Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Régebben (mondjuk kb.100 éve...

Régebben (mondjuk kb.100 éve vagy korábban) az egyszerű falusi emberek, ha láttak egy siklót azt legtöbbször elpusztították?

Figyelt kérdés

Ma is gyakran hallani, hogy az emberek halomra gyilkolnak siklókat, mert veszélyesnek vélik őket vagy szimplán csak útban vannak.

Ez régen vajon fokozottan igaz lehetett? Elvégre nemigazán halhattak róla az emberek, hogy ezek a hüllők teljesen veszélytelenek.



2020. ápr. 28. 00:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%

#6 Neked van igazad, de az ilyen típusú üzenetektől csak még jobban elborul az agya a kedves egyednek, és még inkább csak ölni fogja a denevéreket.


Próbáld meg kicsit más hangnemben, a denevérek kedvéért: "Kedves Szomszéd! Kérlek szépen, ne bántsd a betévedt denevéreket! Az emberre teljesen ártalmatlanok (az is tévhit, hogy bárkinek a hajába beakadna) és nagyon ügyesen irtják a szúnyogokat és egyéb zavaró bogarakat. Ha denevért látsz, kérlek szépen ne bántsd. Ha nagyon idegesít, hívd fel ezt a számot: (helyi állatvédő egyesület, elszánt állatvédő szomszéd, satöbbi)"

2020. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi egymást hecceltük vele a réten. Aki félt tőle, az igyekezett elmenekülni a közeléből...
2020. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztes távolságra elkerülök minden kígyót, biztos ami biztos :)


De nem ölöm meg őket.

2020. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló vagyok:

Annyit hozzá tennék még, hogy az említett déd és nagyszüleim szerint a sikló meg a kígyó az két különböző állat. Pl: Mondták is anno, hogy a faluban nincsenek kígyók, csak siklók. Természetesen hallottak róla, hogy távoli vidékeken(keresztes viperák sincsenek a környékünkön) vannak kígyók amik halálra marnak vagy felfalnak embereket, de úgy gondolhatták, hogy az itteni ártalmatlan fajtáknak azokhoz a külső hasonlóságon kívül semmi köze nincsen.


Nagyszüleim gyerekkorában állítólag csekély túlzással lapátolni lehetett a vizi, réz és erdei siklókat annyi volt belőlük. Az akkori emberek is igyekeztek eltüntetni a számukra kényelmetlen állatokat a környékükről(verebek, fácánok, nyulak csapdázása/vadászata mindennapos volt), de a hüllők nem tartoztak ezek közé.

2020. ápr. 28. 14:49
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

Uhh már megint ez a falu vs város.

Falun nőttem fel, elég kevés volt az olyan ember aki IGAZÁN tisztelte volna az élővilágot, természetet.

2020. ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

Aham és most le is buktál.

Beléptél a másik profiloddal, hogy 81%ként ekézd a a városiakat...elfelejtettél visszalépni...

2020. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Uhh...Igen lebuktam :-)

Csak kíváncsi voltam másoknál is ilyen tapasztalatok voltak e. Hazudni nem hazudtam.

Amúgy városi vagyok én is, semmi város vs vidék indítatás nem volt a kérdésben.

2020. ápr. 28. 14:52
 18/18 anonim ***** válasza:
15%
de szabályt szegsz a multiprofillal..
2020. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!