Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem kellene rasszizmusnak...

Nem kellene rasszizmusnak minősíteni azt hogy ha valaki az állatokat az emberek felett valónak tartja tehát azt mondja hogy az emberek rosszak mind alapvetően, az állatok pedig jók?

Figyelt kérdés
Miközben mind a kettő az élővilág tagja és ugyanúgy vannak rossz és jó tulajdonságaik, és különböző személyiségük, például a macskák megölik a madarakat, a kutyák néha megeszik a saját kis utódaikat, attól még ők nagyon aranyos kisállatok, de némelyek közülük ilyeneket is művelnek. Azok az emberek akik ezt nem veszik tudomásul azok egyáltalán hogyan csinálták meg a nyolc általánost azt nem értem.
2019. aug. 12. 11:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó. Jó nagy marhaságot mondtál. Fajtól függően képesek külömböző mértékű gondolkodásra az állatok is. Problémamegoldó képességük van, tehát mérlegelni is tudnak. Az állatok értelmi szintjét emberek érettségi szakaszaival szokták értelmezni. Egy kutya például egy 3 éves gyerek intelligenciájával bír. Egy delfin egy 5 évesével. Akkor szerinted egy három éves gyerek sem képes gondolkodni? Nyilván ahhoz, hogy ezek megnyílvánuljanak számunkra feltűnő módon tanításra van szükség, ugyanis a vadonban ezeket a képességeiket majdnem teljes mértékben a túlélésre fordítják.


A csinpánzos példa is alapvetően hibás, ugyanis dokumentált, hogy a csimpánzok jelenlegi fejlettségi szintükön is képesek gonoszok lenni.


Tehát összességében az nem ember, vagy állat függő, hogy mennyire hajlamos gonoszságra a szóbanforgó egyed, hanem az konkrét fajtól függ. Tehát akár tettszik, akár nem fajonként változik az ilyenre való hajlamosság, az állatok között is, és ez nem intelligencia függvénye.

2019. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
37%

Én sokkal többre tartom az állatokat mint az embereket

És nagyon sokan gondolják így mert ennek meg van az oka

2019. aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kérdező, mintha te k--rvára szeretnéd az embereket, konkrétan provokálni szerettél volna a kérdéseddel. Hagyjuk már, nagy emberszerető lol. Hány emberen segítettél eddig?
2019. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hu most én azt nem tudom megszámolni, de elég sok.
2019. aug. 16. 23:00
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

Gondolod, hogy egy csecsemőt tart kevesebbre mint egy kiskutyát?


Láttál te már 3 meg 5 éves gyereket?


Mert nekem van, ráadásul az intelligensebb fajta, mégis borzasztó egyszerűen gondolkozik még.


Egyébként mindenfajta döntéshozást nálunk az iqhoz mérnek, aki nem ér el egy bizonyos szintet, nem hibáztatható a döntéseiért, mivel nincs teljesen tudatában annak, mit tesz.


3 meg 5 éves gyerekere egy fokozottan igaz.


Az embereket a tudatos döntéseik miatt ítélik el azok, akik nem bírják őket, az állatok nem képesek ilyenre, ha mégis, akkor is csak annyira, mint egy korlátozottan cselekvőképes ember, és úgy sem verik nagy dobra, ha gonoszak, ezért bírják őket jobban az állatvédők.


Jajj szegény delfin nem akarta megerőszakolni, hisz állat, ösztönlény, nincs tudatában annak, mit tesz. Jajj szegény kutya mindegy mit teszel vele, mert nem képes felfogni és akkor is szeretni fog.


Aki az állatokat jobban szereti, az azért van, mert védtelennek tartja őket, butának, akik nem képesek önállóan gondolkozni ezért védelemre szorulnak.


Ez így is van, ha felfognák mit teszünk velünk, tömegével irtanának minket, de akkor már senki sem védené őket, mert nem érnének kevesebbet nálunk, nem lennének segítségreszoruló szegény kis cukikák akik nem képesek kiállni magukért.


Egyébként belénk kódolt dolog, hogy a cuki rászorulót védjük, ezért van a kisbabáknak hatalmas szemük meg nagy buci fejük.


A majmok gonoszságáról nem tudtam ez új infó, annyit tudtam csak, hogy a delfin az egyetlen állat ami szórakozásból erőszakol(vagyöl?), mondjuk össze sem tudom mérni mondjuk a gorilla és a delfin iqját..


Egyébként az alacsonyabb iqval rendelkező emberekben jobban működnek a veleszületett ösztönök, mint a gyengébb cukik védelmezése, ha pedig valami sérelem éri őket gyerekkoruk folyamán, ez nem a csecsemőkre fog kivetítődni, mint ahogy természetes lenne, hanem az állatokra.

2019. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező! Én pont tegnap írtam ki egy ilyen kérdést és meglepően tapasztalom, hogy bizonyos embereknél ember - állat prioritás terén ők az állatokat helyezik előtérbe. Aztán meg minket köpködnek, hogy mit képzelünk, mintha mi nem szeretnénk az állatokat! Szerintem elég gáz, hogy valaki többe nézi a kutyáját, vagy a macskáját mint általánosságban az embereket.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__1006..

2019. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én is imádom az állatokat, olyan helyesek ahogy viselkednek. Azt nem szeretem pl ha valaki státuszkutyát tart (tipik izomkutya), vagy macskákat a saját tányérjából etet, sőt a gyereke tányérjából lassan. De azt vettem észre, sok embernek azért is muszáj kutya, mert különben egymást sem tudják szeretni. Mennek az utcán, és csak akkor mernek közeledni egy emberhez ha előtte a kutyája megszaglászta, és a kutya kapcsán kezdenek beszélgetni, de sokszor még párok is. Ez nekem furcsa mert így pótlék a kutya, pedig 2 ember kutya nélkül is tudjon már beszélni néhány szót. Sajnos sokan divatból "szeretik" az állatokat, és nem ténylegesen, és tényleg csak pl kutyára macsekra korlátozzák. Sokan se kutya, se pl cigi nélkül már ki se mernek menni az utcára.
2019. aug. 28. 14:12
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, divat lett a kutyust meg a cicust szeretni! Számomra az a megdöbbentő, amikor olynokat kijelentenek, hogy az állatok többet érnek, meg többe nézik mint az embert.
2019. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!