Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Én arra vagyok kíváncsi, hogy...

Ivett Rédling-Gajdár kérdése:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy találkoztatok-e már online hálózatépítéssel?

Figyelt kérdés

A tisztánlátás érdekében csatolok egy bejegyzést, ami arról szól, hogy mi az, amit sokan annak hisznek, és mi az, ami valóban az online mlm-hez tartozik.


Kérném, hogy csak ezután kerüljön megválaszolásra a kérdésem.


Köszönöm :)


[link]



2019. júl. 17. 23:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
60%

"Egy jobban iskolázott, nyitottabb, tapasztaltabb, vállalkozói gondolkodással bíró személy milliószor nagyobb eséllyel ér el sikert, mint egy alkalmazotti fejjel gondolkodó, zárkózott személy"


Így van ez minden vállalkozásnál.


Attól még az MLM nem lesz korrekt, mert a rendszer működéséből adódóan (több szinten kapnak jutalékot az ügynökök) a termékek terítési költsége magasabb, mint más módok esetén, ergo rosszabb az ár/érték arány.


Persze ettől még lehet az MLM vagy az MLM ügynük "sikeres", csak kérdés milyen áron (pl azon, hogy mellette 999 másik ügynök nem lehet, mert ők a hangyák akik összehordják neki a pénzmagot).

2019. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Attól még az MLM nem lesz korrekt, mert a rendszer működéséből adódóan (több szinten kapnak jutalékot az ügynökök) a termékek terítési költsége magasabb, mint más módok esetén, ergo rosszabb az ár/érték arány."


A hagyományos kereskedelem előállítási áron jutni az üzletekben a termékekhez? Én úgy tudom, hogy ott is rá teszi minden köztes érdekelt a saját hasznát. Vagy tévedek?


És azért lássuk be pl, hogy egy (túlzóan, de a lényeget szeretném, ha átmenne) 0,1 mikrogramm c-vitamin tartalmú bogyó 120-ért annyit is ér, hogy semennyit... Míg egy kétezerbe kerülő 500-1000 mgrammosnak már több értelme van. Vagy nézhetünk italokat is akár. Egy noname vodka, likőr, kannás bor, vagy bármi, egy minőségihez képest ugyanott van. Az egyik pár száz, a többi több ezer, vagy akár tízezren felül.


Ezzel azonban sem azt nem kívánom kijelenteni, hogy mindegyik mlm vállalat minőségi termékeket árul, de az ellenkezőjét sem. De az tény,legalábbis így gondolom, hogy egy szart, akármilyen profi marketinggel, reklámmal,meg semmivel nem lehetne hosszú-hosszú éveken, évtizedeken keresztül az átlagnál magasabb áron értékesíteni. Sőt, leginkább nem lenne rá kereslet.


Javíts ki, ha tévedek.

2019. júl. 18. 14:17
 13/33 anonim ***** válasza:
81%

Egy nagy különbség van a sima kereskedelemhez képest: ott a beszállító, nagyker, kisker tesz valamit azért a pénzért, ami kap. Egy MLMben feletted hárommal semmit nem tett a Jóskapista, csak beszervezte maga alá a Klárikát, aki a Magdit, aki meg téged.


Ha jó lenne a termék, nem kellene vele házalni. Mind értéktelen szar. A valódi termék a hálózat maga, azt próbálják eladni.

2019. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"A hagyományos kereskedelem előállítási áron jutni az üzletekben a termékekhez? Én úgy tudom, hogy ott is rá teszi minden köztes érdekelt a saját hasznát. Vagy tévedek?


És azért lássuk be pl, hogy egy (túlzóan, de a lényeget szeretném, ha átmenne) 0,1 mikrogramm c-vitamin tartalmú bogyó 120-ért annyit is ér, hogy semennyit... Míg egy kétezerbe kerülő 500-1000 mgrammosnak már több értelme van. Vagy nézhetünk italokat is akár. Egy noname vodka, likőr, kannás bor, vagy bármi, egy minőségihez képest ugyanott van. Az egyik pár száz, a többi több ezer, vagy akár tízezren felül."



