Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek logikus a Szenthár...

Szerintetek logikus a Szentháromságtan?

Figyelt kérdés

#logika #Szentháromságtan
2012. szept. 15. 08:39
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/149 A kérdező kommentje:

81

Igazad van. D

2012. okt. 11. 08:32
 82/149 A kérdező kommentje:

Kieg.

Bár az tény, hogy a szentháromságtant filozófiailag igyekezek megindokolni. Ezen kívül pedig, ha elutasítjuk, az Jézus személyének identitásával is felvet pár fogas kérdést.

2012. okt. 11. 08:34
 83/149 A kérdező kommentje:

82

Jav. "igyekezek" helyett igyekeztek

2012. okt. 11. 15:01
 84/149 anonim ***** válasza:
75%

"Köszi az adekvát választ. Viszont nem győztél meg vele"


Szerintem a gondolkodásod sem Istenközpontú, így a helyes értelmezést sem tudod elfogadni sem belátni, csak ha már ott lenne a szívedben az igazságban való hit. Értelemmel pedig nem lehet megismerni Istent.


"A személyesség hármassága pedig végképp önkényes dogmának tűnik."


Akkor nyisd ki a füled: Istenről sem a kereszténység, sem az Ószövetségi kinyilatkoztatás nem kizárólagosan egy személyként beszél:


5Móz 6:4 Halld Izrael: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!


Ezt vallja az Ószövetség, a mostani judaizmus, és a kereszténység is.

'A mi Istenünk egy('ehád' szó szerepel itt) Úr.'

A házassággal kapcsolatos igeszakaszban is az 'ehád' szó szerepel az 'egy' helyén, ahol azt mondja a Biblia hogy:


1Móz 2:24 Annak okáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy(ehád) testté.


Annak ellenére hogy egy(ehád) test a férfi és a nő a házasságban, mégsincsenek összenőve.

A házasságban is van két személy egy testben, amikor a két test egységbe(ehád) kerül, mert 'egybekelnek' egymással. Ahogy az asszony a férfiból vétetett, ugyanúgy a Fiú is az Atyából származik:

1Móz 2:23 És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.


Az Újszövetség központi tanítása hogy Isten Atya, Akinek mint szülőnek van egy EGYSZÜLÖTT Fia, aki lényegazonos vele, de a személyek nem azonosak. Hasonló a férfi és nő házasságához.

A Fiú azért lényegazonos az Atyával mert közvetlenül Tőle született:


Ján 8:42 Monda azért nekik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem...


Példák az Ósz.-ből a Szentháromságra:


1Móz 1:26 És monda Isten: Teremtsünk embert a MI képünkre és hasonlatosságunkra...


1Móz 11:7 Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvüket, hogy meg ne értsék egymás beszédét.


Ézs 6:8 És hallám az Úrnak szavát, aki ezt mondja vala: Kit küldjek el és ki megyen el nékünk? Én pedig mondék: Ímhol vagyok én, küldj el engemet!


1Móz 19:24 És bocsáta az Úr Szodomára és Gomorára kénköves és tüzes esőt az Úrtól az égből.


Zsolt 2:12 Csókoljátok a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne vesszetek az úton, mert hamar felgerjed az ő haragja. Boldogok mindazok, akik őbenne bíznak!


Az epifániák során soha nem az Atya (hiszen Őt soha senki nem látta, csak az egyszülött Fiú aki az Atya keblében van) jelent meg, hanem mindig Krisztus jött el az Úr küldöttjeként, Akit imádtak, és ezt nem tették volna meg egy angyallal sem az Ószövetségben, és a keresztények sem:


Bír 13:20 Tudniillik, mikor a láng felcsapott az oltárról az ég felé, az oltár lángjában felszállott az Úrnak angyala. Mikor pedig ezt meglátták Manoah és az ő felesége, arccal a földre borultak.

Bír 13:22 És monda Manoah az ő feleségének: Meghalván meghalunk, mert az Istent láttuk.


Tehát már az Ószövetség idején is volt erről kijelentése és ismerete az embereknek.

Később a kereszténység elleni védekezésként kezdték el tagadni a Krisztus istenfiúságát.

Ennek érdekében mindent átértelmeztek a Bibliában. Hála Istennek, hogy a teljes Ószövetséget Kr. előtt néhány évszázaddal Alexandriában görögre fordította egymástól függetlenül elkülönítve hetven tudós, amit Septuagintának neveznek. Helyes volt a fordítás, ami akkor jött létre, amikor még nem jött el Jézus Krisztus, és nem volt szempont az hogy ki kell rekeszteni Őt.



"Az egészet csak azért találták ki, hogy egy emberszerű lényt, Jézust, Istenként imádhassanak."


Keresztény egyház megszületése előtti esemény:


Máté 2:11 És bemenvén a házba, ott találák a gyermeket(Jézust) anyjával, Máriával; és leborulván, tisztességet tőnek neki; és kincseiket kitárván, ajándékokat adtak neki: aranyat, tömjént és mirhát.

2012. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/149 A kérdező kommentje:

84

Bocs, de ez elég zavaros volt. Az idézgetés helyett a saját szavaiddal kellene operálnod...

2012. okt. 13. 18:21
 86/149 anonim ***** válasza:
Persze. Tiszta logika, úgy mint a kereszténység és a többi vallás is, tiszta logika. Mi nem logikus abban, hogy egy személynek személyiség hasadása volt, de nem félbe hasadt hanem 3 felé.
2012. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/149 anonim ***** válasza:
100%
Koszi 12:32 nekem nayon is logikus es meggyozo volt.Folleg az egy teste vallasa a hazasagban a feleknek amik szinten nincsenek oszenove es irva vgyon az is hogy a ferfibol vetetett a no mintahogy Jezus is az Atyabol...igy mar ertheto legalabbis szamomra.
2012. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/149 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy ahol Isten arról beszél, hogy ő egy, ott a héberben mindig egy olyan "egy" áll, ami több részből összetevődött egyet jelent. Ugyanúgy, mint a férfinál és asszonynál a "lesznek ketten egy testté" résznél.
2012. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/149 anonim ***** válasza:

Helló!


Nos, tartsd fel három ujjadat. Képzeld el, hogy egy kétdimenziós sík úgy vágja el, hogy gyakorlailag 3 megközelítőleg kör alakú síkidom lesz a vetület. 2 dimenzióban sehogyan sem tűnik logikusnak, hogy az a három dolog egybe tartozik. Hogyan lehetne egy a három?-kérdezhetné jogosan egy " dimenzióban élő lény. SZóval lényeg a lényeg: miért ne lehetne ugyanez mondjuk dimenziókkal? Vagy bárhogy máshogy MAGASABB ÉRTELEM SZINTJÉN, amit mi egészen egyszerűen nem érthetünk meg a magunkén? Miért akarod Istent behatárolni emberi logikával? Nem lehet! Ha olvastál Bibliát, számtalan helyen leírja azt, hogy az ember képtelen átlátni, felfogni őt. És amit felfog, azt is van, hogy csak pl 70 éves korában.

Az ember sok mindent megtudhat, a Biblia azt írja, hogy ,,ha keresni fogod ott a te Uradat, a Te Istenedet, megtalálod, ha teljes szívvel, lélekkel keresed!" Erről bővebb infó itt: https://www.youtube.com/watch?v=of3uNz9M0Ms

2012. okt. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/149 A kérdező kommentje:

89

Süket duma.

2012. okt. 21. 11:48
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!