Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van ebből kiút?...

Mit tehetnék? Van ebből kiút? Gyűlölöm a lányomat.

Figyelt kérdés

Gyerekfejjel, 15 évesen lettem terhes. Tudom, hogy hatalmas felelőtlenség volt. Nem szerettem volna megtartani a lányom de a szüleim rábeszéltek hogy az lesz a legjobb ha megszülöm. 18 éves koromig gyakorlatilag anyuék nevelték, két éve azonban közölték hogy az én felelősségem most már.

Én azonban képtelen vagyok szeretni őt. Amióta terhes lettem, meg vagyok bélyegezve. Terhesen állandóan gúnyoltak. Ha megismerkedek egy korombelivel és szóba kerül hogy van egy gyerekem úgy néznek rám mint egy utcalányra. Pedig direkt nem is mondom hogy hány évesen szültem. Férfiakkal nem tudok ismerkedni mert senki nem akar ennyi idősen egy gyereket a nyakába.

Tudom én hogy felelőtlen voltam de tényleg egész életemben bűnhődnöm kell emiatt? Szerettem volna továbbtanulni mint a többiek. Most szar munkát végzek szar fizetésért. Szerettem volna eljárni szórakozni. Férjhez menni. Akkor gyereket vállalni amikor készen állok rá. Úgy érzem olyan börtönben élek amiből élve már nem szabadulok. És valahányszor a lányomra nézek azt érzem hogy elvette az életem. :(


2015. júl. 14. 12:53
 71/107 anonim ***** válasza:
79%

"jó, ha szerinted 15 évesen joga van hozzá"- ez nem "szerintem" kérdése...

"Gondolom te is még tinikorban lehetsz, majd ha a te 14-15 éves lányod megy úgy haza hogy lefeküdt egy pasival, akkor lennék kíváncsi az arcodra." - a helyzet az, hogy ezt lekésted, cirka 15 évvel:))) Ebben a helyzetben én tudod mit tettem volna? Megkérdem a lányom, hogy mit szeretne, és ABBAN segítem...

Nem tudom, hogy miből gondolod azt, hogy a tinikort meghaladva mindenki begyöpösödik és vaskalapot növeszt... nekem spec ugyanaz a véleményem a 15 éves kori szexről, ami 15 évesen volt... pedig akkor még 197x-et írtunk:)))

2015. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
66%
Ja, Kérdező, visszatérve rád, még van valamilyen kapcsolatod a szüleiddel?
2015. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim ***** válasza:
86%

"jó, ha szerinted 15 évesen joga van hozzá, akkor ahhoz is hogy a felelősséget vállalja. Tudod, kettős mérce."


Keresem azt, ahol azt írod, hogy elő kell venni a kisgyerek apját, aki öt éve felé sem néz, hogy most ő nevelje öt évig. Elvégre ketten hozták össze, most mégis csak az egyik felet szidják, te meg elítéled a kettős mércéket, ugye?

2015. júl. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
93%

Azoktól kérdezem, akik ezerrel szidják ezt a fiatal anyukát, hogy mennyi idősek a gyerekeik? Babák, ovisok, max. kisiskolások? Mert a válaszaikból ez jön le. Abból gondolom, hogy folyamatosan a pici lány, mint gyerek érdekeiről beszélnek, és egy 15 éves lány felelősségét szajkózzák.

Kérlek benneteket, nézzetek rá erre a kérdésre a saját gyerekeitek kamaszkorában, és higgyétek el, sok mindent másként fogtok látni.

A kisgyerek feltétlenül szereti a szülőt, teszi, amit tanítanak neki, koordinálható, irányítható, kvázi elfogadja a felette gyakorolt hatalmat. Ha akkor jól csinálod, nem majomszeretettel, vagy éppen erővel neveled, nagyobb krízisek nélkül túlélhető lesz a kamaszkor. Akkor sem lesz problémamentes, akkor is lázadni fog, próbál önálló lenni, föléd kerülni, de egyrészt megfelelő útravaló lesz a tarsolyában, másrészt fenn tudod az adott korban szükséges irányítást. Ennek a fiatal nőnek a szülei már gyerekkorában is hibázhattak, ezt nyugodt szívvel merem leírni.


