Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mindig elvisz a szívem?

Mindig elvisz a szívem?

Figyelt kérdés

Sajnos oda jutottam,hogy (bár anyagilag MÉG megengedhetem) szörnyen sok cicám lett. Eleinte csak 4 volt (2 mentett) aztán lett 7,majd most 9. De tervben van még egy 4 tagú cicacsalád (a vonatállomáson élnek,sajna eléggé rossz állapotban) befogadása is. Ezt is tudom még bírni,viszont nagyon jól tudom,hogy ez után kiakad a mérő,mert onnantól nem tudok tekintélyesebb összeget félrerakni havonta (házvásárlásra).


A baj,hogy akármikor látok egy posztot,egy kóbokát vagy többet,és átérzem a helyzetét,rögtön be szeretném fogadni. Pláne,ha tudom,hogy hátrànyosabb állapotban/helyen van,mint más gazdikereső.

Közepes minőségű táppal etetek,és kis konzerv mellé csirkehússal. Így sem olcsó+még az orvos is. Vitaminok,étrendkiegészítők és gyógyszerek. Ismerem a korlátaimat,mégsem törődök vele. Mit tehetnék?



2019. aug. 2. 09:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
89%

Nagyon nagylelkű vagy tényleg, de Te is tudod, hogy ez nem mehet így a végtelenségig. Szóval ami így hirtelen eszembe jut az az, hogy inkább gazdit próbálj meg keresni akik be tudják fogadni a kóbor cicákat, és nem okoz nekik problémát.

Aztán ha majd tudsz még félre rakni, pl a házban is elférnek páran, de ha kitartó vagy, nem árt elgondolkozni azon, hogy a későbbiekben kezdeményezd egy menhely létrehozását, vagy csak támogasd őket, akár önkéntesként is segíthetsz..

Rengeteg a lehetőség, sok sikert. :)

2019. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Vagy összeszeded magad és belátod, hogy nem tudod megmenteni a világ összes bajbajutott állatkáját, vagy káosz lesz, belerokkansz egy idő után és az állatoknak is egyre rosszabb körülményeik lesznek.
2019. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 A gazdisodást már próbáltam,de tudod,nem nagyon kapkodnak a macsekokért... Főleg most,hogy több csoportban is látom az ezrével érkező napi posztokat gazdikeresőkről. Ha befogom és kikupálom őket,szinte biztos,hogy nálam maradnak...


#2 Igen én is félek ettől,de tudod,annál nincs rosszabb körülmény,minthogy az utcán tengódik jó esetben minimális élelemmel,mindenféle betegséggel és a hőséggel/faggyal kűzdve 😔

2019. aug. 2. 10:16
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Mivel eteted öket? Esetleg ha egy picit csökkentesz a kiadásokon (nem azt mondom, hogy etess 90 forintos tacskós táppal, félreértés ne essék), akkor talán nagy mennyiségben a kicsit olcsóbb is sokat számít. Az a baj, hogy kevés ilyen ember él, mint te, aki segíteni szeretne minden állaton. Esetleg menhelyeket megkérdezhetnél, hogy tudnak-e segíteni. Le a kalappal előtted, ügyes vagy! (Én egy macskát is nehezen tartok el, akkor te 9-et.. Wow. Ügyi.)
2019. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Próbálj alternatív megoldást találni arra, hogyan segíthetnél a kóbor állatoknak. Csatlakozz facebook csoportokhoz, blogolj a felelős állattartásról, készítéshetsz plakátokat, csinálhatsz instafiókot felelős állattartásról, önkénteskedhetsz állatmenhelyen stb. Esetleg adakozhatsz állatotthonnak, állatmenhelynek, amikor összejön annyi spórolt pénz, amiből megengedheted. Keress hasonlóan gondolkodó és érző embereket, akik elmondhatják a saját tapasztalataikat és inspriálhatjátok egymást.

Facebookon, jófogáson, instán hirdetheted a talált kisállatokat, hogy fogadják őket örökbe, illetve állateledelesnek, állatorvosnak is szólhatsz, vihetsz nyomtatott képeket, hogy tegyék ki és lássák a betérők hogy örökbe lehet fogadni kisállatot.

Ha minden kóbort befogadsz akkor nemcsak te fogsz rámenni, hanem a cicáknak sem tudsz majd normális életet biztosítani!

Te egy nagyon jó ember vagy! Ne hagyd, hogy a benned lévő jószándék ellend forduljon. Sajnos minden kóbor állatot nem lehet megmenteni, de ez nem a te hibád. Tedd meg minden nap, amit tudsz, és az férjen bele a keretedbe úgy, hogy ne menjen a saját életed és a már befogadott kisállataid rovására! Keress lehetőségeket, hogyan tudnál segíteni a kóbor állatoknak anélkül, hogy rámenne minden félretett pénzed.

2019. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogsz tudni minden kóbor állatot befogadni, ezt te is tudod. Az én szomszédságomban a kóborcica problémát úgy igyekszik orvosolni a közösség, hogy befogdossák és kiivartalanítják a környékbeli cicákat (nyilván a legtöbb szomszéd ebben nem partner, de akadnak néhányan, akik segítenek, és már ez is nagyon jó dolog), valamint folyamatosan etetik őket, és szigetelt cicaházakat tettek ki nekik, amiket mind télen mind nyáron nagyon szivesen használnak. Én csak most költöztem ide, de nagyon meglepett és örömmel töltött el ez a hozzáállás, hogy így gondoskodnak a környékbeli állatokról, és én is megpróbálok segíteni amiben tudok. Esetleg te is szervezhetnél hasonlókat, mert bár nem tudod őket befogadni, de jelentősen javíthatsz az életkörülményeiken.
2019. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Én inkább a közeli állatmenhelyet támogatnám anyagilag vagy élelemmel, takarókkal, játékokkal. Egyrészt több állatnak tudsz segíteni, másrészt 13 macska már sok! Nemes dolog, hogy segíteni akarsz rajtuk, de ha ne adj isten történik valami, kevesebb bevételed lesz vagy kórházba kerülsz ki fog gondoskodni róluk? Szóval nem az állatokat gyűjtenéd be, hanem a rájuk szánt összeget ajánlod fel, akár havi szinten.
2019. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem, miért lettem lepontozva, én csak segíteni próbáltam...
2019. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Ohh én is hasonlóan vagyok, nekem ugyan csak 4 macska van, és 2 kutya, de eredetileg csak 2 cicát akartam. Aztán a többieket mentettem, és a nyakamon maradtak. Emellett szerencsére voltak, akiket gazdihoz juttattam, és etettem kóbor cicacsaládot, plusz mindig igyekszem támogatni a közeli szervezeteke. Már ígyis alig győzöm, de közben meg tudom, hogy ha az utamba kerül egy doboznyi kitett kiscica az erdőben, akkor soha nem hagynám ott őket! Már előre rettegek, mit találok legközelebb.... Nagy álmom, hogy egy megfelelő ingatlanon létehozzak egy cicarezervátumot, ahol elhelyezhetném és rehabilitálhatnám a rászoruló cicákat, segítve a helyhiánnyal küzdő mentőszervezeteket. Jó látni, hogy nem csak én gondolodom így! A vonatállomásos cicáknak nem lenne elég, ha rendszeresen etetnéd/féreghajtóznád őket, és kihelyeznél nekik cicaházakat? Vagy veszélyben vannak?
2019. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók,mindenki tanácsát nagyon köszönöm és előre megjegyzem,hogy mindenkit csak felfelé pontoztam!
2019. aug. 2. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!