Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha KATA mellett újra elkezdek...

Ha KATA mellett újra elkezdek dolgozni (teljes munkaidő), akkor be kell jelentenem valamit, hogy havi 25ezret fizessek 50 helyett vagy automatikus?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 18:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igazából a könyvelői piacon van bőven elég kínálat, így szerintem ez egyfajta természetes szelektálódást is magával hoz. Ugyanazért a díjért - vagy adott esetben még kevesebbért is - találni felelősség biztosításos könyvelőt, mint egy kóklert. Inkább az az erősen ajánlott, hogy csak olyan könyvelőt vegyen igénybe a vállalkozó, aki rendelkezik ezekkel. És igen nem ritka a szóbeli megállapodás sem ( meg annak az egyoldalú módosítása sem, ilyenhez is volt már szerencsém :-) ) .


A tiszta, ha van egy elég részletes, feladatkörök, feladatok, megnevezve, felelősség megoszlások, stb.

2019. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Gyakorló könyvelőként mondom, hogy sajnos nagyon vegyes az ügyfelek piaca. Sajnos igenis vannak olyan vállalkozók, akik azért a havi 1-2 ezer forintos különbségért inkább olyan könyvelőt választanak, akinek nincs felelősségbiztosítása, nincs szerződés, nincs számla, stb. Aztán ha baj van, akkor meg azt sem tudják hová fussanak, meg miből fizessék ki a több százezres, nem ritkán milliós bírságokat, adóhiányokat.


Sajnos rengeteg ilyen céget és egyéni vállalkozót vettem már át, akikkel úgy kellett kezdeni, hogy rendbe raktuk a múltat. Ha volt is könyvelési szerződés, akkor az 1-2 oldalas lósz*r csak. Én rendeset kötök, 9 oldal, leírva mindenkinek a jogai, kötelességei, határidők, retorziók, ügymenet, stb. Ezen kívül ügyfélátvilágítás, gdpr, stb. A felelősségbiztosításom is több 10milliós évente, káronként is millió feletti összegig biztosít. Nem egy nagy összeg évente, nem értem miért nem lehet fizetni egy ilyet. Én kötelezővé tenném a könyvelőknél ezt, vannak szakmák, ahol kötelező is, a miénk sajnos nem ilyen.

2019. ápr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

..és akkor gondold el, hogy hányan és milyen minőségben vadásznak balekokat itt GY.K.-n is fizetős szolgáltatásért cserébe :-)


Nekem speciel most 15+ áfa két főállású bérszámfejtéssel + efosokkal az áfás ev.-m könyvelés, két pgéppel, 5 telephellyel, hasonlóképp részletes szerződéssel felelősségbiztosítással, stb. míg a korábbi kókler 20+ áfáért "ismerősi alapon" kedvezményesen végezte ezt, másnak meg 50-150.000-ért könyvel. ( kitalálta, hogy a 15 + áfás az majd számlán 500 ft-ot kér plusz díjnak, mert ő ismeri a könyvelői piacot, hogy működnek :-))), ahhoz képest, hogy évtizedek óta főkönyvelő volt, végül kiderült képesítés nélkül, törölt adószámmal, többszörös végrehajtás alatt álló cégeivel könyvelt.


Az ár szerintem nem meghatározó ehhez, nincs összefüggésben a minőséggel.

2019. ápr. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen random könyvelési díjak vannak. Bár szerintem te nagyon bati árat fizetsz, én nem vállalnám ennyiért :)
2019. ápr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
jó van Balázska..
2019. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!