Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van ebből kiút?...

Mit tehetnék? Van ebből kiút? Gyűlölöm a lányomat.

Figyelt kérdés

Gyerekfejjel, 15 évesen lettem terhes. Tudom, hogy hatalmas felelőtlenség volt. Nem szerettem volna megtartani a lányom de a szüleim rábeszéltek hogy az lesz a legjobb ha megszülöm. 18 éves koromig gyakorlatilag anyuék nevelték, két éve azonban közölték hogy az én felelősségem most már.

Én azonban képtelen vagyok szeretni őt. Amióta terhes lettem, meg vagyok bélyegezve. Terhesen állandóan gúnyoltak. Ha megismerkedek egy korombelivel és szóba kerül hogy van egy gyerekem úgy néznek rám mint egy utcalányra. Pedig direkt nem is mondom hogy hány évesen szültem. Férfiakkal nem tudok ismerkedni mert senki nem akar ennyi idősen egy gyereket a nyakába.

Tudom én hogy felelőtlen voltam de tényleg egész életemben bűnhődnöm kell emiatt? Szerettem volna továbbtanulni mint a többiek. Most szar munkát végzek szar fizetésért. Szerettem volna eljárni szórakozni. Férjhez menni. Akkor gyereket vállalni amikor készen állok rá. Úgy érzem olyan börtönben élek amiből élve már nem szabadulok. És valahányszor a lányomra nézek azt érzem hogy elvette az életem. :(


2015. júl. 14. 12:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:
16%
az is gonoszság amit a kérdező csinál. Nem a gyerek akart megfoganni, nem ő könyörgött hogy 14 évesen feküdjön össze az anyja egy pasival. Ha akkor nagylány volt, akkor legyen most is az,vállalja s felelősséget a tetteiért.
2015. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 anonim ***** válasza:
90%

Nem az. Nem tehet róla, hogy nem szereti a gyerekét. Nekem érthetetlen és sokunknak az, de van ilyen. Nem tudja parancsra szeretni, te se tudnál senkit. Nem volt itt az ideje a gyerekvállalásnak 15 évesen. Van akinek előbb megérik rá a személyisége, van akinek soha. A szülei döntése volt, nem az övé. Ezért nem szabad ész nélkül ítélkezni mások fölött, mindenáron megtartani egy gyereket nem mindig jó.

Nem értek egyet a kérdezővel,( mert szerintem számos megoldás van a gyerekkel együtt), de el tudom képzelni a helyzetét. Nem kell még évekkel később is rugdosni valamiért, amiért nem teljesen felelős. Ennek ellenére nekem anyaként ez nem fér bele, bár én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy akkor szültem a gyerekeimet, amikor jónak láttam. Így könnyű szeretni.

2015. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:
14%
Én meg nem értem minek kell 14 évesen szexelni, ha még nem kész vállalni a felelősséget a tetteiért. Ki lehet hozni a szülőket gonosznak, de ha a kicsi lány nem akar nagylányost játszani, akkor most nem tart itt. Én nem azért ítélem mert nem szereti a gyerekét, hanem mert vagánykodott hogy ő már milyen király mert szexel, de aztán,. mikor terhes lett már rohant volna abortálni, mert neki úgy kényelmesebb.
2015. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 anonim ***** válasza:
71%
Ez nyilvánvaló, hogy nem kell 14 évesen. :) Nem ez a kérdés.
2015. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 anonim ***** válasza:
62%
Én meg azt nem értem miért irja az elöttem lévö 20 hozzászolo, hogy 14, 14, 14, 14.. tudtok olvasni? 15 évesen lett terhes. Had ne legyen már bün ennyi idösen szexelni. Nyilván lsszel, de na. Ti ugy csináltok, mintha legalábbis 12 lett volna
2015. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/107 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mielőtt végleg lemondanál a gyerekedről, keress fel szakembert, vagy vedd fel olyanokkal a kapcsolatot, akik hasonlóan fiatalon szültek.

Nyilván nem könnyű az életed, de nem csak azok éreznek így, akik fiatalon lettek anyák, sokszor az idősebbek is börtönként élik meg ezt. Ne add fel és ne a gyerekedet gyűlöld, ő nem akart megszületni, gyűlöld azokat, akik bele kényszerítettek. A lányod nem tehet az egészről,szerintem próbálj meg szerető otthont, családi hátteret biztosítani neki.

2015. júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
20%
Mindenkinek a mondókájában van igazság. De addig erről nem volt szó, hogy ha egy anya nem tudja szeretni az ötéves gyerekét, mi több gyűlöli, akkor az az anya mentálisan beteg, akárhány éves legyen is. Ezen nem fogtok segíteni se jó- se rosszindulattal, ehhez orvos kell.
2015. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:
27%
De, erről is volt szó korábban.
2015. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
20%
45-ös gondolom te is 15 éves vagy. És igen, 15 évesen korai szexelni. Érdekes, ha valaki azt mondja egy 15 évesnek, menjen nyáron dolgozni, jajj azt ne, mert hogy ő még gyerek. Szexelni meg lehet? Hogy is van ez? ahhoz nem gyerek már? Ha érett az egyikre legyen az a másikra is.
2015. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
88%

Nem a 45. vagyok, hanem a másik 70 %-os.

Miért ragadsz itt le, amikor nem ez a probléma jelen helyzetben? Felfogtuk, hogy neked ez a bajod. Értsd már meg, hogy tudja, hogy elcseszte, és nem kellett volna. De MOST már van egy gyereke, akit NEM SZERET. Ez a probléma. Erre van esetleg konstruktív javaslatod, vagy szajkózod tovább, amit leírtál már százszor?

2015. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!