Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Régebben (mondjuk kb.100 éve...

Régebben (mondjuk kb.100 éve vagy korábban) az egyszerű falusi emberek, ha láttak egy siklót azt legtöbbször elpusztították?

Figyelt kérdés

Ma is gyakran hallani, hogy az emberek halomra gyilkolnak siklókat, mert veszélyesnek vélik őket vagy szimplán csak útban vannak.

Ez régen vajon fokozottan igaz lehetett? Elvégre nemigazán halhattak róla az emberek, hogy ezek a hüllők teljesen veszélytelenek.



2020. ápr. 28. 00:42
1 2
 1/18 Erik.-.vagyok ***** válasza:
91%
Hát én még nem nagyon láttam sikló tetemet meg nem is hallottam hírét hogy esetleg lennének ilyen emberek én múltkor mentettem meg egy et szóval ja
2020. ápr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Erik.-.vagyok ***** válasza:
71%
Szóval szerintem nem azér remélem nem voltak ilyen hülyék mer kb foguk sincs
2020. ápr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti én már nyilvános facebook csoportban is láttam olyan retardáltat, aki nyíltan hirdette, hogy ásóval kettévágott egy siklót miután az halálra rémisztette és vigyázzunk magunkra és családtagjainkra mert bárhol felbukkanhatnak ezek a lények XDDD

Több kommentelő is elküldte melegebb éghajlatra majd felvetették, hogy amúgy ezért kemény pénzbírságot kellene fizetnie, ha ez a hatóságok fülébe jut, azonnal törölve is lett a poszt.

Szóval vannak azért ilyen buta emberek, hiába szeretnénk azt hinni, hogy márpedig nincsenek...

2020. ápr. 28. 00:53
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez a fajta tudatlanság inkább a városi, de iskolázatlan rétegekre jellemző szerintem. Egy régi falusi gazdálkodó aki jóllehet nem volt agyoniskolázott, de gyerekkorától dolgozott a mezőkön és barátaival is a vízpartokon és erdős területeken lógott, tehát napi sok órát töltött a szabadban az csak ismerte a környéken élő állatokat. Biztosan sokat fogdozták kölyökként az ilyen-olyan állatkákat és tudták melyiktől jobb távolságot tartani és melyik a teljesen veszélytelen.


Nagyszüleim és dédszüleim falun laktak, igaz nem 100 éve vagy régebben. Ő náluk láttam először siklókat, már akkor is megvolt a vonzódásom a hüllők felé. Náluk teljesen semlegesek voltak a siklók, nemigazán törődtek velük, de nem is akarták őket bántani a legkevésbé sem.

Viszont az anyai nagyapám valamiért megvolt róla győződve, hogy a varangyosbéka káros és kitúrja a veteményest meg felzabálja a termést. Pár éve tudta meg, hogy tévedett ezzel kapcsolatban és azóta nem bántja őket.

2020. ápr. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen sok a hülye a világban,de még a komoly iskolákat végzettek között is, sok olyan emberrel beszéltem akiket nem lehet alul iskolázottnak tekinteni ,de alap dolgokat nem tudtak, mondjuk szakirányukat tekintve nem voltak annyira buták, de attól eltekintve kegyetlen sötétek,és ennek a "sötétségnek" okán ölik szerencsétlen jószágokat.


Meg van aki undorból/félelemből öli őket, én mondjuk őket vetem meg leginkább, ahelyett hogy eltakarodna onnan ahol a szerencsétlen jószág van,vagy hívna valakit hogy vigye arrébb a jószágot, megöli, vagy pl megy a kocsival az úton és direkt átmegy a békán csak azért mert, fujj béka... Na az ilyennel szedetném össze a dögöt az útról és etetném meg vele.


Egyébként régen 100-éve vagy előtte, inkább azért fogták meg őket hogy megegyék, leginkább a szegényebb rétegek.

2020. ápr. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

#5:

Nekem olyan panelházban kell élnem, ahol ha egy szerencsétlen denevér véletlen berepül a lépcsőházba, valami idegbeteg háborodott richtig kinyírja. Már kiraktam egyszer a földszinti faliújságra egy papírost: "Kedves állatkínzó szemétláda! Te mit szólnál hozzá, ha véletlenül egy másik házba mennél be és valaki csakúgy agyonütne téged? Miért kell a denevért azonnal megölnöd? Miét nem szólsz inkább valakinek, paraszt?" Na persze másnapra már el is lett távolítva a papíros. Erre kiraktam egy másikat: "Látom a letépegetés aztán megy, ahelyett, hogy elgondolkodnál magadon te szerencsétlen kretén!" 😄

2020. ápr. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Régen? Az egyszerű falusi emberek? Haver olyat látott, hogy a csaj elgázolt egy siklót és még visszatolatott rá! A Zemplénben is agyoncsapnak mindent, mert ott ugye van vipera és nehogy már a gyereket megmarja! Az senkit se érdekel, hogy senkit se mart meg sose, pláne nem halt bele! De a keresztanyja térgyekalácsának a másodunokatestvérét igen!
2020. ápr. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Faluban nem. Inkább városban. És nem 100 éve, hanem mostanában!!


Már azt csináltam, hogy fogtam meg siklót, és bevittem a suliba, hogy legalább az a pár gyerek ne féljen tőle...


Elképesztően kevés a tudása a városi embernek a természetről. :(


Volt, hogy kockás sikló miatt a tűzoltókat hívták ki! Basszus....

2020. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel én is találkoztam gyermekkoromban, utána meg sírtak, hogy sok az egér.
2020. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem 100 éve, de nagyapám mindig kézbe vette a siklókat és kivitte az út melletti kis erdős részre és elengedte. Sose pusztított el egyet se. Gyerekként nagy szenzáció volt számunkra, amikor talált egyet a kisházban és megnézhettük ahogy elviszi. :D Nem falun laktunk, de kisvárosban.
2020. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!