Kérdező!


Nem mindegy, hogy rátesznek 1000 forintos hasznot egy termékre, és a havi adagot 2000 Ft-ért megveszed bármelyik boltban, vagy rátesznek 20ezer forintos hasznot - azért hogy ki tudják fizetni az MLM-es ügynököket - és megvetetik veled 25ezer forintért a sok esetben kétes összetételű ( Be lehet szerezni magasabb dózisú termékeket tized annyiért) havi adagot. Nem tudom melyik cégről van szó, de én amelyikkel találkoztam ott egy havi vitamin adag 20-30 ezer forint volt. Mivel "prémium minőség".

2019. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
47%

#8


Szánalmas egy pojáca vagy :D :D :D


Ha az MLM-ben orgiák lennének, te lennél az első, aki duplán állna sorba, hogy csatlakozhasson.

2019. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Nem mindegy, hogy rátesznek 1000 forintos hasznot egy termékre, és a havi adagot 2000 Ft-ért megveszed bármelyik boltban, vagy rátesznek 20ezer forintos hasznot - azért hogy ki tudják fizetni az MLM-es ügynököket - és megvetetik veled 25ezer forintért a sok esetben kétes összetételű ( Be lehet szerezni magasabb dózisú termékeket tized annyiért) havi adagot. Nem tudom melyik cégről van szó, de én amelyikkel találkoztam ott egy havi vitamin adag 20-30 ezer forint volt. Mivel "prémium minőség"."


Nem gondoltam kifejezetten pont egyre. Amiket ismerek valamennyire, FLP, Amway, Farmasi, Avon (ez kétes, hogy ki szemébe MLM, és kiébe nem) amik így hirtelen eszembe jutottak.


Csak magamból kiindulva. Használtam Avon termékeket. (Kozmetikai, illatszer, tisztálkodószer). Aztán egy idő után leesett, hogy mindre allergiás vagyok. Próbáltam FLP-st néhányat. Azzal semmi gond nem volt, egyet kivéve. Étrendkiegészítőit szedtem harmadik várandósságom alatt, nem volt szükség vaspótlásra, mint az előzőeknél. Mindig szuper eredményeim voltak. Árban magasabb fekvés, de a minősége is. Amway-esből is volt, amit próbáltam, egy-kettőt, azok sem váltak be. (Ez kozmetikai cucc volt).


Hidd el, hogy, amikor nem tudsz teljes életet élni, örömmel veszed meg a drágább, minőségibb terméket is.


Az, hogy kétes összetevők. Hát. Erre szintén mindkét félen megvan az esély. Hagyományos vs MLm

2019. júl. 18. 20:47
 17/33 A kérdező kommentje:

"Ha jó lenne a termék, nem kellene vele házalni. Mind értéktelen szar. A valódi termék a hálózat maga, azt próbálják eladni."


Ha nem végezné a partner a dolgát, honnan értesülnének ugyan róla az emberek, ha közmédiában nem reklámoznak? :o Vagy a termék sétálna oda, és kopogna be, h vazz, itt vagyok, jöttem eladni magam???? :D:D:D


(Most nem pont a házalásra gondolok, hanem a munkájukat hozzáértő módon végző partnerekre.)

2019. júl. 18. 20:52
 18/33 A kérdező kommentje:

De amúgy igen, az alapja az egésznek az volna lényegében, hogy fogyasztói közösség alakuljon ki. Tehát maga a hálózatépítő azért vegyen terméket magának, illetve a családjának, ha van, mert szereti. (Sok cégnél ez azonban kevés a havi forgalom eléréséhez, ezért kellenek pluszban vásárlók,vásárlói kört kell kialakítani, tartani velük a kapcsolatot, stb. Az újabbaknál már nem.)

