Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok az ausztráliai...

Mit gondoltok az ausztráliai állatok helyzetéről?

Figyelt kérdés
a napokban több kiutazásos állatmemtős kezdeményezéssel találkoztam. Kicsit kezdem úgy érezni, hogy az emberek már csak divatból(is) csinálják, hogy jobb színben tüntessék fel magukat. Félre értés ne essék, én is sajnálom az odaveszett állatokat, (egy bogarat is képes vagyok megkönnyezni ha szenvedni látom...) de van értelme ennek?! és ha komolyan gondolják... több száz helyismeret nélküli civil akar oda rohanni... ez nem okozna sokkal nagyobb problémát?! még ha szervezetten is csinálják az állatmentést... nem hiszem el h nincs elég helyi önkéntes... :( Mi a véleményetek erről?
2020. jan. 10. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ez egy jó fajtája a magamutogatásnak és még egy ilyen magamutogató "divatból" segítő is hasznosabban és érzékenyebben áll hozzá, mint te...
2020. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
látom nem fogtad fel amit írtam. semmi baj :) nem azt mondtam, h engem nem érdekelnek az állatok, arra lennék kíváncsi h valóban segítene e az ha több száz "nem oda való" rohangálna életüket kockáztatva, és az ott dolgozó tűzoltókra, mentőkre, kórházakra nem tennének e plussz tehert...
2020. jan. 10. 09:49
 3/22 Mr.Q77 ***** válasza:
60%

Sajnos ez a mai világ egyik hibája oda megy a segítség ahol a média "igényt generál".


Bármilyen lakott urbánus környezetben húzol egy képzeletbeli 1-2 km es sugarú kört találnál megoldandó problémát állat/környezet-természetvédelem stb. csak nincs a kirakatban.


Másrészről pl Afrikai szavannán vagy bármilyen más hasonló ökoszisztémában mindennaposak (persze nem ilyen nagy kontinentális mértékben) az erdő,bozóttüzek, melyeknek természetes megújító szerepük van. Van olyan fa melynek magja csak bozóttűz által generált hő hatására kezd sarjadni, és persze ott is hullanak el állatok szép számmal, de ez az élet rendje. testükből dögevők táplálkoznak, táplálják a soványka termőtalajt.

2020. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az még a jobbik eset ha oda akar menni segíteni. Akkor má több agysejtje van mint egyesnek.

Viszont amit nem tudok támogatni, amikor jönnek mindenféle segélyszervezetek kuncsorogni és az emberek lelkiismeretét kihasználva összetarhálnak milliókat, aminek a 90%-át elhasználják “önfenntartásra”.

2020. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Nos, a helyzet forró.
2020. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
igény segítségre, sajnos szinte mindenhol van... :( nincs azzal bajom ha segít valaki és tettekkel hamarabb tud mintha szervezeteknek adományozna... de akkor tegye azt rendesen és összehangolt, szervezett formában. Szerintem ha ezek az önjelölt állatmentők oda csődülnek úgy, hogy semmi egyeztetés nincs a terv mögött... akkor azzal csak további problémákat generálhatnak.. pl mentés közben sebesült lelkes védő teher lehet egy tűzoltónak mert ő menti meg, teher lehet a mentősnek mert el kell látni, és teher lehet a kórháznak ha életet kell menteni.. és ez csak egy ember... ha oda megy több száz, és "elég ha csak" 10 sérül meg... nem tudom... :/
2020. jan. 10. 10:52
 7/22 A kérdező kommentje:
most azokra a szervezetekre gondolok ahol tényleg lenyúlják a pénz 90%-át nem pedig a valóban segítőkre... (de ezt meg honnan lehet tudni...?!)
2020. jan. 10. 10:55
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az meg sem fordul a fejedben, hogy ahol tüzek égnek-égtek, ott nem kóborolhat akárki?

Eleve nem olyan egyszerű kijutni Ausztráliába, még állatot menteni sem.

Ha kijut egy csoport, valószínűleg felügyelet mellett tudnának csak menteni.

2020. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom, hogy régebben is voltak ott tüzek (erről például a Tövismadarak szerzője is ír, aki meg azért ismerte a helyzetet, hiszen ausztrál írónő), a legszárazabb kontinensünkről beszélünk, és erre meg is volt a mód, hogyan tartották kordában, aztán hoztak egy átgondolatlan környezetvédelmi döntést, aminek most isszák a levét.
2020. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
2020. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!