Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek logikus a Szenthár...

Szerintetek logikus a Szentháromságtan?

Figyelt kérdés

#logika #Szentháromságtan
2012. szept. 15. 08:39
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/149 anonim ***** válasza:
79%
Én pedig csak csak ugyanazt tudom mondani, amit már elmondtam: a személy nem a létező, hanem létezési mód. Ha ezt nem érted, akkor az a doktori cím valóban túlzás.
2012. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/149 A kérdező kommentje:

71

Ez akkor lehetne igaz, ha egy ember, azaz egy személy létezhetne nem-személyként, azaz nem emberként is. Amúgy pedig pofád lapos.

2012. okt. 10. 05:53
 73/149 A kérdező kommentje:

Kieg.

Vagy a személyes Isten létezhetne nem-személyesként is - személyes "létmódjával" párhuzamosan. Csakhogy ez logikátlan állítás.

2012. okt. 10. 06:03
 74/149 anonim ***** válasza:

>>Vagy a személyes Isten létezhetne nem-személyesként is - személyes "létmódjával" párhuzamosan. Csakhogy ez logikátlan állítás.<<


Miért logikátlan? Az isten lényeg az Isten nem személyes léte.

2012. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/149 A kérdező kommentje:

74

A személyes istennek, mint szubsztanciának attribútuma (lényegi tulajdonsága) a személyesség. Vagyis lényegéhez tartozik.

2012. okt. 10. 17:55
 76/149 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Zoltán!

A beszólásod miatt az eddigi eszmecserénket részemről befejezettnek tekintem. Meglepőnek tartom a gőgödet, amit eddig figyelmen kívül hagytam. Miért gondolod, hogy mindazok, akik az elmúlt többszáz évben a Szentháromság tételét elfogadták, hülyék voltak (vagy rosszabb), mert nem vették észre, hogy az egész egy logikai önellentmondás? De végre megérkeztél te, aki most ezen a fórumon végre helyreteszel mindent.

Miközben egy olyan tételt támadsz, amit valójában meg sem értettél, mert nem vagy tisztában a benne használt (filozófiai) fogalmaknak a jelentésével. Mert nem tudod, mi a különbség létező és létezési mód között, lényeg és személy között, szubsztancia és szubzisztencia között a fenti tételben. Amíg az alapok hiányoznak, ne kezdj komolyabb dologba.

2012. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/149 A kérdező kommentje:

Kieg.


Mellesleg nem értem, milyen alapon nevezel te engem gőgösnek, miközben te állítod azt, hogy én nem vagyok alkalmas a filozófia PhD-ra? Talán akadémiai doktorid van filozófiából?

Még ha lenne, akkor is óvatosabban kellett volna fogalmaznod.

Tudsz pár filozófiatörténeti terminus technicust, és azt hiszed, már egy filozófia doktorjelöltet is kioktathatsz?

Azt hiszem, pajti, te vagy kettőnk közül a "gőgös"...


A szentháromságtant a kereszténységen belül sem fogadja el több keresztény vallási irányzat. Milyen alapon tartod akkor abszolút igazságnak?

Amikor ezt a kérdést kiírtam, a véleményekre voltam kíváncsi. Tiszteletben tartom a véleményeteket, akkor te is tartsd tiszteletben az enyémet - és ne gázolj bele a lelkivilágomba, rendicsek?

2012. okt. 10. 21:25
 78/149 anonim ***** válasza:
2012. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/149 A kérdező kommentje:
2012. okt. 10. 22:55
 80/149 ms91 ***** válasza:
6%

Látom itt a vita nagyon elment a filozófia irányába.

Nem tudom, ennek egyáltalán van-e értelme.

Ha Isten lényét ilyen nehéz lenne megérteni, akkor egy átlag hívő soha nem tudna benne teljesen hinni.

Mert azt be kell látni a háromság elmélet a logikával ellentétes.

Épp ezért véleményem szerint nem is kell filozófiai tudás hozzá, hogy megértse az ember, baromság az egész háromságtan.Csak egy rövid példa:


Márk 10:17-18



"...>> Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?<<

>> Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus - Senki sem jó, csak egy: az Isten.<<"


Ha Jézus lenne maga az Isten, vagy legalábbis a háromság elmélet szerint nézve Isten lényének a második személye, akkor ez a szava nem azt jelentené, hogy hazudik?

Ezen vitatkozni is kár.

2012. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!