pedig nem így van: a siker és a pénz belülről jön.


Ha elveszel egy gazdag embertől mindent, néhány év múlva könnyen lehet, hogy ugyanott fog tartani - egyszerűen azért, mert tudja, "mitől döglik a légy", hogyan működik a dolog, és megvannak a rutinjai, esetleg kapcsolatai, amelyekkel fel tudja virágoztatni a saját anyagi helyzetét.


Önmagában a pénz nem garancia a sikerre, sőt, aki nem ért hozzá, sokkal nagyobb eséllyel veszíti el, mintsem megsokszorozná azt.

2019. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert az emberek zöme agymosott, befásult birka. Cső látással.


S igen sokszor olvasni olyan kérdést erre is: Mit vállalkozzak, mi legyen a termék, mibe fektessem a pénzem x-y millióból?


Soha nem ott kezdődik egy sikeres útra feltörés, hogy "van pénzem"...


Önismeret, belső érzések (akaraterő, céltudatosság, hit önmagunkban...etc), s nem egy, hanem több ötlet/terv, ami a fent említett birkákból hiányzik.

S teljesen más módon gondolkodik egy feltörő/üzlettel foglalkozó személy és a pénzre is másképp tekintünk.


Sokszor amennyi milliókat leirogatnak, bele se gondolnak, hogy azok az összegek nem is számítanak olyan soknak a valóságban/életben.

Csak idegen érzés számukra egyben "megfogni" azt a mennyiséget.


De ha bele gondolnának pl egy új autó s egy családi ház mennyibe kerül...vagy csak utána számolna mennyi pénz csúszik ki évről évre a kezéből, amiért végig dolgozzák napjaikat...


Aki igazán vállalkozó szellemű az feltör s megoldja a nulláról is és nem csak akkor ugrik be neki a "nah mos vállalkozni akarok, de gőzöm nincs mit ennyi millából" - nos ha eddig se ment s ötlete sincs, ami reális az az ember továbbra is veszett ügy lesz.

Az ilyenek ne ebben a témában gondolkozzanak, hanem vegyen valamit vagy rakja zsebre egy ideális alkalomra pl megállapodás után a családi házba bele ad, amit szeretnének.


Nem álmodozni kell a több pénzről s a vállalkozásban se csak a pénzre kell gondolni.


Főleg mivel egy életre szól a sikeres vállalkozás. Szeretni kell azt amit csinál az ember, egyetlen egy célötlet pedig nem elég.


Mindig voltak ötleteim s "hobbimban", 22éves koromra 3db A4-es vázlatkönyv (2cm vastag) tele voltak ötletekkel, egy részét kiviteleztem az évek alatt.


Idővel a huszonéves korban pedig csináltam prototípusokat s kutakodtam, az embereknek mely alkotásaim tetszenek leginkább.


A top 20ból leszelektáltam s kezdetben 2terméket kezdtem el gyártani a 4 fal között ingyen alapanyagokból (akkori cég ahol dolgoztam, tavaszi takarítást tartott, amit kihasználtam. A számukra szemét gurigákon lévő 25kg-os, 10cm széles műanyag tekercseket elhoztam)


Ajándék dobozoktól kezdve, táskák, pénztárcák, ékszerdobozokig mindenre felhasználtam ami kipattant a fejemből.


Az akkori kollégák, felettesek csak kakukkoltak meg nevettek "minek az neked?" "vidd csak"


Idő elteltével pedig a felmondásom előtt pár héttel felmutattam 25 terméket nekik, amiből már akkoriban jócskán ment eladás.



A sikeresebb ember mindenben a lehetőséget látja, míg az átlag csak a pénzre gondol pl ötletek helyett és csak azt nézi "hol kapnék többet?" "túlóra, másodállás?"

- az idejüket nem hasznosan töltik, hanem azon agyalnak a pénz miatt, ki keze alá menjen dolgozni, aki picit is többet ad...


S lehetne sorolni, példákat írni a "van pénzem hirtelen, mihez kezdjek vele" emberekről és mentalitásukról.

2019. márc. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sok esetben az is,meg kell kockázatkezelés.

Én beismerem nem lennék alkalmas rá,ehhez sok minden kell,plusz nem kockáztatom a megélhetésemet,hogy aztán 30 valahány évesen megdölgöljek infarktusban vagy agyvérzésben,mert tönkremegyek.

