Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Adnátok egy kis biztatást? 13...

Adnátok egy kis biztatást? 13 napos fogyi ma indult! Kivel csinálhatom?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem el egy 13 napos anyagcserediétát, és örömmel közlöm, hogy túlvagyok az első napon!!! Már csak 12 nap van hátra! :-))) Simán jól fog jönni az a 8-10 kiló, amit ígér, úgyhogy ezt tartom szem előtt, és így ki fogom bírni. De nagyon nehéz!


Induló adataim: 158 cm és 62 kiló


A diétáról a link:


[link]


Ez lenne az a bizonyos. Kinyomtattam, bevásároltam az első 7 napra, a hátlapra felírtam a kezdősúlyt, és azokat a kajákat, amikkel a végén megjutalmazom magam, mert azt írja, hogy már nem hízom vissza a kilókat normál étkezés mellett, és azóta éhezek. De megéri! Tömöm magam ásványvízzel, az is telíti a gyomrot.


Ki csatlakozna hozzám? Minden nap írni fogom, hogy hol tartok. Kilenckor ettem meg a vacsorámat, a marhahusit magában, azóta szivattyúzom az ásványvizet, mondhatni rákötöttem magam a palackra. :-))


26 éves csajszi :-))


2011. szept. 23. 21:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/190 anonim ***** válasza:
100%

Szia csajszi!


Attól, hogy a vital.hu-n van, még nem lesz hiteles a dolog. Ha érdekel, megosztom a véleményem róla, hosszú lesz, de nyugi, nem ugatlak le.


Először is, a cikk nem említi, hogy egész pontosan miben is merülne ki ez az "anyagcsere-átalakítás". Így elnézve a menüt talán a ketózisra gondolhatnak, a ketogén- és némileg az Atkins-diéta alapulnak hasonló elveken, ezeknek dióhéjban a lényege, hogy a radikális szénhidrátmegvonás mellé megemelt fehérje- és zsírbevitel járul, és a szervezet egy időre muszájból átáll, hogy a megvont szénhidrát helyett a "vészüzemmódban" jelentősen megnövekedett ketonokat hasznosítsa, tehát lényegében zsírt használsz üzemanyagként a szénhidrát helyett. Ez amúgy (rövidtávon) tényleg működik, na de a problémák:


- A 13 napos sok helyen totál pontatlan vagy hasraütésszerű a mennyiségeket illetően, így a szénhidrát-bevitel (bár garantáltan drasztikusan lecsökken) nem biztos, hogy a szükséges mennyiség alá kerül, a ketózison alapuló diétákban ezt grammra pontosan ki kéne számolni. Pl. vannak gyümölcsöt engedő napok, nade milyen gyümölcs és mennyi pontosan az egy darab? Egy 80 grammos alma, vagy egy 200 grammos banán is megfelel a kritériumoknak, pedig hatalmas a szórás gyümölcs és gyümölcs szénhidráttarlama között, a "darab" meg aztán pláne nehezen kalkulálható, és a gyümölcssalinál pl. megközelítő értéket sem írt. A ketózishoz a kevéske megengedett szénhidrát forrásaként nem jó a gyümölcs, a kockacukor és a pirítós pláne nem, és a joghurt is csalóka lehet (termékenként változhat a ch-tartalom!).


- Már a fentebbi bibin túl, mint minden spártaian szigorú villámdiéta, ez is olyan, hogy nem lehet személyre szabni, gőzünk sincs eredetileg mennyi túlsúllyal és egészségi állapottal rendelkező, milyen korú, milyen fizikai aktivitású illetőknek találták ki. Így az eredmény is kiszámíthatatlan lesz (fogyni valamennyit tuti fogsz, de mennyit és miből, na meg meddig tudod megtartani?).


- Hol a link a diétát kidolgozó szakember(ek) személyére, pályafutására, a tudományosan mérhető eredményeire, tesztjeire, vizsgálataira? Tudod, minimum egy tisztességes, orvosilag igazolt közlönyféle kéne, hogy valamennyi hitele is legyen a dolognak. Én laikus vagyok ugyan, nem vagyok dietetikus vagy orvos, de szkeptikus leszek mindennel kapcsolatban, amihez nem található meg a tudományos háttéranyag.


