Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek logikus a Szenthár...

Szerintetek logikus a Szentháromságtan?

Figyelt kérdés

#logika #Szentháromságtan
2012. szept. 15. 08:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/149 anonim ***** válasza:
83%
Milyen érdekes: filozófiából doktorált (és még 1-2 egyéb szakot elvégzett ember képes ezt elfogadni (személyesen ismerek ilyet). Pedig egyáltalán nem kistudású ember... Csak képes beismerni, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet ésszel felfogni, és attól, hogy valami illogikus, nem feltétlenül nem igaz. Szerencsére nem minden logika alapján működik ebben a világban.
2012. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/149 A kérdező kommentje:

41

Én is éppen filozófiából doktorálok... Amúgy igazából amellett kellene érvelned, hogy kijelentések igazságértéke irreleváns az elfogadhatóságuk szempontjából... Hiszen a Szentháromságtan is kijelentésekből áll.

2012. szept. 16. 23:21
 43/149 anonim ***** válasza:
Akkor: logikusnak nem logikus, ezt beismerem. Ha erre voltál kíváncsi, akkor megkaptad.
2012. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/149 anonim ***** válasza:
Bocsi az utolsóért, egy kicsit fárasztó napom volt tegnap. Ritkán szoktam ilyen lenni.
2012. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/149 A kérdező kommentje:

44

Semmi gond, a lényeget elmondtad. D

2012. szept. 20. 12:35
 46/149 anonim ***** válasza:
5%

Nos anyira logikus hogy oszegyurtak az elmeleteket.

Nezd meg ezt a linket is: [link]


Ugy nez ki mas tobszor probaltak "elsutni a viccet".

Azaz Jezus alakja megtestesiti az oszes elotte levo tulajdonsagait....erdekes nem?


Egyebkent a biblia a kuliszak mogott keresoben beirva megadja a valszt ket konyv formajaban csak ellege erdekes es elter az oszes egyhaz ertelmezesetol.....

2012. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/149 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nehezen érthető de logikus, van a kezem, van a szemem, van a szívem, van a talpam, külön dolog mind, mégis mind én magam vagyok, ráadásul azonos időben.


Ha az embernél egy egyszerűbb lény, a lepke képes rá, hogy először hernyó, majd báb, majd lepke legyen 3 különböző dolog, mégis az azonos élőlény, egy embernél sokkal magasabb szintű lény miért ne lenne rá képes akár azonos időben is ?

:)

2012. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/149 anonim ***** válasza:
7%
Természetesen nem. Három személy nem lehet egy személy. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek három különálló személy.
2012. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/149 ms91 ***** válasza:
42%

Értelmetlen.

Amikor Istenhez imádkozok, akkor imádkozok Jézushoz és a Szentlélekhez is?

Ezt hogyan képzeljem el?

Szerintem nem logikus a Szentháromság tana.

Egyébként is csak Istenhez szabad imádkozni.Mármint ha az ember logikusan belegondol, nem fog se szentekhez, se angyalokhoz, de még Jézushoz se fog szólni ima útján.

A Jézus által tanított ima is jó érv:MIATYÁNK

2012. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/149 A kérdező kommentje:

40

Hát ez nem volt jó hasonlat. A jó hasonlat ez lett volna:

1+1+1=3

2012. szept. 21. 18:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!