Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van ebből kiút?...

Mit tehetnék? Van ebből kiút? Gyűlölöm a lányomat.

Figyelt kérdés

Gyerekfejjel, 15 évesen lettem terhes. Tudom, hogy hatalmas felelőtlenség volt. Nem szerettem volna megtartani a lányom de a szüleim rábeszéltek hogy az lesz a legjobb ha megszülöm. 18 éves koromig gyakorlatilag anyuék nevelték, két éve azonban közölték hogy az én felelősségem most már.

Én azonban képtelen vagyok szeretni őt. Amióta terhes lettem, meg vagyok bélyegezve. Terhesen állandóan gúnyoltak. Ha megismerkedek egy korombelivel és szóba kerül hogy van egy gyerekem úgy néznek rám mint egy utcalányra. Pedig direkt nem is mondom hogy hány évesen szültem. Férfiakkal nem tudok ismerkedni mert senki nem akar ennyi idősen egy gyereket a nyakába.

Tudom én hogy felelőtlen voltam de tényleg egész életemben bűnhődnöm kell emiatt? Szerettem volna továbbtanulni mint a többiek. Most szar munkát végzek szar fizetésért. Szerettem volna eljárni szórakozni. Férjhez menni. Akkor gyereket vállalni amikor készen állok rá. Úgy érzem olyan börtönben élek amiből élve már nem szabadulok. És valahányszor a lányomra nézek azt érzem hogy elvette az életem. :(


2015. júl. 14. 12:53
 81/107 anonim ***** válasza:
23%
Már harmadszor látom leírva a "kőkonzi" kifejezést, az mégis mit takar? Nem létezik ilyen szó. Kőkorira gondol? Kőkonzi...
2015. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
79%

Kedves #80, határeset... elvileg kutya kötelességük lett volna felvilágosítaniuk a gyereküket, hogy ugyan nekik van véleményük, de a végső döntés a lányé... abban viszont igazad van, hogy nehéz lenne érdemleges Btk-kategóriát ráhúzni, inkább csak erkölcsileg egyértelmű a bűnük.


#81 "kő-konzervatív" tudod, egyfelől rövidebb, mint a megszokottabb "vaskalapos konzervatív", másfelől persze, finom utalás a felfogásuk szörnyen avittas "kőrori vagy vaskori" voltára:)

2015. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, szerintem is segítséget kellene keresned, ezt egyedül nem fogod tudni majd egyedül megoldani. Az örökbe adáshoz már szerintem nagy a kislányod, őt is megviselné, de gyanítom, hogy azért téged is. A szüleid itt a legnagyobb hibásak, ez nyilvánvaló, de már felelősségre vonni őket nem igazán lehet.

Kicsit megértem az érzéseidet, én is fiatalon, felelőtlenségből lettem terhes, de a lányom megtartását én döntöttem el. Így nyilvánvalóan könnyebb számomra a nehézségeket elfogadni, mert én választottam ezt az utat. De annak ellenére, hogy én nagyon szeretem a lányom, még nekem is vannak rossz pillanataim. Mikor eszembe jut, hogy mennyi mindent terveztem még az életben, ami most így nem megvalósítható. Ilyenkor én is kicsit letört hangulatba kerülök, aztán rám mosolyog a lányom és rájövök, hogy ez nem jobb vagy rosszabb út, mint amit előtte terveztem, csak teljesen más. Veled sajnos nem ez a helyzet és ennek az az oka, hogy megfosztottak a döntés jogától. Nagyon sajnállak téged. Minél előbb segítséget kell keresned, mert ez így nem mehet tovább.

Ha gondolod írj privátot, én örülnék neki, ha tovább mesélnél a helyzetedről.

22/L

2015. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
58%
Azért érdekelne, hogy akik leírták azt az egyébként tényleg nyilvánvalónak tűnő tanácsot, hogy "kérdező, keressél segítséget" azoknak van-e legalább ötletük, hogy miben tudna mondjuk egy pszichológus vagy pszichiáter vagy bárki más tényleg segíteni a Kérdezőnek, hol van ebből a helyzetből egyáltalán elvi kiút, ami nem arról szól, hogy a Kérdezőt minél inkább rákényszeríteni az áldozati szerep felvállalására.
2015. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 anonim ***** válasza:
43%
.... ja, mert én egyedül a #79-es hozzászóló tanácsát látom eddig olyannak, ami legalább nem a Kérdezőt akarná a mainál is rosszabb helyzetbe hozni.
2015. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 62%-os! A szakember (pszichológus) segíthetne elfogadnia helyzetet, rávilágítana, hogy van élet gyerekkel is, hogy a dolgok nem feketék vagy fehérek, és mindig van előre. Előtte nyíltan beszélhetne az érzéseiről, mert nem ítélné el, és távolabbról tudná szemlélni a dolgokat. Nem kényszerítené, mint a szülei tették, hanem érzelmileg megerősítené.


A menjen világgá azért rossz tanács, mert a kérdező már most rosszul érzi magát az érzései miatt, gondolj bele, ha még azt is a saját számlájára kellene írnia, hogy elhagyta a kislányát.

2015. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
64%

"gondolj bele, ha még azt is a saját számlájára kellene írnia, hogy elhagyta a kislányát." - ez igaz, viszont cserébe nagyjából és több év veszteséggel, de visszakapná a saját életét, ami nem arról szólna végre, hogy mit fogadjon el, mit vegyen tudomásul, kinek-minek feleljen meg. Találhatna végre társat önmagának, akinek ő a fontos, felépíthetné a saját életét.

Ha nem ezt lépi, ha benne marad ebben a körben, akkor erre vajmi kevés esélye van, lássuk be...

2015. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva, én attól félek, hogy a kérdező valami nagy butaságot tett magával. Remélem, hogy nem, de már régóta nem jelentkezett, és aggasztó volt az utolsó válasza. Nagyon sokan iszonyú ronda stílusban írtak itt neki... 😔
2015. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
73%
#88, csak nem kell a legrosszabbra gondolni... én is tudom pontosan, hogy "ősanyucikáék" mennyit tudnak ártani (mást se), de azért már remélhetőleg a Kérdező sem vette őket túl komolyan, még rossz lelki állapotban se...
2015. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
5%
új társat? Normális pasi nem kezd olyan nővel aki elhagyta a saját gyerekét.
2015. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!