Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok az ausztráliai...

Mit gondoltok az ausztráliai állatok helyzetéről?

Figyelt kérdés
a napokban több kiutazásos állatmemtős kezdeményezéssel találkoztam. Kicsit kezdem úgy érezni, hogy az emberek már csak divatból(is) csinálják, hogy jobb színben tüntessék fel magukat. Félre értés ne essék, én is sajnálom az odaveszett állatokat, (egy bogarat is képes vagyok megkönnyezni ha szenvedni látom...) de van értelme ennek?! és ha komolyan gondolják... több száz helyismeret nélküli civil akar oda rohanni... ez nem okozna sokkal nagyobb problémát?! még ha szervezetten is csinálják az állatmentést... nem hiszem el h nincs elég helyi önkéntes... :( Mi a véleményetek erről?
2020. jan. 10. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

“ (de ezt meg honnan lehet tudni...?!)”


Előre leginkább sehonnan, de amikor látni ilyen kimutatásokat, alig jut el valami a rászorulónak.

Egyszer kopogtattak nálam, mutogattak képeket beteg gyerekekről. Mondtam, ha a család beleegyezik hogy megkapjam az elérésüket, szívesen támogatok egyet direktben. Természetesen ez már nem tetszett nekik.

2020. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Abból kiindulva, hogy rengeteg ember küldözget új évre olyan képeket az ismerőseinek, hogy “Az új évre KÍVÁNOK: szeretetet, barátokat, segítséget, amikor szükség van rá...”

Kívánni még szép, hogy könnyű... meg fotókat megosztani... de ténylegesen segíteni, vagy tenni érte akar egy apró lépést is a másik felé, már luxus?!

És ugyanezt gondolom a most aktuálisan ilyen, ausztráliai őserdős posztoktól. Szimpla, cselekvés nélküli sírdogálásból, nézettség és lájkok céljából generált kamu-“együttérzésből” még soha az életben nem lett valódi segítség!


Kylie Minogue az, akit nagyon tisztelek ebben a helyzetben. Mert ő amellett, hogy megfogalmazta, mennyire szívén viseli az otthonának jelenlegi helyzetét, összefogott az egész családjával, beleértve a szüleit és a testvéreit is, és 500.000 dollárt adományoztak a tűz megszüntetésére, az állatok megmentésére, és az utána történő helyreállításra.

2020. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
igen, de az a felügyelt csoport is nagy valószínűséggel civilekkel van tele. Olyanokkal akik becsülendő mód lelkesek, segíteni akarnak, édes koalákat menteni (aztán meg favebookon menő lenni).... ők ott helyben kapnak egy eligazítást mit hogyan csináljanak, aztán egy sebesült állat láttán seggreülnek?! megijednek ha a közel sem biztonságos területen mellettük csapnak fel a lángok, sokkos állapotban elfutnak, veszélyeztetik a saját testi épségüket és másokét is... tudom, hogy csak a negatív oldalt sorolom... de vajon akik jelentkeznek -mert van rá lehetőségük- azok tisztában vannak ezekkel is?! nekem rzek a megmozdulások annyira átgondolatlannak és műnek hatnak.. :/
2020. jan. 10. 11:16
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, mivel nem lehet csak úgy odamenni, nyilván megszervezik az önkénteseket, ha van rájuk igény, és akkor hasznos lesz a munkájuk. Ha meg nincs igény rájuk, úgysem lesz belőle semmi.

A kezdeményezés jó, ha összecseng az igénnyel, akkor meg hasznos is.

Én semmi rosszat nem látok ebben.

2020. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
értelek, de én tartok attól, hogy több kárt okozna egy ilyen túl lelkes mentőcsoport.. más a véleményünk.. de pont ezért írtam ki a kérdést.. mások véleményét olvasni :)
2020. jan. 10. 11:36
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Lehet sokan divatból csinálják, de szerintem nagyon jó, hogyha segíteni akarnak akár adományozással.

Viszont szerintem elég álszent, amikor 2 nap alatt több állatot öl meg a hús és tejipar a világon, mint ahány állat meghalt ott hónapok alatt.

Vissza kéne szorítani az állati eredetű élelmiszereket és termékeket, ha már annyira allatbaratok vagyunk. Míg a koalàt siratjuk, a fél disznó ott a hűtőnkben.

Minden állat egyformán értékes és szeretne élni.

Én amúgy a helyi vöröskeresztet tudom, hogy megbízható küldeni nekik

2020. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Zalán Mácsai válasza:
67%
Nagyon sajnálom azokat az ártatlan állatokat és együttérzek velük :((
2020. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
Az ottani állatokat ugyanúgy sajnálom mint az itt szinte minden második kérdésben kasztrációra biztató emberek által megkínzott állatokat is. Hogy miért kell a földgolyó másik oldalára menni "segíteni?". Szerintetek hány embernek lenne másként lehetősége ingyen Ausztráliába kirándulni?
2020. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az is álszent dolog, hogy valaki nagyon szívesen adakozik tőle távol eső problémákra, a közeliek felett meg szemet huny.
2020. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
80%
Szeptember óta ég ott minden, eddig senkit nem érdekelt, csak most lett nagy divat a #PrayForAustralia.
2020. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!