Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Én arra vagyok kíváncsi, hogy...

Ivett Rédling-Gajdár kérdése:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy találkoztatok-e már online hálózatépítéssel?

Figyelt kérdés

A tisztánlátás érdekében csatolok egy bejegyzést, ami arról szól, hogy mi az, amit sokan annak hisznek, és mi az, ami valóban az online mlm-hez tartozik.


Kérném, hogy csak ezután kerüljön megválaszolásra a kérdésem.


Köszönöm :)


[link]



2019. júl. 17. 23:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Hát én nem tudom, de az tuti, hogy a facén meg mindenhol az ember arcába tolják a sok xart és szerintem mindenkinek van/volt olyan ismerőse, aki megpróbálta valami "jó üzletbe" beszervezni.


Csak az a fura, hogy ha ezek ilyen jók, akkor hogyhogy nem gazdagodott még meg az egész ország lakossága belőle?!


Számomra az mlm = aki a csúcson van az alatta lévők munkájából utazik wellnessre és túlárazott, gagyi termékekkel számla nélkül, vállalkozói nélkül seftel boldog-boldogtalan, kismamák, meg a szomszéd és ex osztálytárs, meg a kolléganők. Viszont valahogy még egyik sem gazdagodott meg belőle....

2019. júl. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%

Online hálózatépítés a piramisjáték legális megfogalmazása.


Csak az nyerhet vele igazán, aki a csúcsán ül.


A többiek a behálózottak.


Igen, lépten-nyomon találkozni ilyesmivel, akkor is ha nem akarja az ember, mert már mindenki benne van valamiben.


Az egész magyar lakosság egy nagy hálózatépítő a külföldi szélhámosok játékában.

2019. júl. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Elolvastam a cikket, értékes időt vett el az életemből, de legalább megtettem, amit a kérdező kért. (Én cserébe azt kérem, ne használjon ilyen szófordulatokat, mint a "megválaszolásra kerül", ezek ugyanis terpeszkedő kifejezések, és mint ilyenek, fülsértőek.)


A szerző keveri a szezont a faxommal. Leírja mintegy kinyilatkoztatásként, mi a különbség a sales meg a marketing között, de már ott orbitális nagyot téved. Aztán az is látszik, hogy semmit nem tud az online marketingről. A webről meg még kevesebbet, mint a négyéves fiam.


Az MLM akkor tudna működni, ha végre nem hígfost próbálnának eladni aranyáron. Ha jó a termék, akkor el lehet adni. De amíg a citromlével kevert áfonyamag őrleményről akarják elhitetni, hogy gyógyítja a hererákot, addig ez nem fog menni. Az Amway nem csak azért volt sikeres, mert az első nagyobb ilyen volt itthon, hanem mert jók voltak a termékek.


A fő kérdést illetően: nem láttam még normális online MLMet ebben az értelemben. Olyat igen, ahol működött az online marketing (landing page-ek pl), de ettől nem akartam munkatárs lenni. Ez nem egy automatizálható műfaj szerintem. Főleg mert mint említettem, a vevőnek nem jó. Ki akarna olyat eladni, ami nem jó? Ráadásul ebbe magától lépjen be valaki?


Az MLM 70 százalékban arról szól, hogy teremts igényt (add el) ezt a gátlástalan életformát, amiben a maradék 30 százalékban szart adsz el másoknak.

2019. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
aha
2019. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

"A szerző keveri a szezont a faxommal. Leírja mintegy kinyilatkoztatásként, mi a különbség a sales meg a marketing között, de már ott orbitális nagyot téved. Aztán az is látszik, hogy semmit nem tud az online marketingről. A webről meg még kevesebbet, mint a négyéves fiam."


Ezzel most kíváncsivá tett. Kifejtené, hogy miért gondolja így?

2019. júl. 18. 10:02
 6/33 A kérdező kommentje:

"Csak az a fura, hogy ha ezek ilyen jók, akkor hogyhogy nem gazdagodott még meg az egész ország lakossága belőle?!"


Tény, hogy nem való mindenkinek. Csak sok helyen pont az ellenkezőjét promózzák. Ilyenekkel már én is találkoztam.


Egy jobban iskolázott, nyitottabb, tapasztaltabb, vállalkozói gondolkodással bíró személy milliószor nagyobb eséllyel ér el sikert, mint egy alkalmazotti fejjel gondolkodó, zárkózott személy. Nem mondom, hogy ez utóbbi teljesen kizárt, de nagyon-nagyon sokból 1-2.

2019. júl. 18. 10:10
 7/33 A kérdező kommentje:

"Számomra az mlm = aki a csúcson van az alatta lévők munkájából utazik wellnessre és túlárazott, gagyi termékekkel számla nélkül, vállalkozói nélkül seftel boldog-boldogtalan, kismamák, meg a szomszéd és ex osztálytárs, meg a kolléganők. Viszont valahogy még egyik sem gazdagodott meg belőle...."


Némileg az előző gondolatomhoz kötve, éppen azért, amit ott leírtam. Pont azt láttam, hogy aki hamar sikeres lett, (pár hónap alatt, és nem évtizedekkel ezelőtt, hanem az elmúlt 3,6,12 hónap alatt) az azért, mert keveset kellett fejlődnie ahhoz a szinthez, míg másnak hónapok, vagy évek kellenek hozzá, de addigra elmúlik a lelkesedés, a motiváció sem segít, a bizalom is apadni kezd, és végül leállnak.

2019. júl. 18. 10:16
 8/33 anonim ***** válasza:
51%

Nekem volt egy MLM-el foglalkozó ismerősöm 10/10-es a csaj, ő MLM-es orgiákra járt, nem kellett sokáig győzködnie, hogy belépjek én is.

Sikerült meghúzni meg egy másik aranyos csajt is, de mikor láttam, hogy már a 10-edik palival fekszik össze, hát had ne mondjam eléggé elment tőle a gusztusom. Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy 6 köcsögtől kaptam ajánlatot, köszi kihagyom, de lehet másnak ez fekszik.

2019. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%
#3-as tökéletesen leírta azt, amit én is gondolok erről az egészről. Van akinek működik, de ez a ritkább, így nehéz olyan dolgot eladni (magát az mlm életformát) ami az emberek nagy részének nem fekszik. A termékekről ne is beszéljünk.
2019. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

5ös: nem vagyok hajlandó erre több időt pocsékolni, hogy magyarázzam a szakmai alapfogalmakat. Vannak tankönyvek, szakmai szövetségek, weboldalak. Tessék utánanézni, tanulni.


Amúgy pont ez a másik nagy baj az MLMmel, hogy elhiteti, hogy nem kell tanulni a szakmát. Mert mind a sales, mind a marketing, az online marketing is szakma.

2019. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!