Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Hogyan vágjak bele?

Tudom, hogy nem az itteni válaszokból fogom megváltani a világot csupán érdekelnek mások tapasztalatai, gondolatai. Szeretnék nyitni egy kisebb helyet, ahol kávé és 1-2 sütemény lenne, esetleg tea. Igazából food truck forma is megfelelne, de úgy tudom ahhoz is kell egy telephely. Budapesten szeretném mindenképpen, valami forgalmasabb helyen. Akinek vannak efféle tapasztalatai megosztaná velem? Mikre érdemes figyelni, milyen buktatói lehetnek, stb.? Például nincs ilyesmi végzettségem, megoldható egyáltalán ez így vagy mindenképpen alkalmaznom kell majd valakit? Mekkora hely lehet szükséges, ha alapvetően elvitelre készülnének, maximum pár bárszék lenne a beülésre. Kikkel érdemes először felvenni a kapcsolatot?

Köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: vállalkozás, kávézó, nyitás, Food

máj. 12. 18:16  Privát üzenet  

A válaszok
Huha, ne haragudj de ha ezt itt kell kerdezned barmilyen szinten is akkor inkabb ne csinald.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 12. 18:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Van elképzelésem nekem is ne aggódj. Csupán érdekel mások tapasztalata, véleménye. Erre való ez az oldal :)

# 2/4Időpont máj. 12. 18:34 Privát üzenet
Első és legfontosabb kérdés: mennyi kezdő tőkéd van minderre?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 12. 18:55 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

10-15 nm ,de inkább ne az elvitelre fókuszálj, mert a kávé és alkoholmentes ital helyben készült ételek 5% àfàsak nem 27-esek , mint elvitelnél igy kb 30-40 nm már jó lehet és a bérleti díjad összege megmarad az áfa különbségén.

Emellett, igen kell szakképzett munkaerő .

Nebihvel és Haccp tanacsadoval beszélj ők keszitik el a haccpt, kémiai kockazatbecslest, munkahelyit, képzési anyagot stb.

Nebih külön engedélyhez rágcsálóirtás, kommunalis hulladek szállítási szerződés , eü Kisönyv vagy üzemorvosi szerződés , 3 vagy 5 pontos bakterologiai vízminta, ántsz biztonsagi adatlap bejelentés, pár kötelező elem ( hitelesített tűzolto készülék, elsősegély doboz , utánvilagito táblák, 5 nyelvű dohanyozni tilos tábla stb.)

Bérlés es beruhazas előtt üzleti terv, majd az a-b-c verzióval könyvelő keresés és vállalkozási forma választás, ptgreg online pénztárgép működési engedély.

Ha ez megvan telephelyként akkor a pavilonhoz vagy foodtruckhoz kb ugyanezek mégegyszer, de már most jelölheted x-el a külön engedély kérelmen, hogy kitelepülnél innen és megmindjak ahhoz mit és hogyan kell majd kialakítanod esetleg pluszban.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 12. 19:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Felvagottas uzletbe vágjak bele? Szerintem nem lehet rossz.
Saját italboltot nyitása, hogyan vágjak bele?
Mit gondoltok ezekről a kerámiákról? Egy barátnőm most kezdi a vállalkozását, szerintem én jobbat tudok ezeknél. Vágjak bele én is egy vállalkozásba?
Hogyan vágjak bele?
Mibe vágjak bele, mibe fektessek be? F/25
Szeretnék egy hobbi boltot nyitni, de abszolút semmi fogalmam nincs hogy vágjak bele! Milyen végzettségre van szükség egy ilyen bolt nyitáshoz? Milyen engedélyek szükségesek? Hol...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!