- Nincs az a csodaketózis vagy egyéb kéthetes étrend, amivel két évre, vagy akárcsak pár hónapra átalakulna az anyagcsere a diéta abbahagyása után. Az ilyen ch-megvonásos kúrák után egy rövidke ideig tényleg fennmarad az állapot, de nagyon hamar visszaáll a szervezet a szénhidrát-felhasználásra, és mivel 13 napos koplalásnak tetted ki magad, utána a normális adag, egészséges kajából is meglehetősen sokat fog zsírként elraktározni a tsted (ő sajna nem tudja, hogy a 21. század fogyasztói társadalmában élsz és fogyózol, nem pedig az őskorban éhezel).

Nem véletlen, hogy még a vitatott és bizonyítottan káros Atkins is szakaszokra épül, és fokozatosan állít vissza. Itt meg csak egy sima (erősen szénhidrátalapú) táplálékpiramissal dobálóznak visszaállás gyanánt...


- Egészségtelen. Az Atkins is az, a ketogén is, ez is. Rövid ideig ugyan tartható, de ha bizonyos (akár rejtett) betegségeid vannak, nehezen orvosolható károkat okozhatsz magadnak.


- Mellékesen reklámként odabiggyesztenek kiegészítésként egy placebójellegű étvágycsökkentőt, és salaktalatínó teákat javasolnak (amik vízhajtó hatásúak - vízvesztés lesz a vége!) Ez mennyivel növeli a dolog hitelét vajon? Félreértés ne essék, léteznek valódi étágycsökkentő gyógyszerek, baromi veszélyesek, és közük nincs a famblokhoz és a gyógynövénykivonatos izékhez, na meg régen rossz, ha nélkülük ennyire problémás fogyni...


- Olvastam a kommenteket is a cikkek alatt. Nagyon nagy a szórás az eredményeket illetően, abban is, ki mennyire tolerálja (az inzulinrezisztencia pl erősen befolyásolhatja a dolgot!), és mennyi idő alatt mit szedett vissza. Na meg mennyi úgy tényleg a víz-, izom- és zsírvesztés? Mert írhatnak, amit akarnak, az izomtömeg is lezúg egy ilyen diétával (minél többet fogysz vele, annál sanszosabb, hogy sok izmot vesztettél, az nehezebb, mint a zsír). A baj, hogy az izmot visszaszedni sokkal nehezebb, mint a zsírt - utóbbi jön magától, előbbihez testépítő-kaja és edzés kéne (amihez még ennél a 13 naposnál is sokkal nagyobb elszántság...).



***


Mindenképp egy normális tempójú, egészséges fogyókúrát ajánlanék inkább, olyan étrenddel, amit kábéra élethosszig tartani tudsz. Kalóriákat számolj inkább, az tuti módszer. Olvass utána az "életmódváltásnak" és az egészséges, hasznos ételeknek, számold ki az energia- és tápanyagszükségleted, és szabd az életstílusodnak, ízlésednek megfelelőre az étrended beosztását. Nem lesz olyan gyors, de ez legalább tartós, és egészséges módszer, szenvedés, önsanyargatás nélkül.


Ha már bevásároltál, nyugi, nem megy kárba, simán felhasználhatod az alapanyagokat egy kiegyensúlyozott diétához is (bár a kenyér és a vaj, meg pláne a kockacukor inkább felejtősek). Ha mindezek ellenére folytatod (lebeszélni aligha tudlak, ha ennyire a fejedbe vetted), akkor sok sikert és kitartást, írd majd le, mit értél el, de legközelebb ne próbálkozz villámdiétákkal.

2011. szept. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/190 anonim ***** válasza:
100%

Jaigen, ha már ilyen grafomán éjszakám van, egy kis személyes tapasztalat. A 13 napost - értelemszerűen - nem próbáltam, de az Atkins első szakasszal kísérleteztem, főleg kíváncsiságból (ugye picikét hasonló, csak nem fix az étrend, az étkezések száma is lehet hálásan több, mint az a nyomorék két-három, ott a megengedett ételek típusa van vészesen megkötve és napi 20 g ch a maximum).


