Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A Nagyszüleim agyon akarják...

A Nagyszüleim agyon akarják lövetni a 2 éves németjuhász kutyánkat. Tudok ellene tenni valamit?! Hol tudom ezt jelenteni? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 16:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget azoktól, akik legalább nem "marhaságokat" írtak,és vádaskodtak!

Remélem meg tudom menteni a kutyát.

2020. febr. 20. 16:35
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Állatkínzás:


E bűncselekményt a 2004. évi X. törvény iktatta be a büntető törvénykönyvbe, 266/B. §-ként. A törvény indokolása szerint Magyarországon olyan méreteket öltött az állatok bántalmazása, kínzása, hogy ez szükségessé tette az állatok elleni ilyen cselekmények büntethetővé tételét. A szakasz sorszámát 2013. július 1-től 244. §-ra változtatták.


A bűncselekmény elkövetési magatartásai a gerinces állat bántalmazása, olyan bánásmód alkalmazása, mely maradandó egészségkárosodást vagy pusztulást okoz. Az (1) bekezdés b, pontját csak állattartó követheti el: háziasított emlősállat (pl. ló, kutya, macska stb.) vagy egyéb veszélyes állat (tigris, óriáskígyó, skorpió) elűzése, elhagyása, kitétele. A (2) bekezdésben elkövetési magatartás, ha a vadászatot tiltott eszközzel vagy módon folytatnak, vagy a halászat tiltott eszközökkel vagy módon történik.


Aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1)-(2) bekezdésben írt bűncselekményt olyan módon követik el, hogy az az állatnak különös szenvedést okoz.



Önvédelemből viszont le lehet lőni, azt nem tudom, hogy hogyan tudnák kinyomozni, hogy nem amiatt lőtték le, foglalkoznának e vele egyáltalán.

2020. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
A rendőrök sztem le se fogják carni. Keress facebookon közeletekben lévő állatmenhelyt, állatvédőket, vagy akár valamelyik rokonod, barátod, és helyeztesd el valahol vagy keress neki gazdát akár facen is kirakhatod posztban, az is jobb mintha lelövik.
2020. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

"

Nem kiskorú vagy, hanem fiatalkorú..."


A PTK alapján kiskorú, 18 év alatti.

A BTK szerint van olyan, hogy fiatalkorú bűnöző, de a kérdező ugye nem bűnöző.

2020. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

De az őzet azt a bőréért, húsáért lövik le, hasznosítják...

De valóban, az iparban például sokkal sanyarúbb sorsuk van a sertéseknek, mint egy kutyának akit lelőnek, azt törrénetesen a törvény jelenleg nem bünteti.

Én azt sem támogatom, de azért mert az egyik rosszat szabad, nem kell hogy a másik rosszat is szabadjon (kutyát lelőni)...

A vadász sem lőheti le azért mert csak, vagy mert nem bírják etetni.

Indokolt esetben lőheti le, ami például egy támadás, vagy talán ha veszett, stb.

Nem tudom, nem vagyok jogász.

A lényeg annyi, hogy nem lehet lelőni egy kutyát, mert börtönbe is lehet érte kerülni és ez így teljesen rendben van...

A gond csak az, hogy gyakorlatban az állatkínzók 90 százaléka megússza felfügesztettel, vagy pénzbüntetéssel, attól meg nem állnak le, csak sunyiban folytatják.

2020. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
Unatkozó gyerek tanulás helyett a Hófehérkét olvasta és provokál.
2020. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem az állatvédelmi törvény az állat lelövését nem tiltja.
2020. febr. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%
A rendőrség nem csinál semmit, büntetés se lesz. Kiviszi a határba, hivatásos vadász meg kilőheti a kutyákat vadászterületen, mert "hajtotta a vadat".
2020. febr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
Vedd át tőlük a kutyát vagy kérd meg, hogy adják le menhelyen. Ha nem mennek bele, akkor ez a sztori kamu (senki sincs olyan h.lye, hogy inkább a börtönbüntetést kockáztassa, ha számtalan alternatíva is elérhető a számára)...
2020. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%

"Nem a nagyszüleim lövik agyon, hanem szóltak egy vadász ismerősnek, aki kiviszi a határba és ott.."

Ha hivatásos vadász, aki ismeri a jogszabályokat, akkor ezt nem fogja megtenni, már csak azért sem, mert büntetőjogi kategória. A vadászengedélyét is egyből visszavonnák. Veszett állat kilövésénél is elég komoly procedúra van, hogy mintát kell beadni kivizsgálásra, hogy kimutatható-e a veszettség, stb.

2020. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!