Meg hagyom ezt másnak,max akkor csinálnám de ezt én gondolom így ha Mészáros Lőlő rokona vagy stromanja lennék,vagy ilyen Simicska féle ember.


Nekem bőven jó IT terület alkalmazottként vagy freelancerként is ott meg van a 7 számjegy aztán majd projektvezető ilyenek.

tudom mivel jár a milliárdos élet nem kérek belőle,mert iszonyat áldozat.

2019. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"hogy aztán 30 valahány évesen megdölgöljek infarktusban vagy agyvérzésben,mert tönkremegyek"


Ez a mérleg egyik oldala. A másik, hogy mióta vállalkozom - és voltak nagyon komoly anyagi problémáim közben, nem egyszer - soha ilyen nyugodt időszakom nem volt.


Magam osztom be az időmet, nem kell rettegni attól, milyen hülyeséget talál ki a főnök, mikor rúgnak ki, beérek-e hétfőn, mi lesz, ha nem tudtam eleget aludni, ha lerobbant a kocsim, stb.


Inkább azt vettem észre, hogy szépen lassan abban megyek tönkre, hogy eladom az időmet, közben pedig nem jutok egyről a kettőre, csak relatív szűkös anyagi körülmények között vegetálok. A hétvége nem elég arra, hogy kipihenjem magamat, a nyaralás pedig egy horror az előtte-utána való pluszmunka miatt.


Világos, hogy valakinek ez jön be a magasabb kockázatokkal (? bár ez is kétséges már számomra) együtt, vagy a "biztos alkalmazotti állás" (? bár ez is kétséges már számomra), csak megvilágítottam ennek az előnyeit is, anyagiaktól teljesen függetlenül.

2019. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Inkább azt vettem észre, hogy szépen lassan abban megyek tönkre, hogy eladom az időmet"


Mármint annak idején alkalmazottként, persze. Sokszor olyan ingerült voltam a stressztől, hogy alig lehetett hozzám szólni. :(

2019. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hmm 7-es értelek.


Hát nem tudom,nekem hálistennek szakmám által mindig van pénzem,nyugodtság hát ügyfél végett most nincs,de vállalkozóként is szaladgálni ügyfelek után,az a feszülés,hogy miből fizetem a kaját,edzést,nem biztos pénz.

Miből veszek ruhát engem ki tudna borítani nagyon.

Hmm amúgy tetszik amit írtál,te az az oldal vagy látom, én becsülöm az ilyen menbrt mert én totálisan alkalmatlan és dilletáns is vagyok vállalkozónak,elismerem totál full b__f_sz, nyilván az is benne van,hogy nagyon kényelmes IT-sként egy irodában megkapom a fizumat, jó itt is van,hogy az ügyfél idegesítő,de vlaamennyire ,,védve" vagyok valamennyire.


De itt is stressz stresszel,de legalább van pénz edzés,kaja,wellneszezés,hálistennek eléggé magas Senior mérnökként.


Másik esetben semmi se biztos,nincsen védőszárny ki vagy ok szolgáltatva mert nincs Mészáros szintű rokonom vagy nem vagy benne a FIDESZben.

2019. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Nekem is nagy dilemma volt a védelem, a biztonság. Úgy látom, a legtöbb ember számára ez a fő visszatartó erő a vállalkozástól.


Nos, lehullt számomra egy álarc: ha beletanulsz, a vállalkozás biztonságosabb, mint egy munkahely.


Mert vállalkozásból több lehet. Nem megy az egyik? Mehet jobban a másik. Bármikor észrevehetsz valamit, és létrehozhatsz egyet, ami full sikeres lesz.


Munkahelyből viszont többnyire csak egy van (a másodállásokat most ne is emlegessük, az a két végén való gyertyaégetés kategóriája), és ha az megszűnik, akkor aztán tutira nincs bevétel, amíg nem találsz másikat. (És sokan hajlamosak kényszerből bármilyen szart elvállalni, amit találnak.)


Lelki oldalról is azt vettem észre, hogy a napi nyomorgatás engem személy szerint az anyagi bizonytalanságnál is jobban megvisel.


Egyszerűen a vállalkozásban több a potenciál, mint az alkalmazotti létben (a legtöbb értelemben vezetőnek lenni is az, voltam az is).

2019. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!