Nem úgy működik ám, hogy a gyerek az egyik pillanatban még mindenben a szüleire támaszkodik, a másikban meg felnő. Fokozatosan egyre több dologban dönt maga, míg másokban bizony erősen a szüleire támaszkodik. Tehát ha az elcseszett neveltetése miatt 15 évesen teherbe esik, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy képes egy gyerek felnevelni. A két dolog egyszerűen nem függ össze.


Egy 15 éves, sőt megkockáztatom, egy 18-19 éves is gyerek még bizonyos kérdésekben, érzelmileg meg pláne. Nekik még a szülő a kapaszkodó, a kikötő, ahová vissza lehet térni. Hagyni kell őket döntéseket hozni, de meg kell adni neki a lehetőséget, hogy bizalommal forduljon hozzád, ha hibáznak. Akkor is, ha nagyot.

Az én gyerekeim 21, 17 és 16 évesek. Próbálgatják a szárnyaikat, időről-időre szembe mennek a szélnek, és néha úgy érzik, ők majd jobban tudják. Mégis gyerekek, akik hozzánk jönnek a panaszaikkal, fájdalmukkal, félelmükkel. Mert egy 15-16-17 éve kamasz még bizony gyerek, akkor is, ha szexel, akkor is, ha felnőttként próbál viselkedni.

A kérdező szülei duplán, sőt triplán elszúrták. Nem alapozták meg a lányuk nevelését, rákényszerítették az akaratukat, aztán egy cserbenhagyták. Az a legnagyobb baj, hogy nyilvánvalóan ők sem imádják az unokájukat, mert akkor nem tudták volna visszapasszolni a lányuknak, ismerve az érzéseit a kicsivel kapcsolatban.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Az örökbeadáshoz már nagy a kislány, benne maradna a tüske, hogy ennyire nem kellett senkinek. Ráadásul az anyuka sem könnyebbülne meg tőle, mert szar alaknak érezné magát. A nagyszülők alkalmatlanok. Mi maradt még? Talán terápia (leginkább családterápia), és hatalmas akaraterő az elfogadáshoz, a továbblépéshez. Én nagyon szurkolok ennek a kis családnak.

2015. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jelentősen javítana a helyzeten, ha a Kérdező meg tudná torolni - "érdemeik" szerint - mindazt, amit a szülei ellene vétettek. Anélkül szerintem vajmi kevés esély van a probléma rendeződésére.
2015. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
2%
utolsó mit is vétettek ellne? Hagyták 14-15 évesen szexelni? Mert minden más a kérdező felelőssége. Itt mindenki a szülőket szidja, holott nem tudhatják milyen volt a kérdező. Ha fafejű, csak azért is emberke, aki szexelt mert hogy az húú én már 15 évesen de nagylány vagyok és de menő dolog az, akkor meg is érdemli. Nehogy már a szülők legyenek hibásak amiért a kérdező korán rakta szét a lábát és felelőtlenül viselkedett.
2015. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
88%

te se olvastad azt a részt, hogy a szülők beszélték le az abortuszról?


itt vagy még, kérdező? mi lett veled?

2015. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
74%
#76 a kérdező nem tett semmi törvénytelent, légyszi vedd tudomásul már végre, és ebből indulj ki. Ahhoz meg semmi köze, hogy mások milyen kőkonzi elveket vallanak... köztük a saját minősíthetetlen szülei is... Kérdező egyetlen hibája ebben a sztoriban annyi, hogy 15 évesen nem ment utána a saját jogainak és lehetőségeinek, és nem hajtotta a szüleit az elveikkel együtt oda, ahova valók.
2015. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben új életet kezdenék,egyedül,valahol jó messze.
2015. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
0%
78-as, ennyi erővel a szülei se tettek semmi törvénytelent.
2015. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!