Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Napjainkban meglehet gazdagodn...

Napjainkban meglehet gazdagodni mezőgazdasággal?

Figyelt kérdés

Barátom édesapja mezőgazdasággal foglalkozik. Sok gyümölcsös és dohány. És olyan színvonalon élnek hogy más csak álmodozik ilyen jólétről. Faluban laknak de Debrecenben és Budapesten is van több ingatlanjuk. Garázsba egy Ferrari és egy vadi új Ford áll. Minden évben mennek minimum kétszer nyaralni, nem is akár hova:Maldív szigetek és a mai felkapottabb helyekre.

Mezőgazdasággal ezt a színvonalat tényleg ellehet érni vagy emellett van valami illegális?


2019. ápr. 25. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80-100 ha felett már elég jól lehet belőle keresni. Bár a Ferrari nem kimondottan jellemző a mg-i vállalkozókra, inkább a nagy SUV-kat, pickup-okat szeretik.
2019. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ott a bevételeket a dohány nyomja meg, nem a gyümölcs. :D
2019. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Fordjuk az pickup
2019. ápr. 25. 19:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Apuka nyilván tulajdonolja azokat a földeket, van is hova eladni neki, amit megtermel, és eleget is tud termelni ahhoz, hogy maradjon neki jó sok haszon. Egyik szektorban sem mindegy, hogy alkalmazott vagy, vagy tiéd a business. Ha tiéd és jól csinálod, akkor meg lehet ennyire gazdagodni. Alkalmazottként soha nem lesz Ferrarid.
2019. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Bármiből meg lehet gazdagodni, csak jól kell csinálni.


@4

Alkalmazottként is lehet Ferrarid, csak később. Alapvetően nem az a lényeg, hogy honnan jön a pénzed, hanem az, hogy mit csinálsz vele, miután megérkezett. Lásd Robert T. Kiyosaki életműve ---> a cashflow négyszög.

2019. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, saját családi vállalkozásuk van és benne vannak több kamarába is
2019. ápr. 25. 20:09
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 20:03


Elméletben nyilván lehet, de ezeket a teóriákat érdemes a gyakorlatban is megvizsgálni, főleg ha azon az országon kívül akarod értelmezni őket, ahol az író a tapasztalatait összeszedte és lefordította egy elméletre. Szerintem Kiyosaki, aki kétségkívül egy remek vállalkozó, nehezen tudná meggyőzni a papánál dolgozó napszámost, hogy lesz neki is Ferrarija, csak később:) De szerintem még engem is nehezen tudna, egy napszámosnál pedig remélem valamivel jobban keresek:)

2019. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kiyosaki nem említette, hogy egy napszámosnak is lehet Ferrarija.


Pontosan leírta az elvet. Gyakorlatba átültetni pedig nem bonyolult. Sok afrikai országban példák ezrei vannak, akiknél működik. Magyarországon naná, hogy működnek az elvei.


Már 20 éve sem elmélet volt, hanem valóság annak, aki átültette a gyakorlatba.

2019. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is ismerek őstermelőket és baromi jók élnek. 80+ hektár földjük van, kukoricával és napraforgóval foglalkoznak. Kapnak egy halom állami támogatást, mondjuk most dolgoznak rendesen, de ősszel több 10 millióért adják el a termést. Több 20-30 milliós traktor, kombájn, mindenféle adapter... Jah és télen mikor a föld pihen ők is valami trópusi szigeten.
2019. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

"Alapvetően nem az a lényeg, hogy honnan jön a pénzed, hanem az, hogy mit csinálsz vele, miután megérkezett."


Jogos... Szomszéd nő irigykedve mondta, mikor készültünk Görögországba: "De jó nektek, hogy ennyi pénzetek van, megengedhetitek magatoknak...!

Megkérdeztem tőle - mivel dohányzik - mennyi cigit szív el egy nap? kiderült, 2 dobozzal, az akkor volt 1 hónapban 48 ezer ft. A mi utunk meg költőpénzzel együtt 50 ezer, amit én 1 évig spóroltam össze (Ő meg 1 hónap alatt elfüstölt annyit) Akkor ki élt jobban? MI? :D Nem, neki sokkal több pénze volt, csak hüleségekre költötte.


Meg aztán, kérdező, érteni is kell ám a mezőgazdasághoz - nem úgy van, hogy bedugod a magot, azt kinő a pénz :-)

2019. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!