Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért csinálják ezt a menhelyen?

Miért csinálják ezt a menhelyen?

Figyelt kérdés

Tegnap jött szembe egy poszt, amiben egy menhely hosszasan ecseteli, hogy az emberek milyen gonoszak és elmondja, hogy árokban találtak 5 újszülött kutyát, és hogy alig tudják életben tartani őket, stb.

Szerintem ezt már nem lenne szabad csinálni. Ez már nem mentés kategória szerintem, hanem kínzás. 1 hetes kiskutyák, kihűltek volna és elpusztulnak, ami szomorú, és mindenkit büntessenek meg, aki felelőtlen és véletlenül felcsinálják a kutyáját, ő meg kiteszi a kölyköket. De ilyen pici kutyákat temérdek pénzért életben tartani természetellenes módon, hogy aztán egy menhelyen éljenek... már túlzásnak tűnik.


2020. ápr. 24. 07:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy nem ők vették el az anyától az állatot, de humánusabbnsk tűnik a szenvedés nélküli halált elősegíteni, mint erőnek erejével életben tartani azokat a kis jószágokat, akiknek ez szenvedés.



Korábbi válaszra reagálva, azt sem értem, hogy miért tartunk "életben" olyan embereket, akik mozogni, beszélni, gondolkodni, érezni sem képesek és ha meghal a szülő, egy intézetben pelenkázzák tovább, amiből ő semmit nem érzékel. Ez visszaélés a tudománnyal. Életben tartjuk, csak mert képesek vagyunk rá, de nem érdekel, hogy mindenkinek rossz ez.



(mindenkinek megy a zöld, köszi, hogy jókat írtok és nem csak veszekedés megy)

2020. ápr. 24. 11:14
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

De ezek legtöbbször egészséges kölykök, csak kicsik ezért gondozni kell őket, cumisüveg, stb.

Komolyan nem értem, miért lenne nekik szenvedés....

Boldog hosszú élet vs halál az árokban, szerintem egyértelmű, hogy melyik hangzik jobban..

2020. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Oké,tahát ha téged eldob anyád,inkább dögöljél éhen,faggyal meg egy árokba,minthogy tápszeren felneveljenek?állj mar le nagyon magyon buta vagy.
2020. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kínzás hiszen cumisüvegből vannak etetve, melegben vannak tartva. Az alapprobléma nem ez. A fő probléma az, hogy sokan nem ivartalanítják a kutyákat, mert minek, vagy mert nincs pénzük rá. Ennek ellenére van vagy 3 kutyájuk felelőtlenül, mert orvoshoz se tudja őket hordani. Persze ha kiskutya születik akkor a problémát egyszerűen megoldja azzal, hogy kidobja valahol az út szélén. Tehát rengeteg kutya születik akinek nem lesz gazdája. Na ezzel van a baj. Ezzel kellene tenni valamit.
2020. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%

Tisztelt (pillanatnyilag) 10-es, (amikor írtál még én voltam a 10-es, de valakit töröltek)!

Idézlek: "De ezt a logikát nem értem. Ennyi erővel a szegény embereknek is minek adjak bármit, hiszen úgyis szegények és fölöslegesek és sokan vannak...??"

Te a szegény embereknek adott juttatásokat egy kalap alá veszed az állatmenhelyeken végtelenül elszaporodott számú állatokkal??? Észnél vagy? Ne adja Isten, hogy koldusbotra juss, de akkor jussanak eszedbe a szavak, amiket itt leírtál.

2020. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#15

Szerintem nem sikerült megértened, amit írtam.

(#10)

2020. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon el vagy tévedve. Nem 1 párnapos vagy párhetes kutyát/macskát neveltem már fel, nem hiszem, hogy bármelyiknek is kínzás lett volna. Semmivel nem kerül többe az életben tartásuk, mint egy felnőtt kutya napi etetése.


Az meg, hogy a menhelyen élik le az életüket megint nem igaz, mert a kölykök villámgyorsan gazdisodnak és jóvan nagyobb eséllyel indulnak, mint a felnőttek.


Szerintem sokat lógsz a facebookon, ha lemegy a járvány, akkor tölts el pár napot egy menhelyen, nézd meg hogy mennek ott a dolgok, aztán akkor alkoss véleményt mások munkásságáról, ne a géped mögül!

2020. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ssaa! Vicces világ lenne, ha te döntenéd el mások helyett, hogy kinek adják a pénzüket meg az adományokat. :D majd szépen mindenki eldönti magában, hogy a szegényeknek adja-e vagy az állatoknak és senki nem tartozik neked elszámolással.


Egyébként szíved joga adni a szegényeknek. Szoktál is vagy csak a jó tanácsaidat osztogatod ingyen, kéretlenül?

2020. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen önkénteskedem és a kölyköket örökbefogadókkal beszélgetve inkább az jött le, hogy ha nem lenne nálunk kölyök, előbb fordulnának szaporítókhoz, mint befogadnának egy felnőtt kutyát(a többség).

A támogatók pedig azért fizetnek, elvárják, hogy a problémásabb eseteket is bevállaljuk.

Amúgy meg emberek vagyunk, ha abba a helyzetbe kerülnél és tisztába lennél vele, hogy minden lehetőséged megvan, hogy megmentsd a kölyköket, szerintem te sem ülnél tétlenül és néznéd, amíg kimúlnak.

2020. ápr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Minden élet számít. Ha elmész mellette segítségnyújtás nélkül, akkor pl. ezt emberek esetében nagyon komolyan büntetik. Elvileg azért vagyunk mi emberek, hogy ne állatként viselkedjünk: magyarul, hogy ne tojjunk a fejére annak, aki a szemünk láttára kínok közt szenved. Egyszer majd próbálj a szemébe nézni egy ilyen magára hagyott szenvedő állatnak, és utána hagyd ott kínok között meghalni. Ehhez képest már egy következő feladat, hogy okosan és ügyesen gazdit találj a kölyöknek, és a felnőttnek egyaránt. Ez csak azon múlik, hogy hányan segítenek neki. Tedd inkább te is ezt a kegyetlen gondolatok helyett.
2020. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!