És ezért ajánlaná másoknak is. Persze emberi módon.


Ugyanez az üzlettel is, amikor már van belőle annyi bevétele, hogy tényekre tudjon alapozni.

Ez meg ugye idő. Addig meg csak viszi a pénzt az üzlet. De nem lehetetlen, csak türelem, elszántság, és még több türelem kell hozzá, hogy ezt így csinálja valaki.


Mindemellett a legtöbb helyen egyből kérik a névlistát, keress fel mindenkit, mutasd meg a terméket, az üzletet, stb. És ez gáz.


Nekem legalábbis nem jött be ez a formula. A nagy lelkesedésben még csak-csak felkerestem néhányat, de aztán egyre sz@rabbul éreztem magam, míg végül leesett, hogy miért. Utána abba is hagytam.

2019. júl. 18. 21:05
 19/33 anonim ***** válasza:
72%

"Ha nem végezné a partner a dolgát, honnan értesülnének ugyan róla az emberek, ha közmédiában nem reklámoznak? :o Vagy a termék sétálna oda, és kopogna be, h vazz, itt vagyok, jöttem eladni magam???? :D:D:D"



Nem, nem. Félreértesz. A házalás alatt az erőltetett értékesítést, hideghívásokat értem.


Mondok egy példát, hogy világos legyen.

Van egy étrend kiegészítőket forgalmazó MLM, amivel állítólag lehet sokat fogyni. Ősszefutok a régi gimis osztálytársammal a Marcsival, látom, hogy fogyott vagy 40kgot. Te Maresz, mit csináltál, hogy leadtad a fele önmagadat? Oh, köszi, hogy kérdezed, tyúkszartöviskapszulát eszek, és képzeld el, három hónap alatt csodát tett.


Ha ez igaz lenne, nem hívna Macsi szeánszokra kéthetente, meg közös sportolás, meg nem kérné be a listát, hogy mit ettem egész nap. Hanem megvenném én is a tyúkszartövis kapszulát, aztán facagányosan lefogynék. De nem így van, Maresz onnantól kezdve a nyakamban fog loholni, hogy sétáltam-e ma már 5kmt.


Miért?


Mert ő azt a látszatot akarja bennem fenntartani, hogy ettől az ő módszerétől jó nekem. Holott nem: a diétától meg a sporttól. Ami elmondása szerint csak kiegészíti a tyúkszartövis kapszulát. De ha én is fogyok, akkor elégedett vásárló leszek, mesélem én is másoknak, hogy ettől van és szerzem az újabb hasonszőrű hülyéket.



Más: szerinted van a világon annyi aloe vera, mint amennyit az egyik említett cég eddig eladott? Segítek, sose volt annyi.


Ezek mind-mind annyit érnek, mint az én tyúkszartöviskapszulám.

2019. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"Nem, nem. Félreértesz. A házalás alatt az erőltetett értékesítést, hideghívásokat értem."


Vagyis azt, amit úgy általában csináltak / csinálnak, amitől én is irtózom, és kb minden normális ember.


Az onlie marketinggel épített üzletek ezeket kihagyják,

mert, a hirdetés, weboldal, emailek (tehát nem egy személy, szemtől szemben, vagy szájjal fülbe :D) végzik el az érdeklődésfelkeltést, tájékoztatást, és csak a maguktól regisztrálni vágyókkal veszik fel személyesen a kapcsolatot. Ez már egy emberibb, barátságosabb módszer. Nincs tukmálás, sem semmi ilyen. A Face, Google naponta millió hirdetést jelenít meg, és mindenki el tudja dönteni, hogy ráklikkel, mert érdekli, vagy nem.


És akkor a kiinduló kérdéshez visszakanyarodva, -mert jól elkanyarodtunk tőle, bár jól esett csevegni :)- hogy pl te, találkoztál-e már ilyen online marketinges üzlettel?

2019. júl. 19. 01:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!