Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógyszertárnak mekkora lehet...

Gyógyszertárnak mekkora lehet a tényleges nyeresége?

Figyelt kérdés

Egy 5000 fő alatti lakosú vidéki kisvárosban lévő patikáról van szó.

A nyilvános cégadatok szerint 150M körüli a patika éves árbevétele és 10M alatti az adózott eredmény.

Ez idáig rendben is lenne, viszont a patikus 2-3 évente cserélgeti a 20 milliós autóit, feleségének is 10M körüli autója van, egzotikus helyekre utazgatnak állandóan, van már egy csomó ingatlanjuk stb. stb.


Szóval sehogy sem jön ki a "matek".

Egy gyógyszertárnál hogy lehet ügyeskedni?



2019. ápr. 27. 10:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

40:


"okoska, beírtam, azért írtam összeget!


esetleg kövesd már te is a saját tanácsod, és írd be, rengeteg 300 ezer körüli ajánlatot fogsz találni."


Persze, csak nem 5 csillagos helyen és nem 2 hétre és nem 4 főre.


"dolgozzál akkor évi 2 köpenyben, ami rádrohad a melegben, vagy meg se szárad 1 nap alatt. de ez csak egy példa volt, hogy mit lehet elszámolni."


Jó, legyen évi 10 köpeny. És? Akkor ezzel most mit szeretnél mondani?


"nos, én nem vagyok vállalkozó, de legalább nem is állítottam"


Akkor miért gondolod, hogy relevánsan hozzá tudsz szólni a kérdéshez??


"Azért számolgatsz, hogy mire mennyit költhetnek, mennyiért mennek nyaralni, hogy vesznek autót, stb...

"


Nem, azért számolgatok, mert én évi 10M-nál több adózott nyereséget veszek ki a vállalkozásomból és tudom, hogy az mire futja és mire nem.

És ebből kifolyólag sejtem, hogy a kérdésben szereplőknél valami "okosság" van, amire rá is fogok előbb-utóbb jönni.

2019. ápr. 27. 21:17
 42/61 anonim ***** válasza:
72%

Az autókat lehet lízingelik vagy hitelre vásárolták és elkönyvelik kiadásnak.

Lehet hogy ügyeskednek, hiszen évi 150 milliós bevétel mellett a 10 milliós tiszta haszon karcsú. Ahogy írták másik cég nyújt szolgáltatást ami hozzájuk tartozik és nagyon sok másfajta varáció.

Utazások: lehetnek gyógyszercégektől is ajándékok. Egy Richternek nem tétel egy dominikai utazás egy család számára.

Tudod vannak a nem vényköteles gyógyszerek..

Bemész a patikába orrod-nyálad-szemed folyik ráadásul köhögsz. Patikus úr mit ajánl? ... khm.. Tudja Béla van ez a nagyon jó szer, új is, meg a Richter készíti egyszó mint száz holnap jobban lesz.

Patikus úr fizetem is... közben Patikus úr röhög a markába a dominikai út reményében amit a Richter megigért neki.

Ennyire egyszerű az élet.

2019. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

42:

"Lehet hogy ügyeskednek, hiszen évi 150 milliós bevétel mellett a 10 milliós tiszta haszon karcsú"


Végre valaki lát is, nemcsak néz...


"Utazások: lehetnek gyógyszercégektől is ajándékok. Egy Richternek nem tétel egy dominikai utazás egy család számára."


Nincs már ilyen, mióta 5-6 éve volt az a nagy balhé.

ezek az inszentív utakat egyébként is orvosoknak adták a gyógyszercégek, a felírt gyógyszermennyiség után. Tudom, mert orvos is van a családban több.

2019. ápr. 27. 21:23
 44/61 anonim ***** válasza:
57%

Ritkán szoktam elküldeni a kérdezőt melegebb éghajlatra (jó, legyen ez most a Dominikai Köztársaság vagy akár a Maldív-szigetek), és most is csak azért nem teszem meg, mert túlságosan jólnevelt vagyok.


Ugyanakkor abban reménykedem, kevés ehhez hasonló ember van.

2019. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
53%

Emberek, ez tenyleg ennyire sotet?

De tenyleg?

ENNYIRE????????


A 150 millios bevetel mellett a kiadas nem lehet 140 millio?

A gyogyszert ok biztos ingyen kapjak...