Nos, én nagyon szeretem a húst és a halat, szép nagy dózisokban és önmagában is, ráadásul valamiért borzalmasan alacsony a szénhidrátigényem, szóval még csak nem is szédültem, vagy ilyesmi (a rém alacsony vérnyomásom miatt szoktam amúgy), és eleinte betarthatónak tűnt a dolog.


Mégis a két hétből csupán nyolc nap lett, ugyanis a tejtermékek szigorú mennyiségi és minőségi korlátozása (a ch-tartalmuk miatt ugye) nekem kínszenvedés volt, nálam ezek nagyon alapvető szükségletet jelentenek az elviselhető közérzethez. A sok tojás se tett túl jót szerintem, a koleszterinszintem még zsírszegény táplálkozás mellett is kissé magaska (genetikai).


A súlyvesztésem max 1-2 kiló lehetett, de tekintve, hogy marha nagy a napi súlyingadozásom (irgalmatlanul sokat iszok ugyanis), szóval a jó ég se tudja, mi ment le. Annak ellenére, hogy fokozatosan álltam vissza, még gyarapodtam is egy keveset utána (kevesebb, mint egy hónap kellett hozzá).


A 13 napos, még pontosabb mennyiségi megkötés nélkül is koplalás, tutira az alapanyagcsere alatt jön ki a napi ráta (talán egy pici, alultáplált és kórházban heverő embernél nem, de nem nekik találták ki), így ennél jóval nagyobb fogyást eredményezett volna, garantáltan. De én nem tudtam volna betartani, és a nyakam rá, hogy visszajojóztam volna a leadott kb. dupláját. Zsírból.

2011. szept. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/190 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont én már első nap elcsesztem azzal, hogy azt az egy sz@r szem kockacukrot beletettem a kávéba, mert nem láttam ezt az eredeti oldalt. Na most mi lesz?" mi lenne?????? édes jó istenem, te sem gondolod komolyan, hogy ennek valami jelentősége lehet??? azt meg pláne nem értem, hogy vagy képes elhinni, hogy egy fix mennyiségekkel dolgozó "diéta" jó lehet egy 150cm/80kg-os és egy 190cm/138 kg-os embernek is...ráadásul ez masszív koplalás


szóval, nem kamu? a lószart nem

2011. szept. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/190 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Mária, ez 13 nap koplalás, hogy a fenébe dőlsz be neki? :O ez a reklámszöveg, a mézesmadzag, ami azonnal felkelti az érdeklődést: 13 nap a altt tíz kiló? naponta egy? két évig nem hízod vissza? dehogynem, két hét alatt!
2011. szept. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/190 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megvolt a "reggeli" kávé 11 órakor, mostmár szigorúan utána rágva a kockacukrot. Az ebéd kb 3 órakor lesz, mert muszáj volt aludnom, de nem is baj, mert így jobban kibírom vacsoráig. Hála Istennek, órát nem kötöttek meg, hogy mikor szabad enni.

Méredzkedni tudom, hogy nem ajánlatos mindjárt az elején, de én nem bírtam ki, és a tegnapi, egészen pontosan 61.7 kg-s súlyomhoz képest ma 60.6 kg vagyok! Mindkétszer ugyanabban az időpontban, wc után mértem magam, ruha nélkül. Ezt minden nap meg fogom tenni, mert ez éltet, ez ad erőt. A folyadék nem megy ki a szervezetemből, mert folyamatosan iszom a vizet, és ennek megfelelően pisilni is járok, de utána rögtön iszom. A méregtelenítés jelei megindultak, rossz lehellet, pattanások ma reggelre, de gyakori fogmosás segít rajta, és nem is marad így örökké, örülök, hogy végre beindult a folyamat.

A hosszú hozzászólónak nagyon köszönöm, hogy rám áldozta az éjszakája egy részét! Szívesen beszélgetnék itt veled, akár végig is. Tényleg szeretném végigcsinálni, főleg ezek után a jó eredmények után, amelyek már a második nap jelentkeznek. A diétákról én úgy gondolom, hogy nincs 1 db recept. Ahány ember van, annyiféle mindenki, és ezért mindenkinek más a jó. Ami egyiknek bejött, az a másiknak nem. Nekem pl. a levesdiéta nem jön be, mert levesből nem tudok annyit ennyi, hogy jó legyen, az almát se szeretem, anyu mégis levessel meg almával fogyott 6 kg-t, és most nádszálvékony, szaladgál, mint a vihar, jön-megy, neki annyi volt az összes fölöslege. Ráadásul tartja a súlyát. Nekem ez nem jött be. Nekem úgy érzem, ez fog bejönni, mert szeretem a diéta minden összetevőjét, amúgy sem eszek délig soha, a kávé nem bánt és nekem savat sem csinál, akkor meg miért ne. Minden diéta egy kicsit kínzás úgyis. Majd hozzászokom, mert megéri.

