Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Iparűzési adó túlfizetés...

Iparűzési adó túlfizetés esetén kihez kell fordulni? Hogy kapom vissza a pénzt?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Írni kell nekik egy levelet, hogy utálják vissza.
2019. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Önkormányzati portálon keresztül kitöltöd a kiutalási kérelmet és már intézik is.
2019. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Na, akkor most leírom, én hogy jártam - hátha valakinek hasznos lesz - talán még a kérdezőnek is:

szüneteltetem tavaly okt. 31 óta a vállalkozásom (KATA), ezáltal keletkezett 8.400 ft túlfizetésem. Mivel leszázalékoltam és "kemény" 45 ezret kapok, ezért "örültem, mint majom a farkának" :-)

Ahogy 2-es írta, az önkormányzati portálon ránéztem a folyószámlámra, ott is jelezve volt a 8.400 ft túlfizetés, szépen vissza is igényeltem, vártam. Nem történt semmi.

Ránézek kb. 3 hét múlva, látom, érvénytelen a visszaigénylés. Hívom a könyvelőt, kiderült, hogy valami kis négyzetet nem x-eltem ki (teljes összeg). Négyzetet kiikszeli, de akkor meg nem engedi a 8.400-at. na jó, azt meg eltöröltük, teljes összeg kiikszelve, minden oké, happy :-)


Várok... megint sehol semmi... megint ránézek: ELUTASÍTVA!!! Indoklás: ilyen és ilyen paragrafusra hivatkozva sem a szünetelés alatt, sem utána NEM IGÉNYELHETEM VISSZA AZ ÖSSZEGET.

Szóval kaptam egyet, csak nem pénzt, hanem a szemem alá... :-(


Kérdező, ne lepődj meg, ha nem fogod visszakapni - bár lehet, Neked más lesz az eseted.

2019. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szünetelés alatti időszak az más eset.


De ha simán folyik a vállalkozás működése, esetleg megszüntette a tevékenységet, vagy a telephelyet, akkor vissza fogják utalni, ha jól tölti ki a nyomtatványt.

2019. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nem tervezel megszüntetést és nem égető szükség az az összeg, akkor ha bent hagyod annyival kevesebbet kell fizetned következőleg, vagy nem kell "bohóckodni" a koztartozasmentes igazolás kapcsán, hogy 200 Ft tartozás mutatkozik a hipa-n.


Volt olyan egykori cégem amit már rég eladtam de az önkormányzat évente küldte a túlfizetés egyenleget. Kértem vezessék már át màshovà. A jelenleginél meg be lett fizetve az egyik telephelyen 35.000Ft első évben előleg, csak hát éves 2000 Ft-al még sokáig ki fog tartani a túlfizetés az adott telephelynek .

2019. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak "csendben és halkan" kérdezem meg: ha én másfél évig szüneteltetem a vállalkozást, akkor másfél évig bent tartják a pénzemet? Mégis milyen alapon?

Ha én nem fizetem ki időben az iparűzési adót, akkor ők már rögtön számolják a kamatokat rá.

De visszaadni, azt nem...

Ezzel van tele a hócipőm ebben az országban (többek között), hogy mindig a kisemberek szivatják meg :-(

2019. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szüneteltetéskor záróbevallás beadása szükséges. Ha a záróbevallásban jelzed, hogy a túlfizetés összegét szeretnéd visszaigényelni, akkor szó nélkül megcsinálják. Ha akkor nem jelzed, később akkor lesz rá lehetőséged, ha újra él a cég. Ez korrekt eljárás szerintem.
2019. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-es, köszi, de KATA-s vagyok, évi 25-25 ezer, azaz össz. 50 ezer általányt fizetek - aligha hiszem, hogy erre kell nekik záróbevallás.

A határozat indoklása szerint nem lehet a szünetelés után sem visszakérni - csak - ahogy Bak Norbi írta - "ledolgozni", azaz mondjuk másfél év múlva annyival kevesebbet kell befizetnem.

2019. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kiutalási kérelemhez tudsz valami linket, nem találtam, irtam nekik levelet de nem jött válasz
2019. ápr. 30. 16:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudunk linket adni - tekintettel arra, hogy azt sem tudjuk, hol laksz.

Minden településnek különböző mértékű iparűzési adója van, melyet a HELYI önkormányzat állapít meg.

Ahova fizeted az iparűzési adót, ott kell visszaigényelni is.

Amúgy nincs könyvelőd? Ő is meg tudná mondani.

2019. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!