A szamlakat lattad?

Vagy ott voltal Dominikan?

Vagy csak mindent elhiszel?

Konyorgom, ne egesd mar tovabb magad, hat eddig nem jott le a dolog???

2019. ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
64%

Már bocs, de ha bármi fogalmad is lenne a számvitelről, akkor nem ragadnál le az adózott eredménynél...


Mi van akkor, hogyha kivesz havi mondjuk ötmilliós fizetést? Esetleg osztalékot? Vagy megbízási díjat? Akár jutalmat...


Már is simán megvan a pénz az autókra, nyaralásokra, ingatlanokra. Plusz azt nem tudod, hogy esetlegesen milyen hiteleik vannak. A mérleg/ereménykimutatás nem sokat árul el egy cég működéséről, eredményességéről, pláne nem a tulajdonosok anyagi helyzetéről :)

2019. ápr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

46:

Nagyon bírom, hogy itt mindenki számviteli zseni, de az még csak egy valakinek tűnt fel, hogy a 150M árbevétel és a 10M alatti adózott eredmény vonatkozásában valami nem stimmel, és ott lóg ki nem a lóláb, hanem az egész ló.


Osztalékot az eredményből tud kivenni.

Ki az az elmebeteg, aki inkább 5 milliós fizetést vesz ki, annak minden munkabért terhelő járulékával, ahelyett, hogy eredményből venné ki osztalékként.

2019. ápr. 28. 09:42
 48/61 anonim ***** válasza:
40%

40-es, tegnap 21:07


"és az oldal tetején:

"én nem turkálok senki zsebében"

Ja....

nem hát.... :D

Azért számolgatsz, hogy mire mennyit költhetnek, mennyiért mennek nyaralni, hogy vesznek autót, stb..."


Ja, nem turkál más zsebébe, de az autó rendszámát lenyomozza, hogy banki hitel van-e rajta?

Akkor ez mi, kérdező, ha nem más zsebében turkálás????

Meg miből van a külföldi utazás??


Tudod, mit kérdező, ez tényleg nem turkálás - ez már könyékig belenyúlás a másik ruhájába :-(


Még mielőtt félreértés lenne belőle: elítélem az adócsaló, akkor is "ügyeskedő" embereket, akiknek nem a kenyérre való keresetet kell összehozni vagy hogy ne dőljön be a vállalkozása- tehát nem az adócsalók pártján vagyok. DE!!!

Amit a kérdező művel, az talán még elképesztőbb: a "jó magyar" mentalitás: az irigység, a miből van neki, stb.


Kérdező, ha Neked olyan hatalmas árbevételed van, és nem futja ilyenekre, akkor javaslom, vagy beszélj a könyvelőddel, vagy cseréld le, vagy tanulj meg spórolni :D - ugyanis a világ minden pénzét el lehet szórni hülyeségekre - más meg elutazza, ennyi :-)

Pl. a tavalyi évben simán elköltöttem egy görög útra való (40 ezer ft) pénzt chipsre meg kólára, holott ez is tök felesleges.

2019. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Legyenek csak ők ketten a cégben, plusz két asszisztens. A havi bérktg minimum 1 milla, az egy évre 12 (és jó eséllyel nem gmb után fizetnek, de mindegy).

A gyógyszerek árrését szabályozzák, max 27% lehet, ha mindenre a legmagasabbat számolod, akkor kb 120 milla az elábé. És akkor nem fizetett közüzemi számlákat, nem fizetett bankköltséget, nem fizette ki a könyvelőjét, nem volt kötelező továbbképzésen, nem tankolt a céges autóba, nem fizette be a hipát, a cégautóadót, stb.

2019. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
54%

Áh, hiába mondod neki...


Tipikusan az az eset, hogy csak azt fogadja el válaszként, amit ő kitalált.

Csak azt nem tudom, az ilyen minek ír ki kérdést?

Érkezik 50 válasz, amivel ő nem ért egyet, akkor az biztos mind baromság, és támad mindenkit.

Érkezik egyetlen olyan, ami megfelel neki, és egyből rárepül, hogy na ugye, mégiscsak neki van igaza...

Hol ebben a logika?

Én már csak nevetni jöttem vissza ide, hiszen tegnap is kiderült, hogy mindenki hlye, csak a kérdező helikopter.

2019. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!