Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek logikus a Szenthár...

Szerintetek logikus a Szentháromságtan?

Figyelt kérdés

#logika #Szentháromságtan
2012. szept. 15. 08:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/149 A kérdező kommentje:

Zsömle:

Te kereszténynek tartod magad az eretnek gondolataiddal?

(Nem mintha zavarnának, csak kérdezem.)

2012. szept. 15. 22:40
 22/149 anonim ***** válasza:
18%

Mitől eretnek?

Ezek a bibliában leírt tények.

Nem az Én gondolataim, hanem a biblia tanítása.


Igen igyekszem keresztény életet élni.

Zsömle/lány

2012. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/149 anonim ***** válasza:
73%
Nem azt mondanám, hogy nem logikus, hanem inkább azt, hogy embernek nehéz felfogni. Ugyanis számunkra nem igazán elképzelhető, hogy három személy egy legyen - a mi fogalmainknak, értelmünknek ez ellentmond.
2012. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/149 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem fontos a Biblia alaptanításait rendszerezni és logikusan értelmezni, de a Szentháromság ha jól tudom nincs közvetlen módon kijelentve benne. Ezért veszi körül ilyen vita. Csak a hit szellemének a kinyilatkoztatása által lehet megérteni. Viszont az hogy Jézus Krisztus Isten, egyértelműen ki van jelentve benne több helyen is. Bár ennek az intellektuális elfogadása szintén nem sokat ér, hanem csak az Atya kinyilatkoztatása ad igazi értéket neki, amely által megkapják az Istentkeresők a vacsorai meghívót:


Luk 2:34. ...Íme ez vettetett sokaknak elestére és feltámadására az Izraelben; és jegyül, akinek sokan ellene mondanak;


A válaszom a kérdésre az, hogy nekem logikus a Szentháromság, de biztos hogy előbb hittem benne mielőtt megértettem volna. Nem tudom elképzelni hogy Isten a beszéde nélkül tenne valamilyen csodát, vagy hazudna, vagy csődöt mondana a szava, tehát az Ige egyenlő Istennel. És ezen a ponton érkezik el mindenki oda, hogy Istent vagy szavahihetőnek tartja, vagy hazugnak. Mert ha az Igéje, akit a názáreti Jézus Krisztusként megismerhetnek az emberek, nem lenne Isten és mindenható, és az Igazság, akkor az Atya sem lenne képes bármire, hiszen a beszéde nélkül semmi sem lett, ami lett:


Ján 1:3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.

2012. szept. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/149 mustafa33 ***** válasza:
83%

Szent Ágoston legendája a Szentháromság titkáról.

Történt egyszer, hogy Szent Ágoston észak Afrikában a tenger partján sétált és a Szentháromság titkán töprenget. Egyszercsak odaért egy gyerekhez, aki a kezében lévő kagylóhéjal meregette a tengervizet egy homokba ásott gödröcskébe. Megkérdezte a gyrektől, hogy mit csinál. -Átmerem a tengert ebbe a gödröcskébe. Válaszolt a gyermek. -De hát ez lehetetlen, mondá szent Ágoston. -Hamarabb sikerül nekem átmerni a tengert, mint neked megfejteni a titkot amin töprengsz. Válaszolta a gyermek.

2012. szept. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/149 mustafa33 ***** válasza:
91%
Ez volt az a kérdés ami miatt Kálvin János máglyahalálba küldte Servetus Mihályt.
2012. szept. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/149 Mulder614 ***** válasza:
50%

Ha Jézus is Isten lenne Sátán mikor megkísértette Jézust Jézus nem mondta volna hogy "Távozz Sátán mert meg van írva, az egyedüli igaz Istent imád."

Jézus ha Isten lenne akkor azt mondta volna hogy "Meg van irva hogy minket imádj! És nem csak EGYEDÜLI igaz Istenről beszélt volna.

2012. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/149 anonim ***** válasza:
87%

1Ján 5:10 Aki hisz az Isten Fiában, bizonyságtétele van önmagában. Aki nem hisz az Istennek, hazuggá tette őt; mert nem hitt abban a bizonyságtételben, amellyel bizonyságot tett Isten az ő Fiáról.


Aki nem tiszteli ugyanúgy a Fiút mint az Atyát, az hazuggá tette Istent, és pogány 'istentisztelő':


1Kor 10:20. ...amit a pogányok áldoznak, ördögöknek áldozzák és nem Istennek; nem akarom pedig, hogy ti az ördögökkel legyetek közösségben.

2012. szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/149 A kérdező kommentje:
Annyi mindenesetre kiderült számomra, hogy a kedves válaszolók többsége belátja, hogy a Szentháromságtan illogikus. A kérdés most már csak az, hogy jogos-e azt elvárni, hogy egy tudásalapú társadalom - megtagadva a tudásba vetett hitét - pusztán a tradíció tiszteletét alapul véve mégis higgyen benne.
2012. szept. 16. 10:15
 30/149 anonim ***** válasza:
77%

Isten nem társadalmakat hívott el örök életre, hanem személyeket.

Ha Isten fel tudja függeszteni a természet törvényeit, akkor miért gondoljuk azt Róla hogy Ő maga is alá van rendelve azoknak? Isten csodatevő Isten. Ha valamit nem lehet megmagyarázni, és a természet törvényeit áthágja, az a csoda. Csak hinni lehet benne és elfogadni hogy ez van, így történt.. Maga Isten is a természet és minden felett uralkodó lény. Nem lehet ésszel felfogni Őt, ezért nem is ésszel kell keresni. Azért adott Isten jeleket és csodákat a történelem folyamán az emberiségnek, hogy elkezdjenek hinni Benne. Ha egy csoda a megszokott természetes dolgokról Isten felé irányítja az emberek figyelmét és Istent dicsőíti, az azért van hogy az emberek megismerhessék Isten tulajdonságait, személyét, erejét stb.


1Kor 2:14 Érzéki (pszükhikosz=

- lelki; természetes, pszichikai) ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait: mert bolondságok neki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképpen(szellemiképpen) ítéltetnek meg.

2012. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!