Ahol nincs mennyiség megadva, ott lehet enni bármennyit (a grillcsirkénél írják is). A régi diétáknál sem volt kalóriaszámolgatás, mégis fogyogattak azért. Abbahagyni meg már nem szabad, ahogy lényegében egyik diétát sem, mert akkor TUTI, hogy visszajönnek a kilók, ellenben ha végigcsinálja az ember, akkor nagy rá az esély, hogy nem. Úgyhogy szerintem Neked is azért csusszantak vissza a kiló szerintem, mert a vége előtt abbahagytad.

A másik dolog meg az, hogy tényleg csak az csinálja, aki bírja, aki nem bírja, az talál más diétát. Ezért nem jó azt mondani, hogy egyendiéta, és hogy miért ugyanazt írja elő egy 180 centisnek, mint nekem, a 158 centis, mert persze, hogy nagyobb tápanyagigénye van a tőlem sokkal magasabbnak, ezt az ember érzi is, akkor számára nem ez a diéta a megfelelő. Ahogyan betegek pedig nem is csinálhatják, de szerintem ez le is van írva. Én úgy választottam ki, hogy mindegyiknél belegondoltam, hogy milyen lenne, menne-e, és ez az úgymond "személyre szabott" számomra. Azt viszont butaság várni, hogy nem lesz legalább egy kis szenvedés mindegyikben. A fogyás már alapból más helyzet, mint amikor az ember ehet bármit, mert attól jó esetben tartja a súlyát, rosszabb esetben hízik, de nem fogy. Ha mégis fogy, azt betegségnek nevezik. Tehát valamit el kell vállalni a cél érdekében.

2011. szept. 24. 12:22
 36/190 anonim válasza:
100%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy 1 nap alatt lefogytál a zsírból 1 kg-ot!? 26 évesen azért ennél okosabb is lehetnél, már bocs. Nem bántani akarlak, én is elkezdtem anno ezt a diétát a kolléganőimmel. Csináltuk is 3 napig az irodában. Egyre idegesebbek és agresszívebbek lettünk, folyton éhesek voltunk és fáradtak. Kb az 5. napon úgy döntöttünk, hogy elég volt, mert tiszta nem normálisak voltunk. Áttértünk egy sokkal humánusabb diétára. Átlag 10 kg-ot fogytunk 2 hónap alatt. Nemrégen szültem, és kb 6 kg rajtam is maradt, most ettől próbálok megszabadulni. Naponta 3 órát sétálok a babámmal, és a 2. emeletről nem liftel viszem le ill. hozom fel babakocsistól. Most ennyi mozgás fér csak bele sajnos, de már ez is látszik. Update módszer szerint kajálok és lassan elkezdtek lemenni a kilók. Vigyázz magadra, és ha már ilyen elszánt vagy, akkor kitartást, csak nehogy baj legyen belőle!
2011. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/190 A kérdező kommentje:
Update-ra beruházni nincs pénzem. Ennyi eszem van -elég gorombák vagytok velem. Biztatást szerettem volna.
2011. szept. 24. 13:23
 38/190 anonim ***** válasza:

az update ugyanolyan tudománytalan szarság, mint a több, viszont ettől eltekintve igaza van az előttem szólónak


és igen, ennyi eszed van....00000000000000

2011. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/190 A kérdező kommentje:
Akkor ész nélkül leszek vékonyabb, mint a fórumozók többsége, és nekem ez is jó.
2011. szept. 24. 13:38
 40/190 A kérdező kommentje:
Eszem a joghurtot a sonkával, nem bírtam ki háromig, mennyei manna! Már a falat kapartam, de ez valami elképesztően jó érzés! Kaja a számban! :-))
2011. szept. 24. 13:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!