Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van ebből kiút?...

Mit tehetnék? Van ebből kiút? Gyűlölöm a lányomat.

Figyelt kérdés

Gyerekfejjel, 15 évesen lettem terhes. Tudom, hogy hatalmas felelőtlenség volt. Nem szerettem volna megtartani a lányom de a szüleim rábeszéltek hogy az lesz a legjobb ha megszülöm. 18 éves koromig gyakorlatilag anyuék nevelték, két éve azonban közölték hogy az én felelősségem most már.

Én azonban képtelen vagyok szeretni őt. Amióta terhes lettem, meg vagyok bélyegezve. Terhesen állandóan gúnyoltak. Ha megismerkedek egy korombelivel és szóba kerül hogy van egy gyerekem úgy néznek rám mint egy utcalányra. Pedig direkt nem is mondom hogy hány évesen szültem. Férfiakkal nem tudok ismerkedni mert senki nem akar ennyi idősen egy gyereket a nyakába.

Tudom én hogy felelőtlen voltam de tényleg egész életemben bűnhődnöm kell emiatt? Szerettem volna továbbtanulni mint a többiek. Most szar munkát végzek szar fizetésért. Szerettem volna eljárni szórakozni. Férjhez menni. Akkor gyereket vállalni amikor készen állok rá. Úgy érzem olyan börtönben élek amiből élve már nem szabadulok. És valahányszor a lányomra nézek azt érzem hogy elvette az életem. :(


2015. júl. 14. 12:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
74%
#90, ILYEN előzmények ismeretében? Ne viccelj már... max az a pasi nem kezd vele, aki nem társat keres, hanem kifejezetten "anyának valót" a saját családfa-fenntartás projektjéhez... azon meg csak nyer a Kérdező, ha ezeket elkerüli. (mondom férfiként... tudod kikkel nem kezdenék a világ összes kincséért se? - a Kérdező torkának eső meg őt mindennek elhordó faék-bonyolultságú ősanyucikákkal... )
2015. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
16%
Valamiért olyan érzésem van, hogy a kérdés kamu. Túlságosan tankönyvszerűen írja le a korai gyerekvállalás hátrányait.
2015. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:
75%

Nézd utolsó, én is bizonyos fokig tapasztalatból írok, aztán mégis "tankönyv-szerűen"... ha az ember elengedné a saját indulatát, azt vagy kimoderálnák (jó okkal) vagy eleve bukna a trágárság-szűrőn, vagy esetleg egyik se, de hasonló "gyomorból jövő" ellenreakciókat váltana ki - ugye Newton:)) - és még véletlenül se a higgadt válaszadást szolgálná.


Mondjuk azt nem értem, hogy miért rohamoztak az ősanyucik, amikor a Kérdező a saját baját 99%-ban pont annak köszönheti, hogy egy ősanyucika - a sajátja - rá tudta kényszeríteni a saját akaratát. Szóval az már alaposan ki van próbálva a részéről, hogy kikre NEM szabad hallgatnia még véletlenül se, kik azok, akiknek a tanácsával biztosan rosszul jár... hs egyszer a saját anyja agybaja folytán ide jutott, miért használna neki egy, az anyjával egy húron pendülő?

Én a helyében egyébként senki olyanra nem hallgatnék, aki megint, újra a gyereket helyezi előre... most a Kérdező sorsát kell helyre rakni, akármennyire is belezazulnak ősanyucik, de NEM A GYEREKRŐL SZÓL ez, itt most ebben NEM A GYEREK AZ ELSŐ, tessen szépen tudomásul venni...

2015. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
30%

Csak egyet felejtesz el, kedves utolsó! A lány és a kisgyerek már összetartoznak. A kérdező rosszul érzi magát attól, hogy nem tudja szeretni a kislányt, és bár legszívesebben menekülne, csak rontana az állapotán, ha eldobná magától, és világgá menne. Mert azt, hogy anya, már nem tudja semmissé tenni, mert nem lehet egy emberi lényt csak úgy hátrahagyni.

Iszonyú nehéz a helyzete, és csak olyan megoldás jöhet szóba számára, ami mindkettejük sorsát megoldaná.

Én pl. ezért írtam a pszichológust, mert van rá esély, hogy feloldja a lányban az ellenérzést a gyerekkel szemben, és talán egymásra tudnának hangolódni. Lehet, hogy csak annyi kellene, hogy szakértő segítséggel meg tudja ismerni a gyerekét, és hogy megmutassák neki, gyerekkel is lehet tanulni, dolgozni, párkapcsolatot kialakítani.

Biztosan van más megoldás is. Pl. befogadó család, ahol levennék a válláról a terheket, de alkalma lenne megismerni a saját lányát, és idővel talán magához venné.

Nem tudom, de ez a világgá menés biztosan nem megoldás.

2015. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
41%

Kedves #94, hogy közimert példára hivatkozzak, a Simek Kittynél is az jelentette végül is a megoldást - úgy tűnik - hogy fogta magát, és mindent-mindenkit hátrahagyva lépett...

Ez persze nem jó, csak a szóba jövő rosszak közül a kisebbik talán - bár nyilván ezt is embere válogatja...

2015. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
8%
nem, 100%-ban annak köszönheti a baját, hogy gyerekfejjel szexelt. Ha akkor féken tudja tartani a hormonjait most nem lenne ebben a helyzetben. Ezt csak magának köszönheti. Csak szegény gyerekét sajnálom.
2015. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
25%

Off1: Ki az a Simek Kitty?

Off2: 67%-os - neked miért vörös posztó mindenki, aki gyerekpárti? Állandóan ősanyucizol, tök feltűnő most már. kire haragszol ennyire? Nagyon gáz.

2015. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
69%

#96, a minősíthetetlen szülei akadályozták meg a lányt a számára megfelelő út választásában.

#97 - azt hittem nyilvánvaló: az ősanyucikra:) - mondjuk az olyan szülőkre, mint a Kérdezőé.

2015. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:
67%

ja: [link]

Egyébként keress rá a google-n...

2015. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:
65%
"Off2: 67%-os - neked miért vörös posztó mindenki, aki gyerekpárti?" - bocs, ugyan nem nekem írtad, de milyen alapon nevezi magát "gyerekpárti"-nak bárki is, aki nem a Kérdezőt támogatja a szülei aljasságával szemben, vagy aki a gyerekek jog-korlátozásának tapsol????
2015. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!